Maske zorunluluğu, COVID ve grip vakalarındaki artış nedeniyle NYC ve diğer bazı eyaletlerdeki hastanelere geri dönüyor

New York City kamu hastaneleri, vakalardaki marjinal bir artışın ortasında maske zorunluluğunu yeniden uygulamaya koymak için ülke çapındaki eyaletlerdeki giderek artan sayıda sağlık tesisiyle birleşiyor.

Maske zorunluluğu, COVID ve grip vakalarındaki artış nedeniyle NYC ve diğer bazı eyaletlerdeki hastanelere geri dönüyor
Maske zorunluluğu, COVID ve grip vakalarındaki artış nedeniyle NYC ve diğer bazı eyaletlerdeki hastanelere geri dönüyor

Birçok rapora göre, New York City kamu hastaneleri, maske zorunluluğunu yeniden yürürlüğe koymak için ülke genelinde eyaletlerdeki giderek artan sayıda sağlık tesisiyle birleşiyor.

İç mekanda maske zorunluluğu 11 hastanede yürürlükte. Yakın zamanda yayınlanan bir habere göre, NYC Health + Hospitals sisteminin parçası olan 30 sağlık merkezi ve beş uzun süreli bakım tesisi.

Yetkiler, artışa yanıt olarak veriliyor Her ne kadar mevcut artış, pandemi devam ederken görülen ani artışlarla karşılaştırıldığında çok düşük olsa da, her ne kadar pandemi devam ederken görülen artışlar minimum düzeyde olsa da, her ne kadar COVID-19 vakalarında ve influenza solunum yolu enfeksiyonlarında vakalar görülüyor.

FAUCI 'ENDİŞELİ' ' MASKELEME ÖNERİLERİ GERİ DÖNDÜĞÜNDE İNSANLAR UYMAYACAK: 'UMARIM' 'UYARLAR'

1 Ocak 2024 itibarıyla yedi günlük COVID vaka ortalaması New York Şehri Sağlık ve Zihinsel Hijyen Departmanına göre New York'ta 2.131 kişiydi.

Bu, önceki haftalara göre hafif bir artış olsa da, iki yıl önce, yani 1 Ocak 2022'de yedi günlük ortalamanın 41.910 olduğu dönemde görülen sayının çok altında; bugün.

New York Şehri Sağlık ve Zihinsel Hijyen Bakanlığı'na göre, 30 Aralık 2023'te sona eren haftada gripte pozitif vakalarda %3'lük bir artış oldu.

Pozitif RSV vakaları aslında önceki haftaya göre %18 azaldı.

YENİ KOVİD ANKETİ: DEMOKRATLAR 'özellikle olumsuz' bir bakış açısına sahip, büyük olasılıkla maske takmaya devam ediyorlar

u>

Sağlık Komiseri Dr. Ashwin Vasan yerel bir haber kaynağına, iç mekan maskeleme zorunluluğunun yalnızca tesislerdeki hasta bakım alanları için geçerli olduğunu söyledi.

Maskeleme zorunluluğunun devam ettirilmesi Bunun tıp çalışanlarını solunum yolu hastalıklarından korumanın bir yolu olarak görüldüğünü belirtti.

Ancak Vasan, şehir hastanelerinin hiçbirinin şu anda hastalarla dolup taşmadığını ekledi.

p>

Long Island'daki Mount Sinai Güney Nassau Hastanesi bulaşıcı hastalıklar şefi Dr. Aaron Glatt, "Maskeleme, COVID ve grip de dahil olmak üzere solunum yolu viral enfeksiyonlarının bulaşmasını azaltmanın son derece önemli ve etkili bir yolu olmaya devam ediyor", New York, Fox News Digital'e söyledi.

New York'a ek olarak en az altı eyalette (California, Illinois, Massachusetts, North Carolina, Washington ve Wisconsin) de hastane sistemleri kuruldu. Son raporlara göre maske zorunluluğu.

Bunlardan bazıları arasında Cincinnati, Ohio'daki UC Health; Sonoma (California) Valley Hastanesi; Chicago Üniversitesi Tıp Merkezi; Duarte, California'daki Umut Şehri; Kaliforniya'daki Kaiser Permanente Santa Rosa Tıp Merkezi; Becker's Hospital Review'a göre, Worcester, Massachusetts'teki UMass Memorial Tıp Merkezi ve diğerleri arasında.

Ulusal düzeyde, COVID-19 nedeniyle hastaneye kabuller %16,7 arttı. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) göre 23 Aralık'ta sona eren hafta için 29.059.

Omicron JN.1 varyantının, dolaşımdaki varyantların yaklaşık %39 ila %50'sini oluşturması bekleniyor. 23 Aralık tarihli CDC verilerine göre Amerika Birleşik Devletleri.

Varyantın hızlı büyümesine rağmen kurum, "JN.1'in şu anda diğerlerine göre halk sağlığı açısından daha yüksek bir risk sunduğuna dair hiçbir kanıt bulunmadığını" söyledi. hastalığın şiddetinde artışa neden olmuyor gibi görünüyor.

Griple bağlantılı olarak hastaneye kabul edilenlerin sayısı da hafta içinde ulusal düzeyde 14.732'ye yükseldi. 23 Aralık'ta sona eriyor.

BİLİMSEL İNCELEMELER, YÜZ MASKELERİNİN KOVİD'İN YAYILMASINI ÖNLEMEDE 'Çok Az veya Hiç Fark Yaratmadığını' BULDU

"CDC, bu sezon şu ana kadar en az 7,1 milyon hastalığın, 73.000 hastaneye yatışın ve 4.500 gribin ölümünün gerçekleştiğini tahmin ediyor," diye belirtti kurum kendi web sitesinde.

ABD'deki yetişkinlerin yaklaşık %44'ü gripten muzdaripti. Aralık ayı sonuna kadar grip aşısını yaptırdı ve CDC verilerine göre Aralık başı itibarıyla yalnızca tahminen %19'u güncellenmiş COVID-19 aşılarını aldı.

"Grip aşısını zorunlu kılma kararı Glatt, Fox News Digital'e şöyle konuştu: "Maske takmak (sadece şiddetle tavsiye etmek yerine) kısmen COVID ve grip vakalarına, seçilen birimlerde bağışıklığı zayıf hastaların varlığına ve diğer birçok değişkene bağlı olacaktır." CDC, kişileri ve kurumları, ne zaman maske takacakları veya ne zaman maske takmaları gerektiği konusunda bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olacak bilgi almak için ajansın web sitesini ziyaret etmeye çağırıyor.

Kararını etkilemesi gereken bazı faktörler arasında yerel COVID hastanesine kabul seviyeleri ve bireyin ileri yaş, hamilelik ve belirli tıbbi durumlar gibi şiddetli hastalık açısından altta yatan risk faktörleri.

"Her kurumun tüm bu parametreleri değerlendirmesi ve uygun bir politika oluşturması gerekiyor. Glatt ekledi.

Sosyal medyada, insanlar maske zorunluluğunun geri getirilmesiyle ilgili görüşlerini dile getiriyor.

Bir kişi, bir YouTu…

Sağlık

Şükran Günü'nden sonra bunlar köpeğinizin bırakabileceği...

Şükran Günü artıklarını köpeğinizle paylaşmanın güvenli olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? American Kennel Club ve veteriner hekimler...

Sağlık

US News'in yıllık sıralamasına göre bunlar 2024'ün en iyi...

US News, Amerikan pazar araştırma ve analiz şirketi The Harris Poll ve 43 sağlık uzmanından oluşan bir panel ile ortaklaşa 2024 En...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; maske zorunluluğu, hasta, covid ve grip, tıp merkezi, solunum yolu, artış, zorunluluğu ve grip kavramlarını ele aldı, sağlık odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.