Trump, Iowa Belediye Binasında Hunter Biden'ı eleştirdi: 'Hunter gibi bir şey yapmadığım için 8 milyon dolar almıyorum'

Eski Başkan Trump, Çarşamba günü Fox News Belediye Binası'nda Hunter Biden'ı sert bir dille eleştirerek, başkanın oğlunun "hiçbir şey yapmayarak" milyonlar kazanmanın "yanına kaldığını" söyledi.

Trump, Iowa Belediye Binasında Hunter Biden'ı eleştirdi: 'Hunter gibi bir şey yapmadığım için 8 milyon dolar almıyorum'
Trump, Iowa Belediye Binasında Hunter Biden'ı eleştirdi: 'Hunter gibi bir şey yapmadığım için 8 milyon dolar almıyorum'

Eski Başkan Trump, Çarşamba gecesi Iowa'daki Fox News Belediye Binasında Hunter Biden'ı, sanat eserlerini büyük meblağlar karşılığında sattığı için eleştirdi.

"Bu yaptığım için 8 milyon dolar almıyorum. Hunter'a hiç benzemiyor" dedi Trump. "Anlamıyorum, ben 500.000 dolar almıyorum. Bir resim yaptığım için 500.000 dolar almıyorum. Sanırım bu kötü bir fikir değil, eğer bu yanına kâr kalabiliyorsa. Hayır olmadığını söylediğimde bunu duyduğumda bu da yanına kâr kalıyor. Ama bu da yanına kaldı. Sanırım bu da yanına kaldı."

"Artık biliyorsunuz, radikal solun bana karşı açtığı bir maaş davası vardı. Bunun için bana başvurdu ve davayı kazandım."

Trump, Demokratların görevde olduğu süre boyunca işlerinden yasa dışı kâr elde ettiği yönündeki suçlamalarına ilişkin bir soruyu yanıtlıyordu.

HUNTER BIDEN, KENDİ İFADE DURUŞMASINDA ŞOK EDİCİ GÖRÜNÜM YAPTI

Trump, "Her yerde otellerim var, bedava para alamıyorum" dedi. "Birisi bir otel odası kiralıyor, vs.. Çok para verdim. Aslında bunu yapmak zorunda değildim. Biliyorsunuz, George Washington çok zengin bir adamdı. İnsanlar bunu bilmiyor, özünde Beyaz Saray inşa edilmedi ama bir ofisi vardı, bir çalışma masası vardı ve yan yana bir kır masası vardı. Bunu yapmana izin var. Ben yapmadım."

"Her şeyi emanet ediyorum. Ve eğer bir otelim varsa ve Çin'den biri gelirse, bu küçük bir miktar paradır. Ve kulağa çok büyük bir para gibi geliyor. Bu küçük bir miktar. Ama hizmet yapıyordum. Bunun için. İnsanlar bu devasa otellerde, bu güzel otellerde kalıyorlardı çünkü en iyi otellere sahibim, en iyi kulüplere sahibim, en iyi kulüplere sahibim, harika eşyalarım var ve onlar orada kalıyor ve para ödüyorlar."

Fox News Digital, yorum yapmak için Hunter Biden'ın hukuk ekibine ulaştı ancak hemen bir yanıt alamadı.

HOUSE GOP, HUNTER BIDEN'IN MAHKEMEYE KARŞI ÇIKARAK 'FEDERAL YASALARI İHLAL ETTİ' SÖYLÜYOR, İHLAL ETMEYE HAZIRLANIN ÇÖZÜM

Cumhuriyetçi araştırmacılar, Hunter Biden'un son yıllarda başlayan sanat kariyerinin zengin alıcılar ve şirketler arasında herhangi bir çıkar çatışmasına yol açıp açmadığı konusunda şüpheci olduklarını öne sürdüler. Beyaz Saray.

Avcı Biden'ın sanat taciri Salı günü Temsilciler Meclisi'ndeki milletvekillerine, resimleri Beyaz Saray'la hiçbir zaman tartışmadığını söyledi; bu durum Beyaz Saray'ın bu konudaki geçmiş açıklamalarıyla çelişiyormuş gibi görünüyor.

Trump daha önce Adalet Bakanlığı'nın Eylül ortasındaki Hunter Biden iddianamesini, Başkan Joe Biden'ı "içermeyen" "tek suç" olarak nitelendirmişti.

Biden'ın oğlu. 14 Eylül'de yalan beyanda bulunmak ve yasadışı bir şekilde ateşli silah bulundurmak suçlamasıyla suçlanmıştı.

Trump o dönemde Truth Social'daki bir gönderisinde silah suçlamasının "Hunter Biden'ın işlediği ve bu suçu ima etmeyen tek suç olduğunu" iddia etmişti. Sahtekâr Joe Biden."

Avcı Biden, davayı denetleyen özel bir avukat tarafından Delaware'deki federal mahkemeye sunulan iddianamede, 2018 yılında bir silah satın aldığında uyuşturucu kullanımı hakkında yalan söylemekle suçlanıyordu. crack kokain bağımlılığıyla mücadele ettiğinin kabul edildiği bir dönem.

Yılın sonlarında Trump, Aralık ortasında kongrede kapalı kapılar ardında verdiği ifadeyi atladığı için Hunter Biden'a bir kez daha saldırdı ve şaka yaptı. Başkanlık soyunun Capitol Hill'de "yanlış yere gittiğini" söyledi. Eski başkan, Hunter'ın Temsilciler Meclisi tarafına gitmesi gerekirken ABD Kongre Binası'nın Senato tarafına gittiği konusunda şaka yaptı.

Fox News'tan Gabriele Regalbuto, Elizabeth Elkind, Andrew Murray, Paul Steinhauser ve Houston Keene bu rapora katkıda bulundu.

Politika & Siyaset

'Muazzam bir hata': İş dünyası liderleri ve bölge sakinleri...

Uyuşturucu bulundurmanın suç olmaktan çıkarılmasından üç yıl sonra yapılan anketler, Oregon seçmenlerinin çoğunluğunun ülkede yapılan...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; hunter biden, biden, dolar almıyorum, beyaz saray, yanına kaldı, trump, suç ve başkan kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.