PariDEX(PARI)'nin İlginç Projesi Beni Mest Etti!

Polygon ağında PARI adında yeni bir token çıkmış, durur mu piyasa kurdu hemen kurcaladım. Bir yatırımcı olarak, PariDEX ve PARI tokenin potansiyeli konusunda kesinlikle şok oldum ve heyecanlandım. Düzinelerce istikrarlı kripto para biriminin komisyon, fiyat kayması ve al-sat farkı olmaksızın değiştirilebildiği merkezi olmayan bir borsa fikri gerçekten devrim niteliğinde bir fikir. PARI ve Leva stabillerinin transferi sırasında stabilizasyonun algoritmik olarak ve merkezi olmayan bir şekilde otomatik transferler esnasında yapılması, oyunun kurallarını değiştirecek gibi. Bununla da kalmayıp, arbitraj ve stabilizasyon süreçlerinde elde edilen kar, PARI ve Leva stabillerinin transferi esnasında göndericiye ve alıcıya dağıtılarak ekstra karlı transferlerin önünü açmışlar ve gaz maliyetlerini amorti etmişler! Ayrıca, gerçek dünya verileri için ChainLink merkezi olmayan oraclelarını kullanıyorlar, likiditelerinin tamamı kilitli, kaynak kodları açık. Güvenlik had safhada yani anlayacağınız. Ekibin kripto dünyasını daha güvenilir ve gerçek dünyayla entegre hale getirme hedefi de benim gibi uzun vade yatırımcıları heyecanlandırmıyor değil, kripto dünyasında ve metaversete örneğin baya baya altını ya da gümüşü kullanma fikri (Leva Gold ve Leva Silver) dahiyane.

PariDEX(PARI)'nin İlginç Projesi Beni Mest Etti!
PariDEX(PARI)'nin Logosu

Ama asıl dikkatimi çeken, PARI'nin benzersiz deflasyonist mekanizması. Token, onlarca Leva istikrarlı kripto para birimine olan talep tarafından deflasyonist olarak besleniyor, bu da onu nadir ve değerli bir varlık yapıyor. Ek olarak, PARI'nin fiyatı enflasyon, savaşlar, ekonomik krizler gibi gerçek dünyadaki olaylardan ve Bitcoin, Ethereum gibi diğer kripto para birimlerinin hareketlerinden minimum düzeyde etkilenmesi çünkü talep her zaman Leva stabilparalarının haliyle PARI'nin içinde hareket etmeye meyilli. Bu, PARI'yi en güvenilir uzun vadeli yatırım araçlarından biri yapıyor.

Ayrıca PARI'nin ve Leva'ların transferleri sırasında elde edilen yüksek hacim ve kar nedeniyle kripto dünyasının ve merkezi borsaların tercih edilesi favorisi olma potansiyeline sahip olduğunu da görüyorum. Ve hepsinden önemlisi, PARI'nin benzersiz deflasyonist mekanizmasının, büyüme ve değer potansiyelini daha da güçlendiren çok çeşitli merkezi olmayan uygulamalar ve ekosistemler tarafından desteklenmesi.

Sonuç olarak, PariDEX ve PARI tokenin yenilikçiliği ve potansiyelinden gerçekten etkilendim ve bu projenin gelecekte nereye gideceğini görmek istiyorum. PariDEX daha henüz borsalarda bile listelenmemişken Quickswap ve Sushiswap gibi merkeziyetsiz borsalardan ön alım imkanı sunması da ayrı bir güzellik. Bunu nasıl açıklasam, Bitcoin'i ilk çıktığı andan almak gibi bir şey bir coini çıkar çıkmaz daha millet hücum etmeden swapten almak. Yine de bunlar benim deneyimlerim, bir yatırım tavsiyesi değil, kendi riskinizi alın ve kripto dünyasının ne kadar oynak olabileceğini ciddi paralarla yatırım yapmadan önce unutmayın, kendi risk stratejinizi oluşturun.

Yatırım tavsiyesi değildir, bilgilendirme amaçlıdır.

Tıkla ve PariDEX'in Sitesine Git

Bireysel Finans

Yatırım Yaparak Para Kazanmak

Yatırım yapmak, para kazanmanın en sağlam ve uzun vadeli yollarından biridir. Yatırım yaparak kazanç elde edebilmek için doğru yatırım...

Kripto Paralar

Kripto Paraların Hukuki Durumu: Yasal mı, Değil mi?

Kripto paralar, son yıllarda popülerlikleri artan bir dijital para birimi türüdür. Kripto paraların hukuki durumu ise tartışma konusu...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı Kayıp Zeka ; pari, kripto para, gerçek dünya, leva, dünya, merkezi, yatırım ve token kavramlarını ele aldı, kripto paralar odaklı daha fazla finans makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.