SEC komiseri, CFP komitesinin Florida Eyaletini hariç tutması konusundaki tepkiden yakınıyor

SEC Komiseri Greg Sankey, Kolej Futbolu Playoff'unun Seminoles'i dışarıda bırakmasının ardından Florida Eyaleti yetkililerine yönelik tepkiden yakındı.

SEC komiseri, CFP komitesinin Florida Eyaletini hariç tutması konusundaki tepkiden yakınıyor
SEC komiseri, CFP komitesinin Florida Eyaletini hariç tutması konusundaki tepkiden yakınıyor

SEC Komiseri Greg Sankey Cumartesi günü Kolej Futbolu Playoff seçim komitesindekileri savundu, çünkü yetkililer yenilmeyen Florida Eyaletini gruptan çıkardıkları için çok fazla tepki gösterdiler.

Komite Alabama'yı sıralamaya koymaya karar verdi. Florida Eyaleti ve Georgia karşısında play-off. Crimson Tide, Seminoles'in ACC Şampiyonasını evine götürmesiyle SEC unvanını kazandı. Ancak yaralanmalar Seminolleri yok etti ve komite üyelerinin onlara bakış açısını değiştirdi. Bu onların görevden alınmasına yol açtı.

Sankey, ESPN aracılığıyla "Aldığım bu kadar çok e-postaya ihtiyacım yoktu" dedi. "Seçim komitesindeki gönüllülerden ne aldıklarını ancak onlardan duyabildiğimi hayal edebiliyorum.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

"Seçimin hemen öncesinde yapılan bazı açıklamaların bir meslektaşım olarak beni hayal kırıklığına uğrattığını düşünüyorum ve ligimizin gücünün - elbette bazı maçlar kaybettiğimizi - savunacağım, ancak baktığımda En iyi dört takım hangileriydi, bu dört takımdan ikisine sahip olduğumuzu iddia ederdim. Ancak yine de bu kararı seçim komitesi veriyor ve biz de bu karara saygı duyuyoruz."

Florida Eyaleti yetkilileri, teknik direktör Mike Norvell ve hatta hükümet yetkilileri Kolej Futbolu Playoff üyeleri ve seçtikleri dört takımla ilgili sorun yaşadı.

MICHIGAN'DAN JIM HARBAUGH, WASHINGTON'A KARŞI ÜNLÜK MAÇI ÖNCESİNDE NFL'E OLASI Sıçrayışı HAKKINDA SORULARDAN KAÇIRDI

Sankey, komitenin Georgia'yı turnuvadan çıkarma kararına saygı duyduğunu söyledi. konferans şampiyonası hafta sonundan önce 1. sırada yer almalarına ve kaybettikten sonra 6. sıraya düşmelerine rağmen play-off. Bulldoglar, Orange Bowl'da Seminoles'i ezmeye devam etti.

"Seçim sabahı biz Farklı bir görüşe sahip olduğumuzu belirten bir açıklama hazırladık, ancak kimseyi işaret etmeyeceğiz ve suçlamayacağız" dedi. "12 takımlı play-off'a nasıl hazırlanacağımıza ve kendimizi nasıl geliştireceğimize odaklanacağız? Bu kadar. ... Sanırım üç ya da dört kez beşinci sıradaki takıma sahip olduk. Her kararın mükemmel olduğunu mu düşünüyorum? Hayır, ama tahsis ettiğimiz yetki bu."

Komite bunu tamamen doğru yapmış olabilir; en azından üst yarı.

1 Numaralı Michigan, 2 Numaralı Washington'u devralacak Pazartesi gecesi ulusal şampiyona için.

Fox News Digital'in X'teki spor haberlerini takip edin ve Fox News Sports Huddle bültenine.

Spor

Erin Andrews, fotoğraf isteyen aşırı hevesli hayranla karşılaşmasını...

Fox Sports kenar muhabiri Erin Andrews, Tampa Bay Buccaneers'ın oyun kurucusu Baker Mayfield ile konuşurken aşırı istekli bir hayranla...

Spor

USC'den Caleb Williams son kaybın ardından medyadan uzak...

USC yıldızı Caleb Williams, Truva atlarının Cumartesi günü UCLA'ya karşı 38-20'lik yenilgisinin ardından medyadan uzak durduğu için...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; kolej futbolu playoff, florida eyaleti, seçim komitesi, futbolu playoff, komite, eyaleti, karar ve takım kavramlarını ele aldı, spor odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.