Uzaktan çalışma seyahati değiştiriyor. İşte bilmeniz gerekenler

Daha fazla iş, çalışanların uzaktan çalışmasına izin verdikçe, insanlar seyahat ederken işlerini de yanlarında getiriyorlar. Bu esnekliğin seyahat endüstrisi üzerinde etkisi var.

Uzaktan çalışma seyahati değiştiriyor. İşte bilmeniz gerekenler
Uzaktan çalışma seyahati değiştiriyor. İşte bilmeniz gerekenler

Uzaktan çalışma artık kalıcı gibi görünüyor ve seyahat sektörü bunun etkilerini görüyor.

NerdWallet'in raporuna göre, bu yaz gezginlerin %20'si yoldayken çalışmayı planlıyor. , Deloitte verilerine atıfta bulunuyor. Bu gezginlerin beşte dördü esnek iş programları nedeniyle seyahatlerini uzatmayı planlıyor.

SEYAHAT ENDEKSİNDE AMERİKAN PASAPORTLARI EN GÜÇLÜ 7'NCİ SIRADA

NerdWallet'in raporuna göre uzaktan çalışanlar her an seyahat edebildiği için bazı seyahat trendleri önemli ölçüde değişebilir. .

Örneğin, uçuşlar geçmişte hafta sonları daha pahalı, hafta içi ise daha ucuzdu, ancak kişisel finans web sitesinin bildirdiğine göre artık daha fazla insan uzaktan çalıştığı için bu durum değişebilir.

< Strong>Havaalanlarında Daha Fazla Kaybolan, Alınmayan Çantalara Yol Açan Havayolu Personeli Sorunları

Seyahat rezervasyon uygulaması Hopper, Pazar günleri iç hat uçuşlarının maliyetinin %5,9 arttığını ve Pazartesi günleri iç hat uçuşlarının arttığını tespit etti NerdWallet'in raporuna göre bu yıl 2019'a kıyasla %2,97.

Bu arada uçuş fiyatları Cuma günleri %3,04, Cumartesi günleri ise %1,6 düştü ve bu da Cumartesi günü uçmak için Pazartesi'ye göre daha ucuz bir gün haline geldi.

NerdWallet'e göre uzaktan çalışanlar daha uzun yolculuklara çıkabileceği ve "yoğun" seyahat tarihlerinden kaçınabileceği için tatil seyahatleri de değişebilir.

NerdWallet'in bildirdiğine göre, uzaktan çalışma, insanların daha düşük yaşam maliyeti ve vergi teşvikleri olan yerlere taşınarak seyahat için daha fazla tasarruf etmelerine de olanak tanıdı.

Skyscanner seyahat uzmanı Mark Crossey, NerdWallet'e "Fırsatı olan birçok gezgin, PTO'yu en üst düzeye çıkarmanın yanı sıra manzara değişikliği için uzaktan çalışmayı gezilerle birleştirmeyi seçiyor" dedi.

"Çalışmalar, esnek ev ve iş yaşamı olan kişilerin bir süreliğine 'yarı turist' olmasına olanak tanıyor," diye ekledi Crossey.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

YAŞAM TARZI BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Seyahat

Eğlenceler, oyunlar ve daha fazlasıyla kamp yapmayı herkes...

Yıldızların altında uyumak ve açık ateşte yemek pişirmek her zaman herkese hitap etmez. İşte kampa ekstra eğlence katmanın yolları.

Seyahat

Şükran Günü'nde uçabileceğiniz yiyeceklerle ilgili TSA...

Şükran Günü tatili çevresinde seyahat etmek çok popüler. Hatta bazı aileler, özellikle yiyecek fiyatlarının daha yüksek olduğu bölgelerde,...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; uzaktan çalışma, nerdwallet in raporuna, seyahat, çalışma, günleri, uçuş, raporuna ve esnek kavramlarını ele aldı, seyahat odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.