Seyahat rezervasyonu yaparken gizliliğinizi artırmanın ve paradan tasarruf etmenin 3 yolu

Kurt "CyberGuy" Knutsson, bir e-posta takma adı kullanarak seyahat planları yaparken gizliliği korumayı ve paradan tasarruf etmeyi üstleniyor.

Seyahat rezervasyonu yaparken gizliliğinizi artırmanın ve paradan tasarruf etmenin 3 yolu
Seyahat rezervasyonu yaparken gizliliğinizi artırmanın ve paradan tasarruf etmenin 3 yolu


Tatil rezervasyonu yapmak heyecan vericidir ancak aynı zamanda pahalıdır ve bazen kaygıya neden olur. Tatil yerinizin, otelinizin veya Airbnb'nizin rezervasyonunu yapıyorsunuz ve bu genellikle rezervasyondan sonra onay alabilmeniz için bir e-posta adresi vermenizi gerektiriyor.

Birdenbire, e-postanız size fırsatlar sunan ve sizi halihazırda sahip olduğunuzdan daha fazlasını harcamaya ikna etmeye çalışan diğer mesaj bombardımanına tutulur.

Ancak bu böyle olmak zorunda değildir. Rezervasyon yaptığınız her tatil için.

Birincil e-posta adresiniz yerine bir e-posta takma adı kullanırsanız, gizliliğinizi daha fazla koruyabilir, gelen kutunuzun mesajlarla dolmasını önleyebilir ve hatta biraz paradan tasarruf edebilirsiniz. İşte bu nedenle, bir sonraki tatiliniz için rezervasyon yaparken izlenecek yol e-posta takma adı kullanmaktır.

GÜVENLİK UYARILARI VE EN SON BLACK FRIDAY FIRSATLARINI İÇEREN ÜCRETSİZ CYBERGUY RAPORU HABER BÜLTENİMİ ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

güçlü>

1. E-posta takma adıyla gizliliğinizi koruyun

Çevrimiçi tatil rezervasyonu yapmak, web sitelerinin çevrimiçi etkinliğinizi izlemesine ve ardından verilerinizi üçüncü taraflara satmasına olanak verebileceği için gizliliğinizi riske atabilir. Rezervasyon yaptıktan sonra onay alabilmeniz için genellikle rezervasyon sırasında bir e-posta adresi vermeniz gerekecektir.

Birincil e-postanız yerine kullanacağınız alternatif bir e-posta adresi olan bir e-posta takma adı oluşturma ve kullanma adresi, spam, kimlik avı ve kimlik hırsızlığından kaçınmanıza yardımcı olabilir.

SEYAHAT ACENTASI, SONRAKİ SONBAHAR TAYLOR SWIFT CRUISE DENEYİMİNİN GELECEĞİNİ SÖYLÜYOR

Farklı bir Rezervasyon yaptığınız her web sitesi için takma ad kullanırsınız; bu, bu web sitelerinin verilerinizi birbirine bağlamasını ve sizin için reklamların hedefi haline gelebilecek bir çevrimiçi profil oluşturmasını engeller.

Ayrıca, bir takma ad kullanmak da yardımcı olabilir. Bir yere sürpriz bir gezi planlıyorsanız seyahat planlarınızı sevdiklerinizden gizli tutun. Eşinize götürmek için altı ay boyunca planladığınız tatil sürprizini mahvetmek isteyeceğiniz son şey. Bu nedenle, bunun olmasını önlemek için hemen şimdi bir e-posta takma adı kullanmaya başlayın.

DAHA FAZLA: SORUNSUZ BİR YOLCULUK İÇİN PROFESYONEL GİBİ SEYAHAT ETMENİN 10 YOLU

2. Çevrimiçi rezervasyon yaparken nasıl tasarruf edilir?

Çevrimiçi rezervasyon yaparken sıklıkla karşılaşılan şeylerden biri, web sitelerinin verilerinizi izleyebilmesidir. Bazen bu web siteleri çevrimiçi davranışınızı izlemek için e-posta adresiniz gibi bilgileri kullanır ve bu da sizin hakkınızda bir profil oluşturmalarına ve daha sonra size fırsatlar göndermeye çalışmalarına olanak tanır.

Ancak bazı şirketler verilerinizi kullanır. Sizden daha fazla para alabilmeleri için konumunuza ve aradığınız şeye bağlı olarak sizden daha yüksek fiyatlar talep etmek.

Takma e-posta adresi ve Sanal Özel Ağ kullanıyorsanız ( VPN) her tatil rezervasyonu yaptığınızda, herhangi bir şirketin daha sonra çevrimiçi etkinliğinizi takip edebilmesi çok daha zor hale gelecektir. VPN kullanmak, IP adresinizi alternatif bir konum gösterecek şekilde gizlemenize yardımcı olur; bu da çevrimiçi gördüğünüz fiyatları da etkileyebilir. Her konuda adil fırsatlar alacağınızdan emin olabilirsiniz ve yaşadığınız yer veya aradığınız şey nedeniyle fazla ücretlendirilme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

YILIN UYGUN UYGUN TATİL FİKİRLERİ ÖNCE DÖRT SEÇENEK DAHİL: İŞTE BİLİNMESİ GEREKENLER

Windows, Mac, Android ve iOS cihazlarınızda web'e özel olarak göz atmak için en iyi VPN'ler hakkındaki uzman incelememe bakın.

< p>Takma e-posta adresi kullanmak, harika teklifler sunduğunu iddia eden ancak aslında sizi daha fazla para harcamanız için kandırmaya çalışan dolandırıcı e-postalara düşmekten kaçınmanıza da yardımcı olabilir.

DAHA FAZLA: TSA'NIN YÜZ TANIMA İŞLEMLERİ HAVA YOLCULUĞU GİZLİLİK İHLALİNE YOL AÇIYOR

3. Seyahat e-postalarınızı düzenlemek ve spam'den kaçınmak için e-posta takma adını nasıl kullanabilirsiniz

Bu tanıtım e-postaları bir kez başladıktan sonra sanki hiç durmayacakmış gibi geliyor. Şirketler para kazanmak ister ve sizin de onları unutmanızı istemezler. Bu nedenle, hizmetlerinin size her zaman hatırlatıldığından emin olmak için haftada birden fazla, bazen de günde birden fazla mesaj gönderirler.

Ancak, her zaman gelen kutunuzda yaşayan o sabit mesajlarla uğraşmak zorunda değilsiniz. Birincil gelen kutunuzu temiz ve düzenli tutmak için bir e-posta takma adı kullanabilirsiniz. Bunu, söz konusu takma ada gönderilen tüm mesajlarınızı ayrı bir klasöre gönderen bir filtre oluşturarak yapabilirsiniz.

Ayrıca, seyahatle ilgili tüm e-postalarınızın tek bir noktaya yerleştirildiğini bileceksiniz. tatillerinizle ilgili her şeyi yönetmek çok daha kolay.

Ayrıca takma adın adıyla veya bu şekilde bir şey bulmak istiyorsanız muhtemelen arama operatörüyle arama yapma seçeneğiniz de vardır.

DAHA FAZLA: 2023'ÜN EN İYİ SEYAHAT ALETLERİ

Takma ad e-postası nasıl oluşturulur?

E-posta oluşturma takma ad, kullandığınız e-posta hizmetine bağlıdır. Takma ad e-posta adresinin nasıl oluşturulacağını öğrenmek için burayı tıklayın.

En iyi güvenli ve p…

Teknoloji

Akıllı asistanınız dinliyor ancak bu, gördüğünüz reklamları...

Konuşmaları dinleyen bir Alexa veya Siri'niz olabilir, ancak akıllı asistanlarınız öğreniyor mu? Teknoloji uzmanı Kim Komando, cihazların...

Teknoloji

Amazon hediye satın alımlarınızı sır olarak saklamanın...

Tatil alışverişi sezonu yaklaşırken Amazon satın alımlarını gizli tutmanın bir yolu var, böylece bu sırrı sevdikleriniz için bozmazsınız.

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; e-posta takma, rezervasyon yaparken, takma, e-posta adresi, tatil rezervasyonu, adresi, seyahat ve çevrimiçi kavramlarını ele aldı, teknoloji odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.