Şükran Günü'nden sonra bunlar köpeğinizin bırakabileceği en kötü kalıntılardır - listeye bakın

Şükran Günü artıklarını köpeğinizle paylaşmanın güvenli olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? American Kennel Club ve veteriner hekimler hangi yiyeceklerin verilebileceğini, hangilerinin tehdit oluşturabileceğini paylaşıyor.

Şükran Günü'nden sonra bunlar köpeğinizin bırakabileceği en kötü kalıntılardır - listeye bakın
Şükran Günü'nden sonra bunlar köpeğinizin bırakabileceği en kötü kalıntılardır - listeye bakın

Şükran günü bitmiş olabilir, ancak muhtemelen hala çok fazla yemek kalmıştır. Doldurmaları yeniden ısıtıp hindili sandviçleri hazırlarken, tüylü arkadaşınızla bir veya iki tadı paylaşmak isteyebilirsiniz. p>

Ancak köpeğinize masadan bir ödül vermeden önce, bunun sağlık açısından tehlike oluşturup oluşturmadığını kontrol etmelisiniz.

"Kısacası, aynı şey Kaliforniya merkezli bütünsel hayvan uzmanı ve "The Complete Holistic Dog Book: Home Health Care for Our Canine Companions" kitabının yazarı Jan Allegreti, Fox News Digital'e şöyle konuştu: Kendimiz için sağlıklı yiyecekler seçerken kullandığımız ilkeler köpeklerimiz için de geçerlidir." /p>

VETERİNERLER BU TATİL SÜSLEMELERİ VE İKRAMLARININ EVCİL HAYVANLAR İÇİN TEHDİT OLUŞTURABİLECEĞİ konusunda uyarıyor

"Şükran Günü artıklarını

paylaşmak

u> sağlıklı, evde hazırlanmış malzemelerden yapılan, minimum düzeyde işlenmiş, lezzetli, besleyici bir yemek sunmanın harika bir yoludur. Yalnızca birkaç istisna vardır."

Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) ve uzman veteriner hekimler, köpeklere insan gıdası verilmesi söz konusu olduğunda bazı önemli yapılması ve yapılmaması gerekenleri tartıştı.

Aşağıdaki listelere bakın ve dikkatli önlemler alın.

Veteriner hekimlerin AKC'ye söylediği gibi aşağıdaki yiyecekler köpekler için güvenlik tehlikesi oluşturmaz.

Patates. Uzmanlar, sade haşlanmış veya fırınlanmış patateslerin en güvenli olduğunu söylüyor.

Tatlı patatesler de iyidir çünkü B6 vitamini, C vitamini, beta-karoten ve lif açısından zengindirler. Akçaağaç şurubu, esmer şeker ve marshmallow gibi ilave malzemeleri atladığınızdan emin olun.

KÖPEKLER İÇİN HAM DİYET TIKTOK'U ALIR FAKAT VETERİNERİNİZ SON TREND HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

Elmalar. Dilimlenmiş taze elmaları köpeğinizle paylaşmak iyidir; A vitamini, C vitamini ve lif içeriği onları sağlıklı bir ödül haline getirir.

Ancak çekirdeği köpeklere vermekten kaçının. Bir veteriner, elma çekirdeklerinin zehirli olabileceği konusunda uyarıyor.

Hindi eti. Köpekler, kemik veya deri içermedikleri sürece arta kalan hindi artıklarının tadını çıkarabilirler. Ayrıca baharatsız sade et olmalıdır.

Veterinerler, yağlı hindi derisinin tereyağı veya sıvı yağ içerebileceğini ve bunların sindirim sorunlarına neden olabileceğini söylüyor.

Yeşil fasulye. Bunlar, C ve K vitaminleri, lif ve manganez açısından zengin olduklarından köpekler için sağlıklı bir vejetaryen atıştırmalık olabilir. Diğer yiyeceklerde olduğu gibi tereyağı, tuz gibi katkı maddelerini atlayıp sade olarak servis edin.

Bezelye. Onlara sade servis yapın ve kremalı versiyondan kaçının.

Yaşlı Evcil Hayvanları Sahiplenmek NEDEN HAYATINIZA 'KUSURSUZ' BİR KATKI OLABİLİR

Kabak. AKC'ye göre saf kabak püresi köpeklere servis edilmeye uygundur ve hatta köpeğin derisi, tüyleri ve sindirim sağlığına bile fayda sağlayabilir. Ancak balkabağı turtası servis etmekten kaçının çünkü şekerler ve baharatlar sorunlara neden olabilir.

"Ne kadar yağ aldıklarını ölçülü bir şekilde ölçün (ister havuçlarınızın üzerindeki tereyağı olsun, ister balkabaklı turtanızdaki hamur işleri olsun) çünkü bu iyi değil Maryland'li köpek eğitmeni ve Rebarkable.com'un kurucusu Ali Smith, Fox News Digital'e gönderdiği bir e-postada şunları söyledi:

Aşağıdaki yiyecekler köpekler için sağlıksız ve hatta zehirli olabilir ve

Sağlık

'Seksi' işitme cihazları için tüm kulaklar: Tasarımcılar...

Bazı tasarımcılar işitme cihazlarına "şaşırtma" ekleyerek onları saklanacak bir şey yerine moda ifadelerine dönüştürdüler. Odyologlar...

Sağlık

US News'in yıllık sıralamasına göre bunlar 2024'ün en iyi...

US News, Amerikan pazar araştırma ve analiz şirketi The Harris Poll ve 43 sağlık uzmanından oluşan bir panel ile ortaklaşa 2024 En...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; veteriner hekimler, köpekler, yiyecekler, köpeğin, vitamini, servis, sağlıklı ve şükran kavramlarını ele aldı, sağlık odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.