En İyi Bilim Kurgu Filmleri

İşte en iyi bilim kurgu filmlerinden birkaçı:1. Yıldız Savaşları (Star Wars): George Lucas'ın yönettiği, İmparatorluk ve Aydınlanma Gücü arasındaki savaşı anlatan bu seri, sinema tarihinde yerini almıştır.2. Matrix: Keanu Reeves'in başrolünde olduğu Matrix serisi, insanların gerçekliği tam olarak bilemedikleri dünya üzerine kurulu olan bir senaryo sunuyor.3. Geleceğe Dönüş (Back to…

En İyi Bilim Kurgu Filmleri
En İyi Bilim Kurgu Filmleri

İşte en iyi bilim kurgu filmlerinden birkaçı:

1. Yıldız Savaşları (Star Wars): George Lucas'ın yönettiği, İmparatorluk ve Aydınlanma Gücü arasındaki savaşı anlatan bu seri, sinema tarihinde yerini almıştır.

2. Matrix: Keanu Reeves'in başrolünde olduğu Matrix serisi, insanların gerçekliği tam olarak bilemedikleri dünya üzerine kurulu olan bir senaryo sunuyor.

3. Geleceğe Dönüş (Back to the Future): Bu ünlü film serisi gelenekselleşmiştir ve 1980'ler Amerika'sında zaman yolculuğunu konu edinir.

4. Uzay Yolu (Star Trek): Gene Roddenberry tarafından yaratılan Star Trek evreni oldukça geniş olup binbir maceralarla doludur.

5. Görevimiz Tehlike (Mission Impossible): Tom Cruise'un aksiyon sahnelerinin bol olduğu bu film serisi müthiş heyecanlı ve ilgi çekicidir.

6.Yeni Dünya Tahtası( WALL-E) : Pixar Animation Studios yapımı olan Wall-E bize gelecekte neler yaşamak istemediğimize dair önemli mesajlar veriyor .

7.Oblivion : Tom Cruise’un başröllünde oynadığı Oblivian post-apokaliptik hikâyeyi biz izleyenlere sunuyor .

8.Avatar: James Cameron’ın uzun süredir beklenen projesinde ana karakterimiz Jake Sully, devasa bir dünyaya gider ve burada Na'vi adlı varlıkla tanışır.

9.Interstellar : Christopher Nolan’ın yönettiği filmde insan ırkı tükenmektedir.Kurtarma amaçları bu filmin ana konusudur.

10.Inception: Leonardo DiCaprio’nun başrolünü paylaştığı Incepeption filmi hafızamızdan silinmeyen filmler arasında yer almakta .

Film

En Etkileyici Romantik Dram Yabancı Filmleri

En Etkileyici Romantik Dram Yabancı FilmleriRomantik dram filmleri, izleyenleri hem duygulandıran hem de etkileyen türler arasında...

Film

En İyi Aksiyon Filmleri

En İyi Aksiyon FilmleriAksiyon filmleri, heyecan ve adrenalin dolu olan seyir zevki sunan filmlerdir. Bu tür, genellikle macera, kovalamacalar...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı Kayıp Zeka ; bilim kurgu filmleri, kurgu filmleri, film, star, matrix, serisi, dünya ve yönettiği kavramlarını ele aldı, film odaklı daha fazla hobi & yaşam makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.