Potansiyel kanser atılımında, yeni bulunan 'öldürme anahtarı' kanser hücrelerinin ölümünü tetikliyor: 'Bir-iki yumruk'

Kaliforniya, Sacramento'daki UC Davis Kapsamlı Kanser Merkezi'ndeki bilim insanları, sağlık alanında çığır açan bir buluşla, CD95 reseptöründe, kanser yavrularını ölmeye "programlayabilen" bir protein belirlediler.

Potansiyel kanser atılımında, yeni bulunan 'öldürme anahtarı' kanser hücrelerinin ölümünü tetikliyor: 'Bir-iki yumruk'
Potansiyel kanser atılımında, yeni bulunan 'öldürme anahtarı' kanser hücrelerinin ölümünü tetikliyor: 'Bir-iki yumruk'

Araştırmacılar, kanser hücrelerinin ölümünü tetikleyebilecek bir "öldürme anahtarı" bulduklarını söylüyorlar.

Sacramento'daki UC Davis Kapsamlı Kanser Merkezi'ndeki bilim insanları California, geçen ay Cell Death & Differentiation dergisinde yayınlanan bir çalışmada ayrıntılı olarak belirtildiği gibi, CD95 reseptöründe kanser hücrelerini ölmeye "programlayabilen" bir protein tanımladı.

Bir reseptör. hücre içinde sinyalleri alan ve ileten bir proteindir.

AKCİĞER KANSERİ HAPI 5 YILLIK ÇALIŞMADA 'DÜNYAYI PARÇALAYACAK' SONUÇLAR GÖSTERİYOR: 'İYİMLİ BİR ZAMAN'

Fas olarak da adlandırılan CD95 reseptörleri, "ölüm reseptörleri" takma adını almıştır çünkü bir basın açıklamasına göre, kanser hücrelerinin "kendi kendini yok etmesine" neden olan bir sinyal göndermektedir. UC Davis.

"Bu reseptörü hedeflemeye yönelik önceki çabalar başarısız oldu. Ancak artık bu epitopu (hedefi) tanımladığımıza göre, tümörlerde Fas'ı hedef alacak terapötik bir yol olabilir." Jogender Tushir -Tıbbi Mikrobiyoloji ve İmmünoloji Bölümünde doçent ve çalışmanın kıdemli yazarı olan Singh, açıklamada şunları söyledi:

Uzmanlar, gelecekteki kanser ilaçlarının bu CD95 reseptörlerinin aktivitesini artırıp kanser oluşumuna yol açabileceğinden umutlu. Tarihsel olarak cerrahi, kemoterapi ve radyasyonla tedavi edilen kanser tümörlerine karşı yeni bir silah.

İMMÜNOTERAPİ NEDEN BİLİMİN 'DÖRDÜNCÜ DAYANAĞI' OLARAK ORTAYA ÇIKIYOR? UZMANLAR KANSER TEDAVİSİNİN SÖYLÜYOR

CAR (kimerik antijen reseptörü) T hücresi terapisi gibi bağışıklık temelli tedaviler, hastaların bir alt grubu için umut vaat ediyor, ancak olumlu sonuç verdi birçok kanser türüne karşı sınırlı etkinlik.

"Lösemi spektrumlu kanserler gibi sıvı tümörlerde oldukça başarılı olmasına rağmen, uzun vadeli remisyon, CAR T hücresi tedavileri için en büyük zorluk olmaya devam ediyor Tushir-Singh Fox News Digital'e bir e-postada şunları söyledi:

Araştırmacı, maliyeti genellikle 500.000 ABD Doları veya daha fazla olan bu terapinin en büyük zorluğunun katı tümörlerin tedavisinde yalnızca "yetersiz başarı" göstermiş olmasıdır.

"Çalışmamız CAR-T tedavilerinin yetersiz başarısını katı tümörler için potansiyel olarak başarılı [tedavilere] dönüştürmek için güçlü bir şekilde kapsamlı bir çıkarım ve potansiyel çözüm sunuyor."

YENİ PROSTAT KANSERİ TEDAVİSİ OLABİLİR HORIZON, İNGİLTERE'DEKİ ARAŞTIRMACILAR: 'SON DERECE HEYECAN VERİCİ'

Yeni keşfedilen "öldürme anahtarı", tümör hücrelerini yok ederken aynı zamanda immünoterapilerin daha etkili olmasına yardımcı olabilir - "potansiyel bir şey" Açıklamada, "tümörlere karşı iki yumruk" ifadesi yer aldı.

Şu ana kadar hiçbir CD95 güçlendirici ilaç klinik deneylere girmedi.

"Kanser immünoterapisi alanında birçok atılım yapılmasına rağmen, Tushir-Singh, Fox News Digital'e yaptığı açıklamada, "Fas, öncelikle bağışıklık sistemi T hücrelerine karşı misilleme korkusu nedeniyle ihmal edilmeye devam ediyor" dedi.

Çalışmanın bazı sınırlamaları vardı; yani, klinik çalışmalardan elde edilen veriler sınırlıydı araştırmacı şunu belirtti:

Ancak Tushir-Singh, kanser araştırmacılarının artık geriye dönüp klinik deneylerden insan tümör örnekleri toplayabileceklerini ve bu bulguların ışığında yeni analizler yapabileceklerini belirtti.

SAĞLIK BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

"CAR-T tedavisinin başarısının off-off'a bağlı olduğu açıktır. Hedefin Fas tarafından öldürülmesi" dedi Fox News Digital'e.

"Mevcut bilgilerle biz araştırmacılar ve doktorlar, tümörlerinde Fas'ın kapsamlı varlığını kontrol etmek için CAR-T tedavisi görecek olan potansiyel kanser hastalarını taramalıyız. ," Devam etti.

"Eğer bir hastanın tümörlerinde Fas ifadesi eksikse, bu tümörleri güvenli bir şekilde manipüle etmenin yollarını bulmamız ve pahalı CAR tedavileri vermeden önce onları Fas yapmaya başlamamız gerekir. İkincisi muhtemelen CAR'ları daha güçlü hale getirecektir. uzun vadeli etkinlik açısından."

İleriye baktığında Tushir-Singh, kanser tedavilerinin geleceği için umutlu olduğunu söyledi.

"Kanser immünoterapisi ve diğer hedefe yönelik tedavilerin ortaya çıkması nedeniyle Geçtiğimiz on yıllarda genel olarak kanser oranları önemli ölçüde azaldı" dedi.

"Her gün ABD'de kanseri yenmek için yapılan olağanüstü araştırmaları okuyorum. İnsanlar pozitif kalmalı."

Tushir-Singh ekledi: "Bir sonraki atılım sadece bir tanesi. deneyin."

Daha fazla Sağlık makalesi için www.foxnews adresini ziyaret edin. .com/health.

Seyahat

Dışişleri Bakanlığı Meksika'da seyahat edenleri suç ve...

ABD Dışişleri Bakanlığı, Meksika'ya giden Amerikalı gezginler için "artan suç ve adam kaçırma riski" konusunda uyarıda bulunan bir...

Sağlık

US News'in yıllık sıralamasına göre bunlar 2024'ün en iyi...

US News, Amerikan pazar araştırma ve analiz şirketi The Harris Poll ve 43 sağlık uzmanından oluşan bir panel ile ortaklaşa 2024 En...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; kanser hücrelerinin, tedavi, tümör, öldürme anahtarı, cd95, araştırmacı, tushir-singh ve hedef kavramlarını ele aldı, sağlık odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.