US News'in yıllık sıralamasına göre bunlar 2024'ün en iyi diyetleri

US News, Amerikan pazar araştırma ve analiz şirketi The Harris Poll ve 43 sağlık uzmanından oluşan bir panel ile ortaklaşa 2024 En İyi Diyetler listesini açıkladı.

US News'in yıllık sıralamasına göre bunlar 2024'ün en iyi diyetleri
US News'in yıllık sıralamasına göre bunlar 2024'ün en iyi diyetleri

ABD News & World Report, 3 Ocak'ta 2024'ün En İyi Diyetleri listesini açıkladı.

Liste, Amerikan pazar araştırma ve analiz şirketi The Harris Poll ile ortaklaşa derlendi. ve 43 sağlık uzmanından oluşan bir panel.

Bir basın açıklamasına göre, uzmanlar arasında tıp doktorları, kayıtlı diyetisyen beslenme uzmanları, akademik kilo verme araştırmacıları ve beslenme epidemiyologları yer alıyordu.

TEXAS'A KAYITLI BİR DİYETİSYENDEN BAĞIŞIKLIK GÜÇLENDİRİCİ BU 10 TARİF İLE SOĞUK VE GRİPLE MÜCADELE

"Birçok hastalığı ortadan kaldıran diyetler U.S. News'in sağlık editörü Gretel Schueller, Fox News Digital'e şöyle konuştu: "Gıdalar, karmaşık kuralları olan veya yoğun şekilde işlenmiş shake'lere büyük ölçüde güven gerektiren ve öğün yerine geçen öğünler sıralamamızda pek iyi yer almıyor." ] çünkü insanlar uzun vadede bu diyetlere bağlı kalmakta zorlanıyor."

Schueller, "Kısıtlayıcı diyetleri takip etmek zordur ve aynı zamanda sağlık sorunlarına ve aşırı yemek yeme gibi sağlıksız davranışlara da neden olabilir" diye devam etti. "Önemli olan, hızlı düzeltmeler değil, yaşam tarzı değişiklikleridir."

Panel, neyin "en iyi diyet" olarak nitelendirildiğini belirlemek için beslenmenin eksiksizliğini, sağlık risklerini ve faydalarını, uzun vadeli sürdürülebilirliği ve kanıta dayalı etkinliği değerlendirdi. Schueller, şunu belirtti.

ÇALIŞMA AKDENİZ DİYETİNİN ERKEKLERDE DOĞURGANLIĞI ARTIRABİLECEĞİNİ ÖNERİYOR: 'KRİTİK ROL'

Bu yılın 30 listesi diyetler 11 kategoriden oluşur: Genel olarak En İyi Diyetler, En İyi Kilo Verme Diyetleri, En İyi Hızlı Kilo Verme Diyetleri, En İyi Diyabet Diyetleri, Kemik ve Eklem Sağlığı için En İyi Diyetler, Sağlıklı Beslenme için En İyi Diyetler, En İyi Diyet Programları, En İyi Aile Dostu Diyetler, En İyi Kalp Basın bülteninde -Sağlıklı Diyetler, En İyi Bitki Bazlı Diyetler ve Takip Edilmesi En Kolay Diyetler belirtildi.

İşte en üst sıradaki diyetten başlayarak 2024 için en iyi 30 diyet.

Sağlıklı yağlar, meyveler, tam tahıllar, sebzeler, kuruyemişler, tohumlar ve fasulyeye odaklanan Akdeniz diyeti üst üste yedinci kez listenin başında yer aldı.

Erin Palinski- New Jersey'de yaşayan kayıtlı diyetisyen ve "2 Günlük Diyabet Diyeti" kitabının yazarı Wade, bu diyetin bütün gıdalara vurgu yapmasının ve önemli sağlık yararlarının popülerliğine katkıda bulunduğunu söyledi.

AKDENİZ DİYETİ YAŞLANMANIN NEDEN OLDUĞU GÖBEK YAĞINI VE KAS KAYIPLARINI AZALTMAYA YARDIMCI OLABİLİR, ÇALIŞMA BULGULARINA GÖRE

"Bu yemek planının en büyük çekiciliklerinden biri, Fox News Digital'e, Fox News Digital'e verdiği demeçte, denge odaklı yiyecek çeşitliliği sunarak kısıtlayıcılık hissini önlüyor ve bireylerin en çok keyif aldıkları tat ve lezzetlerin tadını çıkarmasına olanak tanıyor" dedi.

"Takip edilmesi kolaydır ve kanser, kalp hastalığı ve diyabet gibi kronik hastalık riskini azaltabilir" dedi.

DASH diyeti — Durdurulacak Diyet Yaklaşımları Hipertansiyon diyeti — Ulusal Sağlık Enstitüleri'nin bir parçası olan ABD merkezli Ulusal Kalp, Akciğer ve Kan Enstitüsü tarafından, kan basıncını düşürmeye ve genel sağlığı geliştirmeye yardımcı olmak için tasarlandı.

"Bu dengeli beslenme Palinski-Wade, "Palinski-Wade, çoğumuzun yetersiz kaldığı bir şey olan, bütün gıdaların yanı sıra meyve ve sebze alımının arttırılmasına da vurgu yapıyor" dedi. "Sağlığa çeşitli faydalar sunabilen, dengeli, kanıta dayalı bir beslenme planıdır."

MIND (Nörodejeneratif Gecikmeye Akdeniz-DASH Müdahalesi) diyeti, DASH diyetinin bir melezidir ve Akdeniz diyeti.

Palinski-Wade, beyin sağlığına faydalı olabileceği ve bilişsel gerileme ile Alzheimer gibi nörodejeneratif hastalıkların riskini potansiyel olarak azaltabileceği için bu diyetin popülerlik kazandığını belirtti.

p>

Çalışma, 40'LI YAŞLARINDA DASH DİYETİYİ UYGULAYAN KADINLARDA ALZHEIMER RİSKİNİN AZALDIĞINI BULDU

"Esnek bir yemek planı odaklı Besin açısından yoğun gıdaların genel alımını en üst düzeye çıkarmak, yalnızca bilişsel sağlığı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve bazı kanserler gibi hastalıkların riskini de azaltabilir" dedi.

Tasarlandı. U.S. News'e göre, Mayo Clinic tarafından hazırlanan bu 12 haftalık diyet programı, çoğu düşük kalori yoğunluğuna sahip olan meyve, sebze ve tam tahıllara ağırlık veren bir besin piramidini takip ediyor.

Üyeler, sağlıklı beslenme alışkanlıklarına yardımcı olacak yemek planlarına, takip araçlarına ve diğer araçlara erişmek için aylık veya yıllık bir plana kaydolabilirler.

Şu kişiler için: Palinski-Wade, vegan veya vejetaryen yaşam tarzına tam olarak bağlı kalmadan diyetlerine daha fazla bitki bazlı gıda eklemek isteyen Flexitarian diyetinin ara sıra et tüketimine izin vererek bunu birçok kişi için daha erişilebilir ve sürdürülebilir hale getirdiğini söyledi.

DENEYSEL KİLO VERME İLACI, OBEZİTE OLAN KİŞİLERDE YAĞLI KARACİĞER HASTALIĞININ TEDAVİSİNE YARDIMCI OLABİLİR, ÇALIŞMA BULGULARI

"Bu diyet, Fox News Digital'e verdiği demeçte, esnekliği ve katı kural veya kısıtlamaların bulunmaması sayesinde takip edilmesi en kolay diyetlerden biri olarak sıralandı.

"Araştırma aynı zamanda F…

Eleştiri Köşesi

Morning Glory: Trump'ın ikinci dönemine yönelik fantastik...

Hugh Hewitt, eski Başkan Trump'ın, bağış toplama ve medya desteğine hızlı bir başlangıç ​​yapmak için ikinci dönemi için potansiyel...

Sağlık

Şükran Günü'nden sonra bunlar köpeğinizin bırakabileceği...

Şükran Günü artıklarını köpeğinizle paylaşmanın güvenli olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? American Kennel Club ve veteriner hekimler...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; diyet, diyetler, akdeniz diyeti, kilo verme, sağlık, dash diyeti, beslenme ve takip kavramlarını ele aldı, sağlık odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.