Köri Soslu Makarna

Bu satırları sokak hayvanlarına köri soslu makarna bırakılan bir semtten,açlığımı bastırmak için sardığım tütünü içerken yazıyorum..

Köri Soslu Makarna

      Bu satırları sokak hayvanlarına köri soslu makarna bırakılan bir semtten,açlığımı bastırmak için sardığım tütünü içerken yazıyorum..

     Hatırlamadığım bir yerde,hatırlamadığım bir yazarın şu sözü kalmış aklımda : "İnsan en az üç kişidir.Kendisi,olmak istediği kişi ve bu ikisinin arasında yaşayan üçüncüsü.En sahicisi de bu üçüncüsüdür aslında.Ne kendimiz kadar gerçekçi ne de olmak istediğimiz kişi kadar hayali..." Bir tık klişe olacak ama hayatımız boyunca oturamayacağımız koltuk takımlarını almak için çabalıyoruz.Küresel sistemin müsaade ettiği ölçüde özgür oluyoruz.Yine onların müsaade ettiği kadar kendimiz olabiliyoruz.Bir kafesin içinde doğmuş kuşlarız ve kafese aşık olmuşuz.Binlerce yıllık düstur olan ve antik tapınakların duvarlarını süsleyen "Gnothi Seauton(Kendini Tanı)" sözü bizler için hiçbir anlam ifade etmiyor.Bu yönde en ufak bir çaba dahi göstermiyoruz.Peçete satan bir sokak çocuğunun burnunu kollarıyla sildiği bu hayatın içinde sanal cennetlerle çevrelemişiz etrafımızı.Aksırıncaya,tıksırıncaya kadar yiyor,açlıktan ölen afrikalı çocukların resimlerini gördüğümüz zaman ise en ufak bir vicdan azabı hissetmiyoruz.Ne zaman bu hale geldik? Duygularımızı kör bir kuyuya ne ara kilitledik? 

     Eğer her şeyi bir kenara atıp da vicdan muhasebesi yapmaya başlarsanız aman ha dikkatli olun.Yapılan bütün kötülüklerde herkes kadar kendinizin de parmağı olduğunu anladığınız zaman ruh sağlığınız zora düşüyor.Beyniniz size iki seçenek sunacak.Ya bütün bu gerçekleri görmezden gelerek yaşamaya devam edeceksiniz,ya da birşeyler yapmak isteyip de ne yapacağınızı bilememenin verdiği ruhsal eziklikle yaşamaya çalışacaksınız..

  Beni bilenler bilir bunlar standart çemkirmelerim.Eğer olur da vicdan muhasebesi sonucunda herşeyi görmezden gelen ve kendini kandırmış insanlarla karşılaşırsanız hemen yolunuzu değiştirin.Gündemde olan Corona virüsü gibiler,sizi de etkilemesinler.Neyse bana biraz borç verin de sokak hayvanlarına köri soslu makarna alayım...

                                                                                                                        AFÇ

    

Amatör Edebiyat

MUVAZENESİZ YAZILAR-2

Tüm dünyayı kucaklamaya yetecek kadar umut doluydu içi.Olsun dedi kendi kendine..Beklenen beklemeye değerse eğer,dünyanın bütün beklemeleri...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı Ayaz Furkan Çetinkaya ; köri soslu makarna, soslu makarna, makarna ve sokak kavramlarını ele aldı, amatör edebiyat odaklı daha fazla kayıp şeyler makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.