Tarihi Konusu Olan En İyi Romanlar Hangileridir?

Tarihi konusu olan en iyi romanlar listesi oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu listede yer alan kitapların hepsi farklı dönemleri ve olayları ele alarak okuyuculara tarihle ilgili kapsamlı bir bilgi sunar.1. Savaş ve Barış - Lev Tolstoy: Tarihin en önemli savaşlarından Napolyon’un Rusya seferinde yaşanan olayları anlatır.2. Ulysses Moore Serisi…

Tarihi Konusu Olan En İyi Romanlar Hangileridir?
Tarihi Konusu Olan En İyi Romanlar Hangileridir?

Tarihi konusu olan en iyi romanlar listesi oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu listede yer alan kitapların hepsi farklı dönemleri ve olayları ele alarak okuyuculara tarihle ilgili kapsamlı bir bilgi sunar.

1. Savaş ve Barış - Lev Tolstoy: Tarihin en önemli savaşlarından Napolyon’un Rusya seferinde yaşanan olayları anlatır.
2. Ulysses Moore Serisi - Pierdomenico Baccalario: Ortaçağda geçen fantastik hikayeleriyle ünlü bu seride, Venedik’in gizli tarihine ışık tutulur.
3. Suç Ve Ceza - Fyodor Dostoevsky: Romanın ana karakteri Raskolnikov, St.Petersburg’da cinayet işler ve ardından vicdan azabı çeker.
4. Kör Baykuş – Sadık Hidayet: İslam dünyasında modernist hareketin öncülerinden olan Hidayat'ın zamansız başyapıtındaki kahramanımız, Batılılaşma sürecinin sonunda mahvolmaya doğru ilerleyen Tebriz'in güzellikleri ile insanlık dramları arasında kaybolup gitmektedir.
5. Dokuzuncu Hariciye Koğuşu – Peyami Safa : Türkiye'nin Cumhuriyet'le tanışmasının ilk yıllarını merkeze alan kitaplardandır..
6- Kimyager Paolo Coelho Kitabı: Bu kitapta, Fransız Devrimi’nden önce yaşanan bir aşk hikayesi anlatılırken, okuyuculara tarihi önemli bilgiler sunulur.

Bu listede yer alan romanlar sadece birkaç tanesidir fakat en iyi ve kaliteli olanlardır. Herhangi birine başlayarak kendinizi geçmiş zamanları gezintide hissedebilirsiniz.

Oyun

Minecraft'ın Bitiş Yazısı (End Poem) Türkçe Çevirisi -...

Minecraft pek çok şey üretebileceğiniz, madencilik, çiftçilik, avcılık yapabileceğiniz, istediğinizi inşa edebileceğiniz küplerden...

Kitap

Yılın En Popüler Kitapları

Yılın sonuna yaklaşırken, 2021'in en popüler kitaplarını sizlerle paylaşmak istedik. Listemizde hem Türkiye'de hem de dünya genelinde...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı Kayıp Zeka ; listede yer alan, tarihi, romanlar, alan, olayları, savaş, okuyuculara ve bilgi kavramlarını ele aldı, kitap odaklı daha fazla hobi & yaşam makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.