Nikki Haley, momentumu daha fazla incelemeye yol açarken 'kişiliği değiştir' yorumuyla kaşlarını kaldırıyor

Nikki Haley, bu hafta sonu Iowa'daki parti toplantıları öncesinde, Iowa ve New Hampshire'daki birincil süreci tartışırken "kişiliklerin" değişmesinden bahsettiği bir yorum nedeniyle hararetle karşılaştı.

Nikki Haley, momentumu daha fazla incelemeye yol açarken 'kişiliği değiştir' yorumuyla kaşlarını kaldırıyor
Nikki Haley, momentumu daha fazla incelemeye yol açarken 'kişiliği değiştir' yorumuyla kaşlarını kaldırıyor

Cumhuriyetçi başkan adayı Nikki Haley, bu hafta sonu eski Güney Carolina valisinin yaklaşan Iowa parti toplantıları ve New Hampshire ön seçimlerini tartışırken "kişiliklerin" değişmesiyle ilgili bir yorum yapmasının ardından muhafazakarlardan birkaç kaşını kaldırdı.

Haley, GOP ön seçim süreciyle ilgili olarak geçen hafta yerel bir Iowa PBS istasyonunda bir röportajcıya "Bunun yapısı gerçekten muhteşem" dedi. "Bunu Iowa başlatıyor. Kişilikleri değiştirirseniz New Hampshire'a gidersiniz."

Başkan adayı, Demokratların başkanlık ön seçimlerinde yaptığı gibi eyaletlerin Cumhuriyetçi ön seçimlerinde oy verme sırasının değiştirilmesini destekleyip desteklemeyeceğini tartışıyordu. işlem. Sık sık her eyaletin kendi kişiliğine sahip olduğundan bahsediyor.

Iowa'da yakın zamanda düzenlenen bir etkinlikte Haley, Iowalıları "vatansever", "çalışkan" ve "çok dikkatli" olarak nitelendirirken, New Hampshire seçmenlerinin "duygularını kollarında" taşıdığını ve Güney Carolinalıların "seni tekmeleyebileceğini" söyledi bir gülümsemeyle."

NIKKI HELEY, ÖNCELİKLİ İVME GÖSTEREN TEK ADAY: MARK PENN

Anket sayılarının Haley ile sıkılaştığını gören Florida Valisi Ron DeSantis Sayıları arttıkça, 51 yaşındaki bu kişi Cumartesi günü Des Moines, Iowa'da düzenlenen bir etkinliğin ardından soruları yanıtlarken yaptığı açıklamalara dikkat çekti.

DeSantis, medyada daha fazla incelemeyle karşı karşıya kalan Haley için durumun "pek iyi gitmediğini" söyledi. "Sanırım buna dayanabilecek ve ihtiyacınız olan türden sorulara cevap verebilecek bir yetenek göstermiyor. Yani onun tarihle uğraştığını, orada sıkıntı yaşadığını, orada söylediği şeylerle Iowa'ya hakaret ettiğini açıkça gördünüz. … ve şimdi de bu, Iowa'dan ayrılıp New Hampshire'a gittiğinizde kişiliklerinizi değiştireceğiniz anlamına geliyor."

DeSantis'i destekleyen Teksas Temsilcisi Chip Roy, Cumartesi günü X'te (eski adıyla Twitter) şunu yazdı: "Yani - < Strong>@NikkiHaley (müttefikler) @RonDeSantis'e karşı 1,8 milyon dolar daha yatırdı... böylece 'kişiliklerini değiştirebilir' ve Iowalıları 'düzeltmek' için NH'ye gidebilir... ve Trump'ın Başkan Yardımcısı olmak için seçmelere girebilir (Trump'a karşı 0 dolar)... sonsuza kadar ilerlemek için savaşlar, açık sınırlar ve kurumsal çıkarlar. Anladım. #DeSantis2024."

Haley'nin kampanyası saldırılara karşılık verdi ve sözcü AnneMarie Graham-Barnes Fox News Digital'e yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ron DeSantis ve Donald Trump, Nikki'nin ivmesinin gerçek olduğu ve vizyonunun yankı bulduğu saatlerle birlikte giderek daha umutsuz hale geliyor ve bu yüzden de işin ucunu kaçırmaya başlıyorlar. Seçmenler bunun içini görüyor."

HALEY TRUMP'A, DESANTIS'İN KAYDIRMALARINA CEVAP VERDİ: BANA KARŞI BU KADAR PARA HARCAMAK 'TATLI'

Iowa'daki anketler, TV saldırı reklamları da dahil olmak üzere Haley'e yönelik saldırılarını artıran eski Başkan Trump'ın diğer adaylara göre çift haneli bir farkla (Real Clear Politics ortalamasına göre yaklaşık %50) önde olduğunu gösteriyor, ancak Haley yarışı kapatmış durumda. DeSantis'le aradaki fark ve ikisi sırasıyla %15,7 ve %18,4 ile ikinci sırayı almak için yarışıyor; Vivek Ramaswamy ise %6 ile açık ara dördüncü sırada yer alıyor.

"Başkan Trump uzun süredir gözünü bu konuya çevireceğini söylüyordu Trump danışmanı Jason Miller yakın zamanda Politico'ya şöyle konuştu: "Yarışta kim ikinci olursa olsun." "Rob DeSanctimonious her yerde tek haneli rakamlara yaklaşıyor ve kampanyası yaşam destek ünitesiyle çalışıyor, bu da sıranın Nikki Haley'de olduğu anlamına geliyor."

Haley son zamanlarda başka gaflarla boğuştu; bunların en önemlisi geçen ay New Hampshire belediye binasında İç Savaş'ın nedeni olarak kölelikten bahsetmeyen cevabıydı. Saatler sonra, savaşın "tabii ki" kölelikle ilgili olduğunu söyleyerek yorumları geri aldı, ancak rakipleri onu bu konuda rahatsız etmeye devam ediyor.

Ayrıca yakın zamanda New Hampshire seçmenlerine "Bunu Iowa'nın başlattığını biliyorsunuz. Bunu düzelttiğinizi biliyorsunuz... benim tatlı Güney Carolina eyaletimin bunu eve getirdiğini biliyorsunuz" dediği için de eleştiriyle karşı karşıya kaldı ve daha sonra bunu şöyle anlattı: şaka olarak.

Haley, Cumartesi günü Iowa'daki belediye binasında Trump ve diğer rakiplerinden aldığı saldırıların arttığını belirterek şaka yaparak, "Bütün bu adamlar bana çok fazla ilgi gösteriyor."

Ayrıca hem kendisinin hem de Başkan Biden'ın duvar gibi Trump sınır güvenliği önlemlerine karşı olduklarını iddia eden kendisine yönelik yakın zamanda yayınlanan bir saldırı reklamı nedeniyle Trump'la alay etti.

"Ne kadar tatlı değil mi? bana karşı bu kadar çok zaman ve para mı harcıyorsun?" Fox News'e şaka yaptı. Cumartesi günü Iowa seçmenlerine duvarın bir başlangıç ​​olduğunu ancak sınırın güvenliği için daha fazlasının yapılması gerektiğini söylediğini söyledi.

FOX NEWS UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

"Küçük parçaları alıp bir araya getirerek size istedikleri gibi görünmelerini sağlıyorlar Haley diğer adayların saldırıları hakkında şunları söyledi: "Ama yalan söylüyorlarsa bunun ne anlama geldiğini biliyorsun, çünkü kaybettiklerini biliyorlar. Bu kadar basit. Ve eğer benim hakkımda yalan söyleyeceklerse, sana onlar hakkındaki gerçeği anlatacağım. "

Politika & Siyaset

Vivek Ramaswamy sadece iki 'Önce Amerika' başkan adayı...

Cumhuriyetçi başkan adayı Vivek Ramaswamy, Iowa'daki bir belediye binasında kendisinin ve eski Başkan Donald Trump'ın tek "Önce Amerika"...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; nikki haley, haley, iowa, trump, güney carolina, desantis, hampshire ve başkan kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.