2023: Teknolojide yenilik ve değişimin yılı

2023 yılında yapay zeka, robotlar, drone ve uçaklarda teknolojik gelişmeler yaşandı. Teknoloji, benzeri görülmemiş bir hızla gelişmeye devam ediyor.

2023: Teknolojide yenilik ve değişimin yılı
2023: Teknolojide yenilik ve değişimin yılı

Teknoloji dünyamızda benzeri görülmemiş bir hızla gelişiyor.

Geçen yıl insan yaratıcılığının ve ustalığının ürettiği inanılmaz yenilikler karşısında hayrete düşmemek elde değil.

Konuşabilen yapay zekadan robotlara, uçan spor arabalardan elektrikli uçan gemilere kadar tarihteki en dikkat çekici buluşlardan bazılarına tanık olduk.

2023 sona ererken, bu yılı unutulmaz kılan en büyüleyici ve etkili teknolojilerden bazılarını inceleyelim.

KURT'UN ÜCRETSİZ CYBERGUY HABER BÜLTENİNİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN SİZİ DAHA AKILLI HALE GETİRECEK GÜVENLİK UYARILARI, HIZLI VİDEO İPUÇLARI, TEKNOLOJİ İNCELEMELERİ VE KOLAY NASIL YAPILIR PROJELERİ İLE

Bu yıl, ChatGPT, Bing ve Bard'ın ortaya çıktığını gördük; Dünyanın en gelişmiş konuşabilen yapay zeka sistemlerinden biri. Bu sistemler - yani ne yapamazlar - yalnızca doğal dili anlamakla kalmaz, aynı zamanda yaratıcı ve ilgi çekici içerik üretir ve hatta görev ve projelerinizde size yardımcı olur.

ChatGPT güçlü bir doğal dil oluşturma sistemidir. yapay zeka laboratuvarı OpenAI tarafından geliştirilen, her konuda gerçekçi ve tutarlı metinler oluşturabilen. Ayrıca şiirler, hikayeler, denemeler, şarkılar ve daha fazlasını yazabilir. ChatGPT ayrıca spordan siyasete, felsefeye kadar istediğiniz her konuda sizinle sohbet edebilir.

YAPAY ZEKA (AI) NEDİR?

Bing, Microsoft'a aittir ve Microsoft tarafından işletilmektedir ve makine öğrenimi, doğal dil işleme ve bilgisayarlı görmeyi kullanır. kullanıcılarına alakalı ve kişiselleştirilmiş sonuçlar sağlar. Ayrıca haberler, resimler, videolar, haritalar ve daha fazlası gibi çeşitli hizmetler sunmak için yapay zekadan (AI) da yararlanır.

Bard, Google tarafından geliştirilen ve size aşağıdaki konularda yardımcı olabilecek yenilikçi bir AI içerik oluşturma sistemidir: roman, senaryo, blog yazısı veya podcast yazmak gibi yaratıcı projeleriniz. Bard ayrıca yazınızı geliştirmeniz için size geri bildirim, öneri ve ipuçları verebilir. Bard ayrıca harika içerikler oluşturmak için sizinle ve diğer kullanıcılarla işbirliği yapabilir.

İnsanlar, kendilerine görevlerde yardımcı olmak veya cevabını bilmedikleri bir soruyu yanıtlamak için yapay zeka sohbet robotlarını kullanmayı seviyor. Ancak bir chatbot yalnızca yeteneğinin en iyisine yanıt verebilir ve biz de onun sorularımızı olabildiğince doğru yanıtlamasına yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmalıyız.

Nasıl yanıt vereceğinizi yeterince açık bir şekilde belirtmezseniz İstemlerinizi sunduğunuzda, bir sohbet robotu size genel ve hatta yanlış bir yanıt verebilir. Yapay zekalı bir sohbet robotuyla nasıl etkili bir görüşme yapabileceğinize ve neleri sormamanız gerektiğine dair ipuçları için burayı tıklayın.

DAHA FAZLA: EN TUHAF 10 2023 YILININ TEKNOLOJİ YENİLİKLERİ

Artık robotlardan bahsetmeden 2023'ten bahsedemeyiz. Koşabilen, zıplayabilen ve numaralar yapabilen köpeğe benzeyen robotlardan, devriye gezebilen ve tehditleri tespit edebilen güvenlik robotlarından, içecekleri karıştırıp servis edebilen barmen robotlarından ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak masaj robotlarından bahsediyoruz.

Köpek benzeri robotlar, etkileyici çeviklik ve gerçekçi hareketlerle koşabilen, zıplayabilen, tırmanabilen ve hatta dans edebilen inanılmaz makinelerdir.

Boston Dynamics'in köpekleri öncelikle araştırma ve eğlence amacıyla kullanılmış olsa da, ayrıca NYPD dahil olmak üzere dünya çapında emniyet teşkilatlarının dikkatini çekti.

Köpek robotlarının devriye gezmesini izleyin

Güvenlik robotları güvenliğimizin yeni koruyucularıdır. Akıllı, uyanık ve etkilidirler. Alışveriş merkezlerinden havalimanlarına ve okullara kadar her alanı izleyebilir ve devriye gezebilirler. Ayrıca izinsiz giriş yapan kişiler, yangınlar veya kazalar gibi şüpheli etkinlikleri tespit edip bunlara yanıt verebilirler. Ayrıca eylemlerini koordine etmek için diğer güvenlik robotları ve insan yetkilileriyle de iletişim kurabilirler.

CHATGPT NEDİR?

Birçok ofis binasının ana nedeni Forrester Research'ün bir raporuna göre, bu güvenlik robotlarını insanlar üzerinde kullanmaya başlamanın nedeni, yılda yaklaşık 79.000 dolar gibi büyük miktarda para tasarrufu sağlamasıdır. Daha uzun saatler çalışabilmelerine ve birden fazla görevi yapabilmelerine rağmen, bir arıza durumunda bu makineye herhangi bir silah konusunda güvenebileceğimi bilmiyorum.

Güvenlik robotu devriyesini izleyin

u>

Barmen robotları konaklama sektörünün yeni yıldızlarıdır. Kokteylleri kokteyllere karıştırıp servis edebilirler ve hızlı ve arkadaş canlısıdırlar. Günün her saati çok çeşitli içecek ve atıştırmalık servis etme kapasitesine sahip insansı bir barmenlik büfesi olan KIME'de de durum aynı.

KIME, her altı saniyede iki bira servis etme kapasitesine sahip ve bu sayede aralıksız çalışıyor. , 7/24. Kiosk başına 12'ye kadar farklı ürün sunma yeteneğine sahip olup gerçekçi ifadeler ve hareketlerle tasarlanmış olup müşteri deneyimine kişiselleştirme dokunuşu katmaktadır.

Robo-barmenlerin içecek servisini izleyin

Masaj robotları sağlıklı yaşamın yeni uzmanlarıdır. Nazik, rahatlatıcı ve rahatlatıcıdırlar. Başınızdan ayak parmaklarınıza kadar vücudunuzun her yerine masaj yapabilirler. Ayrıca basıncı, hızı ve sıcaklığı da ayarlayabiliyorlar…

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Teknoloji

GPT-3 adlı yapay zekanın hırslı insanlar hakkında yazdıkları!

Yeni bir yapay zeka yakın zamanda ortalığı kasıp kavurdu! Bu yapay zeka milyon dolarlar harcanarak var edildi, GPT-3'ün davinci adlı...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; yapay zeka, robotlar, güvenlik robotları, yanıt verebilir, zeka, teknoloji, servis ve yardımcı kavramlarını ele aldı, teknoloji odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.