Eleştirmenler, Birleşmiş Milletler'in Hamas'ın İsrailli kadınlara yönelik tecavüzleri, sakatlamaları ve cinayetleri konusunda sessiz kalması yönünde sert bir tepki gösterdiğini söylüyor

Hamaslı teröristlerin 7 Ekim'de İsrailli kadınlara karşı işlediği sistematik tecavüz ve cinsiyete dayalı suçlara ilişkin belgelenmiş kanıtlara rağmen, eleştirmenler BM Kadınları'nın kurbanları kabul etmeyi reddettiğini söylüyor

Eleştirmenler, Birleşmiş Milletler'in Hamas'ın İsrailli kadınlara yönelik tecavüzleri, sakatlamaları ve cinayetleri konusunda sessiz kalması yönünde sert bir tepki gösterdiğini söylüyor
Eleştirmenler, Birleşmiş Milletler'in Hamas'ın İsrailli kadınlara yönelik tecavüzleri, sakatlamaları ve cinayetleri konusunda sessiz kalması yönünde sert bir tepki gösterdiğini söylüyor

KUDÜS – İsrail'deki kadın hakları grupları ve yetkililer, Hamas teröristlerinin 7 Ekim'de İsrail'e düzenledikleri kitlesel, vahşi terör saldırısı sırasında gerçekleştirilen tecavüz ve cinsiyete dayalı zulüm vakalarını belgelemek için son altı haftadır yorulmadan çalışıyorlar. ., Birleşmiş Milletlerin onları görmezden geldiğini söylüyorlar.

Bu kanıtların çoğunu, bazıları korkunç derecede çarpıcı ve tamamı son derece samimi olan, Birleşmiş Milletler ve kadınları koruyan ve güçlendiren gruplarla paylaştıklarını söylüyorlar.

Yanıt: Sessizlik.

İsrail Dışişleri Bakanlığı'nda kıdemli diplomat ve hukuk danışmanı Sarah Weiss Maudi, Fox News Digital'e "Mektuplar gönderdik ve grafik belgeleri paylaştık" dedi. "Sessizlikleri o kadar sağır edici ki mide bulandırıcı" dedi.

İSRAİL POLİSİ AŞIRI CİNSEL ŞİDDET, HAMAS TERÖRİSTLERİNİN TECAVÜZÜNÜN SİSTEMATİK OLDUĞUNU SÖYLÜYOR

Weiss Maudi Geçen yıl New York'taki 77. BM Genel Kurulu Oturumu başkanına kıdemli danışman olarak görev yapan ilk İsrail temsilcisi olan Bay Trump, BM organlarının, özellikle de BM Kadınları'nın, özel görevleri kadın haklarını savunmak olduğunu söyledi. Irk veya etnik kökene bakılmaksızın, çoğu Hamas ve Gazze'deki diğer Filistinli teröristler tarafından filme alınmasına rağmen, İsrailli kadınlara ve genç kızlara karşı vahşet işlendiğini kabul etmeyi reddettiler.

1.200'den fazla kişi. 20'den fazla İsrail topluluğunda, ordu üslerinde ve kitlesel müzik festivalinde gerçekleştirilen kitlesel terör saldırısında insanlar öldürüldü. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 240 kişi daha kaçırılarak Gazze'ye geri gönderildi. Cinsel suç mağdurları henüz doğrudan öne çıkmasa da (çoğunlukla öldürüldükleri, kaçırıldıkları veya hâlâ travmanın etkisi altında oldukları için), İsrail Polisi geçen hafta teröristlerin, kurbanların görüntüleri de dahil olmak üzere yaklaşık 60.000 video topladığını söyledi. , ilk müdahale ekipleri ve bu korkunç suçları gösteren CCTV. Polis, toplu tecavüz ve diğer cinsel eylemlere ilişkin bazı rahatsız edici görgü tanıklarının ifadelerinin de belgelendiğini söyledi.

"Anlamadığım şey, toplu tecavüzler ve genç kızlarda meni kalıntıları da dahil olmak üzere tecavüzlere ilişkin çok net ve açıklayıcı kanıtlar sunmuş olmamız, bu BM için yeterince iyi değildi" dedi Weiss Maudi. "Yine de Hamas Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan veriler hiçbir doğrulama olmaksızın kabul ediliyor ve aktarılıyor" diye ekledi.

BM Kadın Örgütü'nün web sitesinde, 7 Ekim katliamından bu yana İsrail'e yapılan tek atıf, Hamas Sağlık Bakanlığı, 4.506'sının çocuk ve 3.027'sinin kadın olduğu söylenen 11.200'den fazla kişinin öldürüldüğünü tahmin ediyor.

B.M. Kadınlar ayrıca idari direktör Sima Bahous'un Gazze'ye "hemen ve engelsiz insani yardım erişimi" çağrısında bulunduğu Mısır'a yaptığı iki günlük geziyi de ayrıntılarıyla anlatıyor.

ORDU ÜSSÜNDE İSRAİL'İN ÖLÜLERİNİ BELİRTTİĞİ YER: 'EVDEN EVE GİTTİLER, AİLELERDEN SONRA AİLELERİ YAKTILAR'

Weiss Maudi, "Bazıları inkar ediyor çünkü İsraillilerin yalan uydurduğunu düşünüyorlar" dedi. "Diğerleri ise bu olayları sadece 'işgal' bağlamında görüyor ve 'Bu talihsizlik ama ne olmasını bekliyordunuz?' diyorlar."

7 Ekim saldırısından bahsederken BM Güvenlik Konseyi'nin 24 Ekim'deki toplantısında Genel Sekreter Antonio Guterres, "Hamas'ın saldırılarının boşlukta gerçekleşmediğini kabul etmek de önemli" dedi. Açıklamalarının ardından istifası için çağrılar yapıldı. Medyaya, yorumlarının "çarpıtıldığından" şikayetçi oldu.

"Sanırım pek çok kişi İsrailli kadınların bu duruma geldiğine inanıyor çünkü İsrail ordusu Gazze'yi yerle bir ederken İsrail'in güneyinde iyi hayatlar yaşayan ayrıcalıklı kadınlar olarak görülüyorlar." diyen Weiss Maudi, birçok kişinin şunları eklediğini ekledi: Üst düzey uluslararası yetkililer enerjilerini İsrailli kadın kurbanlara ayırmayı reddediyorlar çünkü "Yahudi lobisinin" onları desteklediğine inanıyorlar ve ayrıca "olanların büyük resmine bakmak isterken neden birkaç tecavüzün hikayesini anlatsınlar ki" şimdi Gazze'de mi?"

BM Kadınlarını yakından takip eden Touro İnsan Hakları ve Holokost Enstitüsü müdürü Anne Bayefsky, bunun bundan daha fazlası olduğunu söyledi.

"Gerçek şu ki BM Kadınları, Yahudi kadın ve kızların hesaba katılmadığı sahte bir insan hakları organıdır" dedi ve örgütün "o kadar çarpık olduğunu ve yaşananlardan İsrail'i sorumlu tuttuğunu" ekledi. 'Filistin'deki yapısal cinsiyet ayrımcılığının' savaşın 'kadınların cinsiyete dayalı şiddet ve gıda güvensizliği riskini artırması' anlamına geldiğini iddia ederek Filistinli erkeklerin Filistinli kadınlara uyguladığı şiddet.''

BM RESMİ İSRAİL'İN HAMAS'LI TERÖRİSTLERE KARŞI KENDİNİ SAVUNMA HAKKINA SAHİP OLMADIĞI İDDİASIYLA KARŞILAŞMAYA YOL AÇTI

Bayevski şunları ekledi:

Haberler

Meksika'nın merkezinde havai fişek dükkanında meydana gelen...

Meksika'nın Puebla eyaletindeki Xiutetelco kasabasındaki bir havai fişek dükkanında meydana gelen patlamada dört kişinin öldüğü ve...

Haberler

Dünya nükleer silahların yayılmasıyla uğraşırken BM atom...

BM nükleer kurumu başkanı Rafael Mariano Grossi'ye göre, elektriğe olan talep arttıkça dünyanın nükleer enerji santrallerinin inşaatlarını...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; kadın, israil, weiss maudi, birleşmiş milletler, cinsiyete dayalı, hamas, terör ve tecavüz kavramlarını ele aldı, haberler odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.