Bilgisayara Uygulama İndirme ve Kurma

Bilgisayara uygulama indirme nasıl yapılır? Bilgisayarda mobil uygulamalar nasıl kurulur? Bilgisayara android uygulama indirme nasıl yapılır? Tümünün cevabı burada. Artık bilgisayarınıza uygulama indirme konusunda rahat olun.

Bilgisayara Uygulama İndirme ve Kurma
Bluestacks kullanışlı bir android emülatörüdür.

Bilgisayarda Android Uygulamaları İndirme Kurma ve Çalıştırma

Cep telefonları bugün farklı yaşam kesimlerinden insanlar arasında günlük bir şey haline geldi. Cep telefonlarının bu kadar çoğalmasının nedeni, bu cep telefonlarında çalıştırılabilen çok sayıda bağımlılık yapan uygulama ve oyunun varlığıdır. Bu uygulamalar ve oyunlar, bir cep telefonunun kullanılabilirliğini önemli ölçüde artırıyor ve bu nedenle Apple'ın iPhone'u ve Android işletim sistemi yüklü diğer telefonlar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere piyasadaki en popüler cep telefonları, teknolojik ilerlemelere sahip birçok uygulama ile pazara liderlik ediyor.

Eşi görülmemiş bir hızda viral hale gelen ilk uygulamalar, sevdiklerinizle iletişim halinde kalmanıza yardımcı olarak cüzdanınızdaki yükü azaltabilen arama iletişim ve mesajlaşma özelliğine sahip uygulamalardı. Bu tür uygulamalar haklı olarak “Üstün Üstü” veya OTT uygulamaları olarak adlandırılır, bazı örnekler WeChat, WhatsApp, Viber, Line, Rebtel vb. Bu uygulamalardaki önemli farklılıklar, bu uygulamalardan sadece birkaçının telefon görüşmeleri yapmanıza yardımcı olmasıdır (Rebtel ve Viber), diğerleri yalnızca kısa mesaj tabanlı.

Benim durumumda, beni işgal eden bir ikilem, neden bu hantal cep telefonlarını sadece bu uygulamaların tadını çıkarmak için almalıyım, özellikle de bilgisayarın yanındayken? Ne yazık ki, uygulama geliştiren şirketlerin bir avuçtan daha azı fazladan bilgisayar için de uygulamalarını oluşturmaya baktı. Telefonunuzla bilgisayar arasında geçiş yapmak zaman alıcıdır, çünkü bilgisayarınızda çalışmak için ihtiyacınız olan her şeyi durdurmanız ve bu uygulamaları kullanmak için telefonunuzu tekrar kullanmanız gerekir. Bilgisayar için ilk olarak Viber bu yönde ilk ve en önemli adımdır, ancak arkası gelmedi.

Uygulama geliştirmeyle ilgilenenlerin haricinde şirketler, kullanıcıların dizüstü bilgisayarlarında veya masaüstü bilgisayarlarında Android uygulamalarını kullanma imkanına sahip olması için çok çaba sarf etti. Çabaları şimdi parlak ışığı gördü, çünkü Android uygulamalarını bilgisayarlarda veya dizüstü bilgisayarlarda kullanmak mümkün. Eureka! Bu çözüm, uygulama geliştiricilerinin Windows uygulama mağazası, Apple’ın iTunes veya Google Play mağazası gibi mağazalar tarafından incelenmek üzere göndermeden önce telefon uygulamalarını bilgisayarlarında geliştirme sırasında test etmelerine olanak tanıyan bir yöntemin yan ürünüdür.(Emülatörler) Yani, bir telefon uygulaması geliştiricisi, gerekirse Android telefon uygulamasını bir emülatör kullanarak bilgisayarında deneyebilir, uygulamayı test edebilir ve daha sonra incelenmek üzere gönderebilir. Bu, bilgisayardan Android uygulamalarının keyfini çıkarmak için kullanacağımız yöntemle aynıdır.

Hadi Yapalım

Bugün acemi bir kullanıcının, pahalı ve sorunsuz bir cep telefonuymuş gibi dizüstü bilgisayarında en sevdiği telefon uygulamasını indirmesi ve kurması için bu bilgileri nasıl kullanabileceğini tartışacağız. Bu teknik, elbette, uygulamalar haricinde Android oyunlarını da kişisel bilgisayarınıza indirmek istediğinizde de işe yarayacaktır.

Bilgisayarınızda Android Oyunları / Uygulamaları İndirme ve Kurma Adımları

  1.  Bluestacks adlı bir Android emülatörünü buraya tıklayıp indirin. Ayrıca Youwave var, ancak ARM tabanlı uygulamalarla çalışmaz.
  2.  Bluestacks'ı gösterdiği talimatları takip ederek kurun ve çalıştırın, zaten kurulum Türkçe ve zahmetsiz. Not: Yükleme sırasında grafik hatalarıyla karşılaşabilirsiniz, ancak Bluestacks hatalarının çoğuna kolayca googleda kısa bir arama ile çözüm getirebilirsiniz.
  3.  Bluestacks ana sayfasında, ara düğmesini tıklayın ve istediğiniz uygulamanın veya oyunun adını yazın.
  4.  Uygulama mağazasından istediğiniz birini seçin ve uygulamayı yükleyin.
  5.  Ana sayfaya dönün ve orada indirilen uygulamayı göreceksiniz, uygulamayı çift tıklayıp çalıştırın.

Umarım bu eğitimi faydalı bulursunuz. Herhangi bir aşamada sıkışıp kalırsanız veya favori oyununuz veya uygulamanız için özel talimatlara ihtiyacınız varsa yorumunuzu bırakmaktan çekinmeyin.

Yazar: JunkHitGenerator

Yazılım

Google Play Oyun Yapma

Oyun yapmak zor ve yorucu bir süreçtir ama play store için oyun yapmanın hem soyut ve manevi hem de somut ve nakit getirisi açısından...

Bilgisayar

Siber Güvenlik Eğitimi - Ücretsiz Siber Güvenlik PDF Arşivi

Siber güvenlik eğitimi ücretsiz siber güvenlik pdf arşivi. Binlerce siber güvenlik pdf dosyası içerir. Siber güvenlik eğitimi ücretsiz...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı Kayıp Zeka ; uygulama indirme, android uygulama, bilgisayar, telefon, indirme, bluestacks, kurma ve emülatör kavramlarını ele aldı, bilgisayar odaklı daha fazla eğitim & nasıl yapılır? makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.