Steam ile Para Kazanma

Steam para kazanma yollarından bahsetmeden önce Steam Ölçer'e göre son dokuz yılda oyunlara 1500 TL'den fazla harcadım ve çoğunu steam para kazanma yolları ile amorti ettim, evet yalnızca Steam'e 1500 TL harcadım. Oyunların daha önce daha pahalı olabileceğini düşünseniz bile bu çok para yine de steam para kazanma yöntemleri ile bir şekilde amorti ettiğimi söyleyebilirim.

Steam ile Para Kazanma

Steam ile Para Kazanma

Steam para kazanma yollarından bahsetmeden önce Steam Ölçer'e göre son dokuz yılda oyunlara 1500 TL'den fazla harcadım ve çoğunu steam para kazanma yolları ile amorti ettim, evet yalnızca Steam'e 1500 TL harcadım. Oyunların daha önce daha pahalı olabileceğini düşünseniz bile bu çok para yine de steam para kazanma yöntemleri ile bir şekilde amorti ettiğimi söyleyebilirim.
Şu anda sadece bazı Steam kullanıcılarının farkettiği şey, Steam'e harcadığınız paranın bir kısmını geri almanın steam para kazanma yolları ile mümkün olmasıdır. Bir kaç seçenek vurgulamak istiyorum. Çoğu insan steam para kazanma seçeneği olarak Topluluk Pazarını ve daha doğrusu para kazanma için pazarda satabileceği ürünleri kullanır.
Steam para kazanma konusunda en kazançlılar listesinde Team Fortress ve Dota 2 gibi oyunları muhtemelen en popüler olanları takip ediyor.
Steam kullanıcısıysanız, piyasadaki tüm uygun ürünleri satabilirsiniz. Onları satarsanız, satış değerinin bir kısmını siz alırken başka bir kısmı doğrudan Valve'ın banka hesabına girer, yani valve payını alır. Steam para kazanma yolları kullanarak kazandığınız para Steam Cüzdanınıza eklenir.

1. Öğeleri alma

Steam ile para kazanabilmek için satmak üzere eşya edinmeliyiz. Eşyaları almak için birkaç seçeneğiniz var. Oyun oynayabilir ve o oyun için eşya düşürebilir veya takas kartı alabilirsiniz, ancak bunlar genellikle sınırlıdır. Örneğin, oyunda harcadığınız her 9 TL için bir takas kartı düşer, bu da sonucu karsız ve kötü bir anlaşma yapar. Dota 2 veya Team Fortress 2 gibi oyunlarda sürekli eşya düşüşü, size sürekli bir madde akışı sağlar, ancak bunlardan para kazanmak için nadirleri elde etmeniz için şanslı olmanız gerekir. Nadir olanı bulmak steam ile para kazanma noktasında en önemli anahtardır.
Ayrıca, pazarın kendisini çok düşük veya ortalamanın altında fiyatlandırılmış ürünler için izleyebilirsiniz. Diğer oyunular da aynısını yaptığı için, burada hızlı ve şanslı olmanız gerekir. Dikkate alınması gereken diğer bir husus, eşyaların değerinin zamanla düşebileceğidir.
Aynı zamanda ticaret yoluyla ürün elde etmek mümkündür. Belki Dota 2'de başkasının ödemek istediği muhteşem bir ürün buldunuz. Bir anlaşma yapmadan önce öğenin fiyatını ve size sunulan öğelerin fiyatını kontrol etmek iyi bir fikirdir.
Öte yandan birçok oyuncu, ele geçirmek istedikleri bir ürün için para ödemeye isteklidir.
Sahip olduğunuz öğeleri, topluluğun yanındaki kullanıcı adınızdan ve açılan menüden envantere giderek kontrol edebilirsiniz.

2. Değerli eşyalar

Ticari kartları söz konusu olduğunda, bazı kartlar normal ticari kartlardan daha değerlidir. Buradaki mantık, daha nadir olmalarıdır, böylece onlar için özel ve yüksek bir fiyat talep edebilirsiniz.
Temel olarak, bir eşya ne kadar nadir olursa o kadar pahalı olur. Nadir eşyalar, öyleki istisna olsa bile, yüz lira ve daha fazlasına satılabilir.
"Normal" ürünlerin birinci sınıf bir fiyata satılabileceği iki durum vardır:
Bir oyun ticari kart sistemini henüz yeni başlattı ise ilk kartlar sonraki günlerde satılan kartlardan çok daha fazla satıyor.
Diğer yollarla( envanterde birşeylerden üretmek gibi.) bulunmayan kartlar veya ürünler daha değerlidir.
Steam üzerinden para kazanma şu anda nadir kartlar için geçerlidir, ancak normal kartlar zamanla daha pahalı hale gelecektir.
Neden? Bazı koleksiyoncular, sadece tüm kartları topladıklarında ve onları rozette bir araya getirdiklerinde elde ettikleri  İndirim Rozeti istedikleri için. 

3. Satın almanın doğru yolu

Steam'den çok daha hızlı olduğu için, topluluk pazarından satın almak için tarayıcı(Chrome vs.) kullanmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, sizin için adımların bazılarını otomatikleştiren Steam Market Helper gibi bir komut dosyasından da yararlanabilirsiniz:
Her neyse, bir tarayıcı(Chrome, Mozilla vs.) kullanmak, Steam tarayıcısından daha hızlıdır. Satın almaya başlamadan önce bir ürün fiyatının sağlam bir şekilde anlaşılmasına yardımcı olur.

4. Zengin olmak

Milyoner olmanız pek mümkün değildir, ancak Steam pazarındaki faaliyetlerinizi genişletmek için oyun alımlarında veya eşya alımlarında harcayabileceğiniz bir miktar para kazanabilirsiniz.
Tam zamanlı bir tüccar olmasanız bile, piyasada oynadığınız oyunlarda bulduğunuz kartlarını satabilirsiniz.
Okuduğunuz için teşekkürler.
Sosyal Medya

7 En İyi Instagram Para Kazanma Stratejisi

Birçok işletme para kazanma konusunda her sosyal medya platformunda bulunma baskısı hissediyor... ve stratejiyi unutuyorlar. Instagram'dan...

Bilgisayar

Bilgisayara Uygulama İndirme ve Kurma

Bilgisayara uygulama indirme nasıl yapılır? Bilgisayarda mobil uygulamalar nasıl kurulur? Bilgisayara android uygulama indirme nasıl...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı Kayıp Zeka ; para kazanma yolları, steam para kazanma, steam ile para, kazanma yolları, oyun, kartlar, ürün ve eşya kavramlarını ele aldı, bilgisayar odaklı daha fazla eğitim & nasıl yapılır? makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.