Nasıl Da Unuttuk: Harlem Shake Çılgınlığı

Oldlar bilir. Yıllar öncesinden bir çılgınlığı hortlatıyorum. Bir zamanların harlem shake çılgınlığı gelmiş geçmiş en garip trendlerdendi desem yeridir. Harlem shake çılgınlığının ne olduğunu bilmiyorsanız aşağıdan videoyu izleyebilirsiniz. Harlem shake çılgınlığını lisede sınıfça yaptığımız zamanları özledim.

Nasıl Da Unuttuk: Harlem Shake Çılgınlığı

İşte o harlem shake çılgınlığı buydu.

    Önce sıkıcı ortamdaki herhangi biri dans etmeye başlıyor ardından şarkının "Do the harlem shake." denen bölümünde herkes çıldırıyordu.

    Bu çılgınlık trend olduğunda lise yıllarımdaydım ve arkadaşlarla örgütlenerek, akıllı tahtadan gelen müziğin de yardımıyla dersin birini bu şekilde kaynatmıştık. İnsanlar neden böyle bir şey yapar diye düşünmüyorum, çünkü yaptım ve gayet sebebini biliyorum. Buna sıkıcı ortamlarca haddinden fazla baskılanmış limbik sistemimizin isyanı sebep oluyor.

    Keşke insanlar yeri geldiğinde enerjilerini bu şekilde dışarı çıkartmayı bilse. Zincirlenen özgür hareket etme güdümüz keşke hep harlem shake gibi çılgınlıklarla dışarı çıksa. O zaman ne depresyon kalırdı ne de tükenmişlik ve emin olun günümüzdekine kıyasla çok daha sağlam sosyal bağlar kurulabilirdi. Bütünlük hissiyatımız zirve yapardı ve aslında çok da farklı olmadığımızı görebilirdik.

    Peki nasıl ortaya çıktı bu harlem shake? Trende bakacak olursak, ilk olarak Georgia Üniversitesi erkekler yüzme ve dalış takımı Speedos'ta su altında yaptı. Daha sonra Norveç ordusu da bunu karda yaptı. En son viral dans videosu çılgınlığı başladı. Müzik ise aslında bir dupstepti. YouTube komedyeni Filthy Frank'ın Brooklyn merkezli Latino yapımcısı Baauer tarafından "Harlem Shake" in telifini alması ve şarkıya 15 saniye boyunca vahşi dubstep dropunu eklemesiyle başladı herşey. İşte o zaman her şey vahşileşti.

    Ben Kaybolmuşlar'dan PrincepsTenebris beni okuduğunuz için teşekkür ederim.

   

Bilgisayar

Siber Güvenlik Eğitimi - Ücretsiz Siber Güvenlik PDF Arşivi

Siber güvenlik eğitimi ücretsiz siber güvenlik pdf arşivi. Binlerce siber güvenlik pdf dosyası içerir. Siber güvenlik eğitimi ücretsiz...

Eğlence

Online Piyano Uygulaması - İndirmeden Piyano Çal

Artık piyano çalmanız mümkün, hem de hiç bir yazılım indirmeden ve kurmadan! Online indirmeden piyano çalmak için sadece tuşlara tıklayın...

Bu mini-yazılım gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; harlem shake çılgınlığı, shake çılgınlığı, çılgınlığı ve yaptı kavramlarını ele aldı, eğlence odaklı daha fazla hobi & yaşam mini-yazılım içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.