Claudine Gay gitti ama çeşitlilik ideolojisi hâlâ Harvard'ı rahatsız ediyor

Claudine Gay'in Harvard Üniversitesi rektörü olarak ayrılması, yüksek öğrenimdeki tüm sorunları çözmüyor.

Claudine Gay gitti ama çeşitlilik ideolojisi hâlâ Harvard'ı rahatsız ediyor
Claudine Gay gitti ama çeşitlilik ideolojisi hâlâ Harvard'ı rahatsız ediyor

Çok sayıda ve karmaşık neden Claudine Gay'in Harvard Üniversitesi rektörü olarak görevden alınmasına yol açtı. Onun ayrılışı, gerekli bir ilk adım olmasına rağmen, onun ayrılışını gerektiren ve Harvard'ın ve yüksek öğrenimin büyük kısmının başına bela olmaya devam eden sorunları çözmüyor.

Gay'in bu pozisyon için açıkça vasıfsız olduğu, sadece çok az bir puana sahip olduğu görülüyor. Harvard'daki seleflerinin ve diğer üniversitelerdeki akranlarının bilimsel başarıları. Belli ki Harvard'ın desteklemek istediği Çeşitlilik, Eşitlik ve Katılım (DEI) ideolojisinin bir sembolü olarak seçilmişti, bir akademisyen olarak meziyeti nedeniyle değil. Hatta Gay, düşmanca çalışma ortamları yarattıklarına dair uydurma suçlamalarla, Roland Fryer ve Ronald Sullivan gibi çok daha başarılı siyahi profesörlerin rakiplerini ortadan kaldırmak için DEI'yi bir sopa olarak bile kullandı.

Fakat DEI'nin bir çıkış yolu olarak kullanılması. Akademik değerden kaynaklanan ve örgütsel mücadele için bir silah olarak görülen bu suçlamalar Gay'in ayrılışıyla ortadan kalkmadı. Yükselişi için inşa edilmesine ve kullanılmasına yardım ettiği DEI bürokrasisi, Harvard'da ve yüksek öğrenimi boyunca bozulmadan kalıyor.

Gay'e yönelik artan sayıda intihal suçlaması, Harvard'ın başkanı olarak onun akademik değer eksikliğine daha fazla odaklandı. Catskills'in, yiyeceklerin berbat olduğu ve bu kadar küçük porsiyonlara sahip olduğu hakkındaki eski şakası gibi, akademik sahtekarlık, Gay'in ürettiği yetersiz araştırma çıktısını karakterize ediyordu.

Daha fazla FOX HABER GÖRÜŞÜ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bu intihal suçlamaları, onun başkan olarak görevden alınması için fazlasıyla yeterli nedendi, ancak Harvard profesörü olarak kalması, onun suiistimalinin temsil ettiği araştırma standartlarının düşürülmesini çözmüyor. Buna ek olarak, Harvard'ın intihal vakaları çok fazla hale gelene kadar Gay'i başkan olarak tutma isteği, Harvard ve diğer üniversitelerin kendi kurallarını uyguladığı çifte standartlar konusunda endişeleri artırıyor. Bir öğrenciye anında yaptırım uygularlardı, üstelik çok daha az bir ücret karşılığında.

Üniversite kampüslerindeki Yahudi karşıtı protestoları araştıran Meclis Komitesi önündeki feci ifadesinin ardından Gay'e yönelik eleştirel ilgi ivme kazandı. Üniversite düzenli olarak çok daha iyi niyetli söylemleri cezalandırırken, soykırım sloganları atmanın Harvard'ın davranış kurallarını ihlal edeceğini söylemekteki isteksizliği, Gay'in kendi çifte standart kullandığını vurguladı. Ancak Gay'in görevden alınması bu çifte standardı çözmüyor ve Harvard'da ve diğer elit kurumlarda görülen yaygın Yahudi nefretini hafifletmiyor.

HARVARD BAŞKANI CLAUDINE GAY İSTİFA EDERKEN SOSYAL MEDYA PATLAYACAK

Son olarak, Gay'i vasıfsız olmasına rağmen işe alan, intihalini savunan, konuyu araştıranları tehdit eden ve DEI ideolojisini benimseyen Harvard yönetim kurulu üyelerine herhangi bir yaptırım uygulanmadığını da belirtmek gerekir. ve kampüste Yahudi nefretini körükleyen çifte standartlar. Onlar da sorumlu tutulmalı.

Harvard'da ve diğer yerlerde bu sorunların çözümüne yönelik ilerleme, Gay gibi kötü aktörlerin ve ona olanak sağlayan yönetim kurulu üyelerinin ortadan kaldırılması olmadan gerçekleştirilemezdi. Ancak Gay'i kovmaya yönelik kamu kampanyası, Harvard'ın ciddi sorunlarından hiçbirini gerçekten çözmedi. Şişirilmiş DEI bürokrasileri, insanların onları "zalim" veya "mazlum" kategorilerine yerleştiren ırksal, etnik veya cinsel kimliklerine bağlı olarak farklı muameleyi hak ettikleri yönündeki ayrımcı ideolojiyi desteklemeye devam ediyor. Araştırma dürüstlüğüne ilişkin standartlar, araştırmacıların tercih ettiği statüye ve bulgularına bağlı olarak zayıflamaya ve farklı şekilde korunmaya devam ediyor. Ve üniversiteleri Yahudiler, beyaz adamlar ve inanan Hıristiyanlar da dahil olmak üzere zalim olarak kabul edilen herkese karşı daha düşman hale getiren davranış kurallarının seçici biçimde uygulanması.

Claudine Gay'i deviren aynı kamusal kampanyanın şimdi tersine dönmesi gerekiyor. Harvard'ın başkanı olmasına ve görevden alınmasına yetecek kadar felaket tanıtım yapmasına olanak tanıyan politika ve uygulamalara olan ilgisi. DEI bürokrasilerini parçalamamız ve kampüste teşvik ettikleri ideolojinin kökünü kazımamız gerekiyor. Akademik araştırmalar için yüksek ve tutarlı standartları yeniden oluşturmamız gerekiyor. Bu, etnik ve toplumsal cinsiyet araştırmaları bölümleri gibi titiz araştırmalardan çok siyasi savunuculukla karakterize edilen akademik bölümlerin ortadan kaldırılmasını neredeyse kesin olarak gerektirecektir.

Ayrıca üniversitelerin ücretsiz özgürlüklerin güçlü korumalarını benimsemelerini ve tutarlı bir şekilde uygulamalarını sağlamamız gerekiyor. akademik konuşma yaparken aynı zamanda fiziksel taciz, izinsiz girme ve hoş karşılanmayan konuşmacıları susturmak için heckler'ın vetosunu kullanma dahil olmak üzere davranış kuralları ihlallerini de tam olarak kovuşturuyor.

Liz'in ardından Claudine Gay'in Harvard'ın başkanı olarak görevden alınması. Magill'in Penn'den ayrılışı akademide gidişatın değişmeye başladığını gösteriyor. Ancak bu kurumları orijinal ve övgüye değer misyonlarına geri döndürmek için hâlâ yapılması gereken çok şey var.

JAY P. GREENE'DEN DAHA FAZLA OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Eleştiri Köşesi

Dünyanın Amerika'nın güçlü durmasına ihtiyacı var ama yalnız...

İki büyük okyanus artık Amerika'yı dünyadan korumuyor. ABD'nin güçlü olması ve Çin dahil artan tehditlere karşı koymak için müttefikleriyle...

Eleştiri Köşesi

Morning Glory: Trump'ın ikinci dönemine yönelik fantastik...

Hugh Hewitt, eski Başkan Trump'ın, bağış toplama ve medya desteğine hızlı bir başlangıç ​​yapmak için ikinci dönemi için potansiyel...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; harvard ın başkanı, görevden alınması, davranış kuralları, üniversite, araştırma, claudine, akademik ve standartlar kavramlarını ele aldı, eleştiri köşesi odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.