Şükran Günü'nde uçabileceğiniz yiyeceklere ilişkin TSA ve ayrıca iyi seyahat eden öğelerle ilgili bir şefin yaklaşımı

Şükran Günü tatili çevresinde seyahat etmek çok popüler. Hatta bazı aileler, özellikle yiyecek fiyatlarının daha yüksek olduğu bölgelerde, sevdiklerine götürmek üzere yiyeceklerle seyahat ediyor.

Şükran Günü'nde uçabileceğiniz yiyeceklere ilişkin TSA ve ayrıca iyi seyahat eden öğelerle ilgili bir şefin yaklaşımı
Şükran Günü'nde uçabileceğiniz yiyeceklere ilişkin TSA ve ayrıca iyi seyahat eden öğelerle ilgili bir şefin yaklaşımı

Tatiller, özellikle de Şükran Günü, Amerikalılar için yılın en popüler seyahat zamanlarından bazılarıdır.

Aileler ve bireyler her yıl araba, otobüs, yolcu gemisi ve uçakla, bazen de ülke genelinde seyahat ederler. Hızlı bir Günübirlik Türkiye gezisi için.

Yalnız seyahat etmek her zaman daha uygun olsa da, okul tatil olduğunda ve iş biterken aileler gezilerini tüm ekiple birlikte planlama eğilimindedir. Böylece, yılın en yoğun tatil seyahati hafta sonu yaşanacak.

Paketleme günlük ihtiyaçlarınızı gerektirecektir; ancak seyahatinize giderken veya seyahatinizden yiyecek almayı da düşünebilirsiniz.

HERKESİN LEZZETİNİ KAZANACAK 5 MALZEME İLE 3 ŞÜkran Günü Yemeği Tarifi

İster kültürünüzü yemek yoluyla başkalarıyla paylaşıyor olun, ister çantanızı ev sahiplerine yenilebilir hediyelerle doldurun, ister ev sahiplerine götürün Evde kalan yiyecekler - özellikle kısa bir uçuşta - Ulaştırma Güvenliği İdaresi'nin (TSA) güvenlik kontrol noktalarından hangi yiyecek ve içecekleri getirebileceğinizi ve getiremeyeceğinizi öğrenin.

"İster ilk tüketilen yiyecekler ister artıklar, aynı kurallar TSA, Fox News'e yaptığı açıklamada "uygula" dedi.

Yanınıza alabileceğiniz çabuk bozulan maddelere ilişkin genel bir bakışı TSA'nın web sitesinde bulabilirsiniz. İzin verilen gıda maddelerinin altı sayfalık listesi TSA'nın özel "Ne Getirebilirim?" bölümünde mevcuttur. web sayfası.

Ama özellikle Şükran Günü'nün patates püresi, sos, hindi ve tatlı gibi temel ürünlerini merak ediyor olabilirsiniz.

"Şükran Günü'nde ne zaman seyahat etsem, bunun ne zaman olduğundan emin değilim. Cleveland'daki çeşitli restoranların şefi ve sahibi Dante Boccuzzi, Fox News Digital'e şunları söyledi: izin veriliyor, ancak arta kalan hindili sandviçlerin bol miktarda mayonezle birlikte yenilmesi her zaman iyidir." Hindi ve mayonez kombinasyonunu yola çıkana kadar buzdolabında beklettikten sonra gemiye binmeyi beklerken kalanların tadını çıkardık.

"Elmalı turta muhtemelen iyi seyahat edecek başka bir temel yiyecek olacaktır," diye ekledi Boccuzzi. "Vakumlu paketleme yapabiliyorsanız, diğer herhangi bir öğe büyük olasılıkla kısa bir süre için iyi bir şekilde seyahat edebilir."

TSA, Fox'a seyahat etmeyi seçtiğiniz yiyecek ne olursa olsun, şunları sağlamanız gerektiğini söyledi: eşyalar bu basit kurala uyuyor.

"Dökebilir, yayabilir, püskürtebilir, pompalayabilir veya dökebilirseniz ve miktarı 3,4 onstan fazlaysa, kontrol edilmiş bir çantaya koyun ," dedi TSA.

"Örneğin, reçeller, jöleler, kızılcık sosu, soslar veya 3,4 onstan büyük miktarlardaki içecekler kontrol edilmiş bir çantaya konmalıdır. Kekler, kurabiyeler, turtalar, etler, güveçler ve diğer katı maddeler el bagajında ​​sınırsız miktarda taşınabilir."

BU 1 TAVA YAN YEMEK LEZZETLERİYLE ŞÜkran Günü DAĞITIMINIZI KOLAYLAŞTIRIN

Her havayolu yolcusu sıvılar, aerosoller, jeller, kremler ve macunlardan oluşan dörtte birlik bir çantayı tek bir taşıma çantasına koymasına izin verilir; ancak bireysel kaplar 3,4 onsu aşamaz.

Bu kural içecekleri, sürülebilir ürünleri ve pişirme spreylerini de kapsar.

TSA, check-in yapılacak sıvı benzeri maddelerin bir torbaya konulmasını önerir.

Eğer seyahat edenler 3,4 onsluk konteyner eşiğinin altına sığacak bir sıvı yemek pişirme malzemesi bulmayı başarırlarsa, bu malzeme bir el çantası içinde, dörtte bir boyutunda, yeniden satılabilir şeffaf bir çantaya yerleştirilebilir.

< p>Bir TSA sözcüsü Fox News'e, %70'ten fazla alkol içeren alkollü içeceklerin (140'tan fazla kanıt) el bagajında ​​ve kayıtlı bagajda yasak olduğunu söyledi.

İMZALAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN YAŞAM TARZI BÜLTENİMİZE KADAR

Pişmiş, pişmemiş veya mağazadan satın alınan yemekler ve tozlar da dahil olmak üzere hemen hemen her katı gıda maddesinin el bagajında ​​veya kontrol edilmiş eşya olarak taşınmasına izin verilir.

Gıda kaynaklı hastalıkları önlemek için soğutulması veya dondurulması gereken gıdalar için buz paketlerine izin verilir, ancak TSA kontrol noktasına ulaştığınızda bunların tamamen donmuş halde kalması gerekir.

"Dondurulmuş hindi Boccuzzi, çorbanın donmuş halde sıvı olarak kabul edilmemesi halinde seyahat etmek için de harika olacağını söyledi. "Her türlü ham üründen kaçınırdım."

Daha uzun uçuşlarda kuru buz kullanılabilir - ancak yolcu başına 5,5 pound'u geçemez ve ambalaj, TSA'nın FAA prosedürlerine göre açıkça işaretlenmeli ve havalandırılmalıdır. sözcü Fox News'e söyledi.

Güvenlik nedeniyle yanıcı maddelerin el bagajında ​​veya kayıtlı bagajda taşınmasına izin verilmiyor.

FAA'ya göre havai fişeklerle aynı kategoriye giren uçuşlarda maytaplara da izin verilmiyor.

Son olarak, daha kolay vakit geçirmenizi sağlamak için. Şükran Günü yemeğinizi kontrol noktalarından geçirirken TSA, şeffaf plastik poşetler ve benzeri kaplar kullanmanızı önerir.

Bu şekilde, inceleme gerektiğinde eşyalar el bagajından güvenli bir şekilde çıkarılabilir.

Seyahat

Eğlenceler, oyunlar ve daha fazlasıyla kamp yapmayı herkes...

Yıldızların altında uyumak ve açık ateşte yemek pişirmek her zaman herkese hitap etmez. İşte kampa ekstra eğlence katmanın yolları.

Seyahat

Şükran Günü'nde uçabileceğiniz yiyeceklerle ilgili TSA...

Şükran Günü tatili çevresinde seyahat etmek çok popüler. Hatta bazı aileler, özellikle yiyecek fiyatlarının daha yüksek olduğu bölgelerde,...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; seyahat, kontrol edilmiş, yiyecek, şükran, bagajında, maddeler, sıvı ve hindi kavramlarını ele aldı, seyahat odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.