Z kuşağı kendisini 'Boşa Giden Nesil' olarak şekillendiriyor

Z Kuşağı, meydan okunma ve insan olarak büyüme fırsatlarını bir kenara atan Boşa Harcanmış bir Nesil olduğunu kanıtladı. Bu çabadaki başarısı bir Amerikan trajedisidir.

Z kuşağı kendisini 'Boşa Giden Nesil' olarak şekillendiriyor
Z kuşağı kendisini 'Boşa Giden Nesil' olarak şekillendiriyor

Ekonomi Profesörü Kendrick Morales geçtiğimiz günlerde Spelman College'ın, öğrencilerin daha yüksek notlar ve daha kolay ders çalışmaları yönündeki taleplerine boyun eğmediği için kendisini kovduğunu açıkladı.

Morales, ciddi olmayan öğrenciler için hoş notlar icat etmeye zorlandığını iddia eden tek kişi değil. 2022'de New York Üniversitesi, öğrencilerinin dersinde başarısız olduklarından şikayet etmesi üzerine bir profesörü kovdu. 2020'de Harvard Üniversitesi'nden bir profesör, öğrencilerinin kopya çektikleri için üzgün olduklarını kabul etmeleri halinde akademik sahtekarlığa verilen geleneksel cezaları geri çekti.

Ancak bu sonuçlar, enflasyon eğiliminin en kötü kısmı değil. En büyük sorun öğrencilerin kendisidir.

Z Kuşağı, meydan okunma ve insan olarak büyüme fırsatlarını bir kenara atan Boşa Harcanmış bir Nesil olduğunu kanıtladı. Bu çabadaki başarısı bir Amerikan trajedisidir.

Z Kuşağı ÇALIŞANLARI "BÜYÜK" 9'DAN 5'E ÇALIŞMA TAKVİMİ KARŞISINDA "ŞOK" OLDU

Z Kuşağı gerçekten de sıradanlığın geleceğinin planını yapıyor çünkü büyük hedeflere ulaşmaya çalışıp başarısız olmaktansa daha azıyla yetinmeyi tercih eder. Başarısızlıklardan hoşlanmama, kendilerinden önceki nesillerin dünyaya adım atarken benimsediği "dünya sizin istiridyenizdir" hırs zihniyetiyle tam bir tezat oluşturuyor.

Z Kuşağı öğrencileri ustalaşmak yerine sahte notlar almayı tercih ediyor. yeni beceriler çünkü kampüsteki "yetişkinler" bu haklara sahip oluyor. Üniversite yöneticileri ve öğrenciler bunu yaparak Amerika'nın geleceğini riske atmak için gizli anlaşma yapıyorlar ve sonuçlar dehşet verici.

Amerikan ekonomisinin, yenilik yapma ve ülkemizi ileriye taşıma konusunda hırslı ve girişken, genç, enerjik bir iş gücüne ihtiyacı var. Boşa Harcanan Nesil'in mümkün kıldığı haklı aktivizmin kurbanı olan yüksek öğrenim, Amerika'yı bu devam eden vaatten mahrum bırakıyor.

GENÇ AMERİKALILARIN TARİHLERDE ALKOLDEN KAÇIRMALARI VE EŞERP İÇİN DAHA FAZLA GİDMELERİYLE, endişe verici yeni bir trend ortaya çıkıyor

Amerika'da mükemmelliğin getirdiği keyif ve faydaların farkına varmayı bekleyemeyiz. yüksek öğrenim, en "eğitimli" vatandaşların kendilerinden ve birbirlerinden daha az şey talep etmelerini sağladığında.

Ancak "sessizce vazgeçmek" ve "tembel kız işleri" gibi Z kuşağı trendleri, motivasyonu olmayan öğrenciler mezun olup giriş seviyesi pozisyonları aldıkça Amerikan toplumuna da sızıyor. Üniversite öğrencilerinin neredeyse üçte biri notlarını umursamıyor ve genç Amerikalıların %80'inden fazlası işlerine asgari düzeyde koyma fikrinden hoşlanıyor.

Üniversitenin gençlere mücadelenin ve başarısızlığın değeri olduğunu göstermesi gerekiyor çünkü başarıya ancak her ikisini de deneyimledikten sonra ulaşılabilir. Yüksek öğrenim bu görevde başarısız oluyor.

Kamu ve özel kurumlarda ders vermiş yardımcı doçentim. Daha ileri düzey çalışmalara hazır olmadıkları için birden fazla öğrenciyi başarısızlığa uğrattım. Lise öğretmenleri başarısız olduğu için üniversiteye hazırlıksız gelen birinci sınıf öğrencilerinde başarısız oldum. Başarısızlık ve mücadele hayatın bir parçasıdır ve bu deneyimler olmadan tatmin edici bir hayat inşa edilemez.

JODIE FOSTER, Z GENLERİYLE ÇALIŞMANIN 'GERÇEKTEN SIKICI' OLABİLECEĞİNİ SÖYLÜYOR, DOĞRU BİR E-POSTA BİLE YAZAMADIĞINI İDDİA EDİYOR

Yakın zamanda şunu öğrendik: 2020'de Stanford Üniversitesi öğrencileri, görevlerini iptal etmeyen veya Black Lives Matter isyanlarına duygusal olarak yatırım yapan kişilere A vermeyen profesörleri kara listeye almak için birbirleriyle komplo kurdu. Z kuşağı, yüksek öğrenimin sunduğu fırsatları değerlendirmek yerine, en az direnç ve en yüksek konfor yolunu protesto ederek yoluna devam ediyor. Bu, yüksek öğrenime devam etmenin antitezidir.

Not enflasyonu yalnızca başarı yanılsamasını verir. Öğrencilerin ne kadar az şey bildiğini ve üniversitenin onlar için ne kadar boş bir şey olduğunu gizler.

Küçük işletme sahiplerinin yüzde doksan biri artık yüksek öğrenimin mezuniyet sonrası hayata hazırlanan öğrenciler yetiştirmediğine inanıyor. İşverenler dört yıllık diploma şartını kaldırıyor çünkü yüksek öğrenim artık genç yetişkinlerin toplumda veya iş gücünde başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu hazırlıkla uyumlu değil; burada not enflasyonu ve kolay çıkışlar seçenek olarak mevcut değil.

DAHA FAZLA FOX HABER GÖRÜŞÜ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Günümüzün ciddi olmayan öğrencileri, yüksek öğrenimi, kendilerini çelişkili bir şekilde sert tepkiler için fazla kırılgan olan mükemmel yetişkinler olarak kabul etmeye zorlarken Gerçekte, tüm borçluların %56'sının kolayca geri ödeyemeyeceği fahiş krediler biriktiriyorlar. Sadece onlar için değil, ülke için de ne büyük bir kayıp.

Z Kuşağı hiçbir şey inşa etmeye çalışmıyor. Aksine, kendisine verilen her fırsatı değerlendirmeye çalışıyor.

Morales'i konuştuğu için alkışlıyorum. Yüksek öğretimin, profesörlerini, öğrencileri yüksek standartlarda tutma konusunda güçlendirmesi ve solcu yöneticilerin, öğrencilerin daha iyi notlar ve daha kolay dersler talep etmelerini engellemesi gerekiyor.

Eğer Amerikalıysa…

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Eleştiri Köşesi

Morning Glory: Trump'ın ikinci dönemine yönelik fantastik...

Hugh Hewitt, eski Başkan Trump'ın, bağış toplama ve medya desteğine hızlı bir başlangıç ​​yapmak için ikinci dönemi için potansiyel...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; öğrenciler, kuşağı, öğrenim, amerika, başarısı, nesil, notlar ve başarısız kavramlarını ele aldı, eleştiri köşesi odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.