Torent Oyun - Torent ile Oyun İndirme, Kurma

Torrent Oyun İndirme ve Kurma Torent oyun indirmek ve kurmak zor bir işlem gibi görünebilir. Özellikle aşağıdaki torent oyun indirme ve torent oyun kurma hakkındaki metinin uzunluğuna bakarsak ama torent oyun indirmek ve kurmak zor değildir hatta torent ile oyun indirip kurmak çok kolaydır.

Torent Oyun - Torent ile Oyun İndirme, Kurma

Torent Oyun İndirme ve Kurma

Torent oyun indirmek ve kurmak zor bir işlem gibi görünebilir. Özellikle aşağıdaki torent oyun indirme ve torent oyun kurma hakkındaki metinin uzunluğuna bakarsak ama torent oyun indirmek ve kurmak zor değildir hatta torent ile oyun indirip kurmak çok kolaydır. Aşağıdaki torent oyun indirme ve torent oyun kurma adımlarını bir kere yaptıktan sonra aslında torent oyun indirme ve kurma işleminin çok da sancılı bir şey olmadığını göreceksiniz. 

Bölüm 1- Torent'i İndirmek

1. Adım

Bir BitTorrent istemcisi indirin ve kurun. Bu programlar, eşler arası dosya paylaşım biçimi olan torent dosyalarını indirmenize izin verir. Torent dosyaları çok küçük boyuta sahiptir, ancak sabit sürücünüzde başkalarının paylaştığınız daha büyük dosyaları işaret eder. Popüler torent istemcileri şunlardır:
uTorrent
BitTorrent
Vuze

2. Adım

İndirmek istediğiniz oyunun torent dosyasını bulun. Torentleri çevrimiçi olarak arayabileceğiniz çeşitli yerler vardır. Ben bunun için zamunda adlı siteyi kullanmaktayım, tabi önce bir hesap açmanız gerekebilir. Torent'in olumlu yorumlar içerdiğinden emin olun, çünkü bu işlem çalışan bir kopyası virüssüz olarak indirme olasılığınızı artırır.
Çok sayıda "seed" sahibi olan bir torent bulmaya çalışın. Bunlar dosyaları paylaşan kişilerdir ve daha çok bağlanabildiğiniz takdirde, indirme işleminiz o kadar hızlı devam eder (bağlantınızın sınırına kadar).

3. Adım

Torent dosyasını indirin ve istemcinizde(Bittorrent, Utorrent vs.) açın. Torent dosyaları çok küçüktür ve genellikle birkaç saniye içinde indirilir. Bunun nedeni torent dosyasının aslında oyun verilerini içermemesidir. Oyunun dosyalarını indirmek için doğrudan diğer kullanıcılara bağlanmanıza olanak tanır.
Çoğu torent istemcisi otomatik olarak .torrent dosyalarını açacak şekilde ayarlanacaktır. Torent istemcisinde açılmazsa, yeni kurulan istemcinizi indirilen .torrent dosyasına sağ tıklayıp > birlikte aç program listesinden seçin.

4. Adım

İndirme işleminin tamamlanmasını bekleyin. Bu, özellikle oyun çok büyükse veya çok fazla seed yoksa biraz zaman alabilir. Torent indirmelerinizi hızlandırmayla ilgili ipuçları için buraya tıklayın.

Bölüm 2 - Oyunu Kurma

1. Adım

Bir arşiv çıkarıcısı indirin ve kurun (gerekirse). Birçok torent indirme işlemi RAR (.rar) formatında gelir. Bunlar, açmak için özel bir yazılım gerektiren arşiv dosyalarıdır. Bu dosyaları açmak için en popüler ücretsiz seçenek 7-Zip ve WinRAR.

2. Adım

Oyunun hangi dosya formatı olduğunu belirleyin. İndirdiğiniz oyunun içinde olacağı iki ana format vardır: EXE veya ISO. EXE formatı kurulum dosyasını çalıştırabileceğiniz anlamına gelir ve her şey yükleyiciden yüklenir. Bir ISO dosyası fiziksel bir diskin görüntüsüdür ve bilgisayarınızda sanal bir sürücüye yakılması veya takılması gerekir.
Bu aşamalarda EXE ise çalıştırın ISO ise WinRAR ile klasöre çıkartın veya Deamon Tools indirip sanal sürücüden DVD gibi bağlayın.

3. Adım

README ya da BENİOKU dosyasını okuyun. Torent oyunlarının çoğu, belirli kurulum talimatlarını içeren bir metin dosyası ile birlikte gelir. Kurulumun doğru çalışması için birçok oyunda doğru sırada yapılması gereken bazı görevler olduğundan, bunu okumak çok önemlidir. Her zaman bu kılavuzdaki README ya da BENİOKU dosya talimatlarını dikkate alın.

4. Adım

Yükleyiciyi çalıştırın. Bu, oyuna bağlı olarak önemli ölçüde değişecektir, ancak genellikle EXE dosyasını çalıştırmanız veya ISO dosyasını bağlamanız / yakmanız ve yükleyiciyi diskten çalıştırmanız gerekir. Yükleyiciyi genellikle oyun için DVD satın aldığınızda yaptığınız gibi çalıştırabilirsiniz, ancak README ya da BENİOKU dosyasındaki talimatları uyguladığınızdan emin olun.

5. Adım

Crack programını çalıştır. İndirdiğiniz oyunların çoğunda bir tür kopya koruması vardır. Bunu atlamak için bir CD key girmeniz veya bir crack programı çalıştırmanız gerekir. Çoğu torent, bunları yükleme dosyalarınızla birlikte zaten içerir, ancak işlem oyundan oyuna değişecektir. Yine, README ya da BENİOKU dosyasına bakın.
Bazı oyunlar, yüklü oyunun klasöründeki ana EXE dosyasını crackli bir sürümle değiştirmenizi gerektirir. Daha sonra oyunu oynamak istediğinizde bu crackli EXE dosyasını çalıştıracaksınız.
Bazı oyunlar, size çalışan bir CD Key sağlayacak bir anahtar oluşturma programı yani KeyGen çalıştırmanızı gerektirir.
Bazı oyunlarda, oyunun kilidini açmak için bir kez çalıştırmanız gereken basit bir EXE dosyası vardır.
Oyunu oynamak için nadiren yapılandırma dosyalarını düzenlemeniz istenebilir. Talimatları README ya da BENİOKU dosyasında bulabilirsiniz.

6. Adım

Oyunu oyna. Oyunu oynamaya başlamak için README ya da BENİOKU dosyasının belirlediği herhangi bir yöntemi kullanın. Grafik seçeneklerinizi ilk kez ayarladığınızda oyunun yapılandırma programını çalıştırmanız gerekebilir.
Bilgisayar

Torrent programları arasındaki farklar

Torrent programları, internetten büyük dosyaları indirmek için kullanılan en popüler yöntemlerden biridir. Ancak, her torrent programı...

Bilgisayar

Bilgisayara Uygulama İndirme ve Kurma

Bilgisayara uygulama indirme nasıl yapılır? Bilgisayarda mobil uygulamalar nasıl kurulur? Bilgisayara android uygulama indirme nasıl...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı Kayıp Zeka ; torent oyun indirme, oyun indirme, indirme, benioku dosya, dosya, kurma, indirmek ve kurmak ve adım kavramlarını ele aldı, bilgisayar odaklı daha fazla eğitim & nasıl yapılır? makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.