Randevu süreleri uzadıkça Nevada birinci basamak doktor sıkıntısıyla karşı karşıya

Uygun Fiyatlı Bakım Yasası'na kayıt rekor seviyeye ulaşırken, daha fazla Amerikalının doktorlara ihtiyacı var ancak randevu almak zor olabilir. Nevada birinci basamak doktorlarının mevcudiyeti açısından 48. sırada yer aldı.

Randevu süreleri uzadıkça Nevada birinci basamak doktor sıkıntısıyla karşı karşıya
Randevu süreleri uzadıkça Nevada birinci basamak doktor sıkıntısıyla karşı karşıya

Uygun Fiyatlı Bakım Yasası'na kayıt bu yıl rekor seviyeye ulaşırken, daha fazla Amerikalının doktora ihtiyacı var ancak randevu almak zor olabilir.

Nevada, birinci basamak doktorlarının mevcudiyeti açısından ülkede 48. sırada yer aldı. Las Vegas'taki Nevada Üniversitesi'nin (UNLV) Temmuz 2023'te yaptığı bir araştırmaya göre, eyaletteki 17 ilçenin tümü doktor sıkıntısıyla karşı karşıya.

Kenny Do, UNLV'de ikinci sınıf tıp öğrencisidir ve Las Vegas'ta doğup büyümüştür.

Uzmanlığını memleketinde tamamlamak istiyor ancak bunun gerçekleşeceğinin garantisi yok.

YANMIŞ VE ÇIKIŞ: AMERİKAN HASTANELERİ ARTAN HEMŞİRE EKSİKLİĞİYLE MÜCADELE EDİYOR

"Eyalette çok sayıda tıp fakültemiz olmasına rağmen, Do, Fox News'a şöyle konuştu: "Yeterli ihtisas pozisyonumuz yok." , bu doktorların çoğu ihtisas yaptıkları yerde kalıyor."

Mevcut ihtisas pozisyonlarının eksikliğiyle karşı karşıya kalmanın yanı sıra, birçok birinci basamak doktoru uzmanlardan daha az kazanıyor.

2032 YILINDA BÜYÜK DOKTOR AÇIĞI TAHMİNİ

Do, "Birçok öğrenci tıp fakültesini büyük bir borçla bitiriyor" dedi.

"Birçoğu için maaş da dikkate alınması gereken bir konu... Birinci basamak hekimlerine genellikle ortalama uzmandan daha az maaş veriliyor, dolayısıyla öğrencilerin seçim yapma konusunda isteksiz olmalarının nedenlerinden biri de bu olabilir. birinci basamak bakımı."

Nevada yalnızca doktorları işe almakla kalmıyor, aynı zamanda onları elinde tutmakta da zorlanıyor.

"Doktorlarımızın çoğu 50 yaşın üzerinde ve birçoğu emekliliğe yaklaşıyor. yaş," dedi Las Vegas'taki Üniversite Tıp Merkezi CEO'su Mason Van Houweling.

ER ZİYARET SÜRELERİ: İŞTE HER EYALETTE HASTALARIN ACİL SERVİSLERDE NE KADAR SÜRE GEÇİRDİĞİ

"Yani, doktor tükenmişliği ve bir de birikmiş iş yükü var arz ve talep."

Van Houweling, Fox News'e birinci basamak doktorlarının eksikliğinin hastalar ve tıp camiası üzerinde baskı oluşturduğunu söyledi.

"Hastalar sağlık hizmetlerinde bakım arıyor acil servisler, birinci basamak bakımı aramak isteyeceğiniz son yer" dedi.

"İhtiyaçları olan koruyucu sağlık ve ilaçları kaçırıyorlar."

SAĞLIK BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

UMC, hastalara bakım veren pratisyen hemşireler ve doktor asistanlarını görevlendirerek birinci basamak bakımındaki boşluğu doldurmayı amaçlıyor.

Van Houweling ve Do, ihtisas pozisyonlarının sayısını artırma ve borç teklif etme konusunda hemfikir tıp öğrencilerine sağlanan yardım, daha fazlasını birinci basamakta bir meslek edinmeye teşvik edebilir.

Daha fazla Sağlık makalesi için www.foxnews.com/health.

Spor

NBA fayda planı dolandırıcılığından suçlu bulunan 2 eski...

Eski NBA oyuncuları Glen "Big Baby" Davis ve Will Bynum, NBA'in sigorta ve sosyal yardım planına yönelik dolandırıcılık planındaki...

Sağlık

Arkadaşlar lupus tedavisi için koşuyor ve uzun süredir...

Üç kadın, lupusla yaşayan uzun süredir arkadaşlarının onuruna New York Maratonu'nu koştu. Dört arkadaş motivasyonlarını ve deneyimlerini...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; birinci basamak doktorlarının, nevada birinci basamak, basamak doktorlarının, doktor, birinci basamak bakımı, bakım, basamak bakımı ve tıp kavramlarını ele aldı, sağlık odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.