Bu robot evinizi korumanıza ve bağlamanıza nasıl yardımcı olur?

Kurt "CyberGuy" Knutsson, bu EBO X yardımcı robotunun, düştüğünüzde ve kendi başınıza yardım alamadığınızda nasıl bir ev güvenlik görevlisi gibi davranabileceğini ve hayat alarmı verebileceğini gösteriyor.

Bu robot evinizi korumanıza ve bağlamanıza nasıl yardımcı olur?
Bu robot evinizi korumanıza ve bağlamanıza nasıl yardımcı olur?

Hiç müzik çalmak, soruları yanıtlamak veya akıllı evinizi kontrol etmekten daha fazlasını yapabilecek bir cihazınız olmasını dilediniz mi? Evinizde dolaşabilecek, sevdiklerinize göz kulak olabilecek ve hatta onlarla yüz yüze sohbet edebilecek bir cihaz mı? Ailenizin daha dengeli bir yaşam sürmesine yardımcı olabilecek yuvarlak, sevimli, tekerlekli robot EBO X ile dileğiniz gerçek oldu.

KURT'UN ÜCRETSİZ CYBERGUY HABER BÜLTENİNİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN SİZİ DAHA AKILLI HALE GETİRECEK GÜVENLİK UYARILARI, HIZLI VİDEO İPUÇLARI, TEKNOLOJİ İNCELEMELERİ VE KOLAY NASIL YAPILIR PROJELERİ İLE

Önceki nesillerden farklı olarak Alexa özellikli EBO X

u> üç ev cihazının bir araya toplandığı bir cihazdır: V-SLAM teknolojisini kullanan kendi kendine hareket eden bir robot, evinizin haritasını benzersiz bölümlere ayırabilir. Daha sonra her bölümü adlandırabilirsiniz ve EBO X bu belirli alanları istenildiği gibi izleyecektir.

EBO X'teki Harman AudioEFX özellikli birinci sınıf hoparlör, yalnızca 2 yönlü iletişimin değil, istediğiniz her yerde müziğin de keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir Gitmek. EBO X, gece görüşlü 4K stabilize kamerayla donatılmıştır, bu da onu ev güvenliği ve aktif izleme için mükemmel kılar.

DAHA FAZLASI: ABD'DEKİ İLK İNSANOİD ROBOT FABRİKASI 10.000 ROBOTU ÇALIŞTIRABİLİR BİR YIL

Bu kadar dost canlısı görünen bir robotun harika bir güvenlik cihazı olabileceğini hayal etmek zor olsa da, benzersiz tasarımı, evinizi ve sevdiklerinizi etkili bir şekilde korumasını sağlıyor.

EBO X evinizi ve aile üyelerinizi izleyebilir ve olası tehlikeler veya acil durumlar konusunda sizi uyarabilir. EBO X bunu, EBO X'in evinizde devriye gezmesine ve aile üyelerinizi tanımasına olanak tanıyan Otomatik Navigasyon ve Yapay Zeka Yüz Tanıma teknolojisiyle yapabilir.

On binlerce yüz tanıma cihazıyla birleştirilmiş bir X3M çipine sahip olmasının yanı sıra, eğitim verileri, ancak aynı zamanda evinizi öğrenmek ve nerede ve ne zaman izleyeceğinizi kontrol etmenize olanak sağlamak için V-SLAM teknolojisini de kullanacak.

DAHA FAZLASI: KİMİNİ TANIDIĞINIZ BİRİNİ TUTMANIN 8 YOLU YALNIZCA KORUNMADAN YAŞIYOR

DAHA FAZLA: BU ROBOT SİZİN İÇİN GAZ POMPALARI

Yaşlıların düşme uyarısı: EBO X, otomatik seyir sırasında yaşlı bir kişinin düştüğünüdüştüğünü algılayabilir ve size veya diğer kişilere isteğe bağlı üç yolla uyarı gönderebilir: telefon çağrı, kısa mesaj veya e-posta.

Ağlama ve yardım çağrısı uyarısı: EBO X, çocuğunuzun ağlayıp ağlamadığını veya evdeki herhangi birinin aradığını algılayabilir yardım için ve size bir uygulama araması tetikleyin. Daha sonra onlarla konuşabilir ve EBO X'in kamerası ve hoparlörü aracılığıyla neler olup bittiğini görebilirsiniz.

Yüz tanıma ve ilaç hatırlatıcısı: EBO X, kendinize bakmanıza yardımcı olabilir onlarla yaşamasanız bile yaşlı sevdikleriniz. EBO HOME uygulamasında EBO X için bir ilaç hatırlatma görevi ayarlayabilirsiniz; EBO X, kişiyi yüz tanıma yoluyla bulacak ve ona sesli olarak ilaçlarını almasını hatırlatacaktır. *Not: Yüz tanıma işlevi, yüz bilgilerinin önceden kaydedilmesini gerektirir.

Belirlenmiş bölge izinsiz giriş uyarısı: EBO X, kimsenin girmesini istemediğiniz belirli alanları koruyabilir, örneğin tehlikeli veya özel bölgeler olarak. Bu bölgeleri EBO HOME uygulamasında ayarlayabilirsiniz ve biri izinsiz olarak bu bölgelere girerse EBO X size bir izinsiz giriş uyarısı gönderir.

Sabit konum ve otomatik seyir güvenliği: EBO X, sabit bir konumdaki veya otomatik seyir sırasında herhangi bir anormal hareketi tespit ederek evinizi davetsiz misafirlere karşı koruyabilir. EBO X sizi uygulamada bilgilendirecek ve EBO X'in kamerası aracılığıyla neler olduğunu görebilirsiniz.

DAHA FAZLA: SEVDİKLERİNİZİ GÜVENDE TUTMAK İÇİN 10 TEMEL EV GÜVENLİĞİ İPUCU

Aile dostu robotun kendinizi daha az yalnız hissetmenizi sağlayacak güvenlik avantajlarının ötesinde, EBO X sizin ve ailenizin hayatını kolaylaştırma potansiyeline sahiptir . EBO X, ister evde ister işte başka bir yerde olun, ailenizin refahından haberdar olmanızı sağlayacak zengin özelliklere sahip bir tasarıma sahiptir. Aşağıda EBO-X'in ailenizle daha iyi bağlantı kurmasını ve muhtemelen hayatınızı biraz daha kolaylaştırmasının 10 yolunu bulacaksınız.

1) Alexa etkin, ailenizle sorunsuz bir şekilde entegre olabileceği anlamına gelir. akıllı ev. Konuma özgü olabilecek diğer Alexa özellikli cihazların aksine, EBO X, nerede olursanız olun, Alexa isteklerini dinlemek için size gelebilir.

2) EBO X'e sizi takip etmesini< söyleyebilirsiniz. /strong> ve gitmesine izin verilen yeri takip ederek onu sürekli bir yardım veya refakatçi haline getirir. Bu, fazladan arkadaşlık isteyen çocuklar veya evcil hayvanlar için harikadır.

3) EBO X, gerçek zamanlı, 2 yönlü iletişime olanak tanır. Evde değilseniz ama sevdiklerinizle iletişim kurmak istiyorsanız uygulama üzerinden onlarla konuşabilirsiniz. Eğer sevdiğiniz kişi EBO X ile evdeyse ve size ulaşmak istiyorsa, o kişi basit sesli komutlarla çağrı ya da görüntülü görüşme başlatabiliyor. Bu, özellikle mobil cihaz kullanarak mesaj gönderemeyen veya sesli arama yapamayan çocukların veya yetişkinlerin bulunduğu evler için harikadır.

4)

Haberler

Vatikan, son belgeyle piskoposların eşcinsellere kutsama...

Vatikan, dünyanın dört bir yanındaki Katolik piskoposların, eşcinsel ilişkileri olan kişilere yönelik onaylanan kutsamalarını uygulama...

Teknoloji

GPT-3 adlı yapay zekanın hırslı insanlar hakkında yazdıkları!

Yeni bir yapay zeka yakın zamanda ortalığı kasıp kavurdu! Bu yapay zeka milyon dolarlar harcanarak var edildi, GPT-3'ün davinci adlı...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; otomatik seyir, robot, cihaz, yardım, aile, evinizi, tanıma ve sevdikleriniz kavramlarını ele aldı, teknoloji odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.