Bir doktora sorun: 'Kış aylarında cildime nasıl bakım yapmalıyım?'

Kış cildinize zarar verebilir ancak onu korumak ve beslemek için atabileceğiniz adımlar vardır. İngiltere merkezli cilt bakımı araştırma bilimcisi Dr. Dave Reilly, cildin taze görünmesini sağlamak için 5 ipucu paylaşıyor.

Bir doktora sorun: 'Kış aylarında cildime nasıl bakım yapmalıyım?'
Bir doktora sorun: 'Kış aylarında cildime nasıl bakım yapmalıyım?'

Kış, cilde zarar verebilir; ancak daha soğuk aylarda cildi korumak ve beslemek için atılması gereken akıllı adımlar vardır.

"Çoğu insan cildin cilt üzerindeki etkisini biliyor. Birleşik Krallık'ta yaşayan Dr. Dave Reilly, yaz havası ve UV ışınlarının cilde bulaşmasına neden olabilir, ancak herkes daha soğuk kış aylarında da cilde aynı özeni göstermeleri gerektiğinin farkında değil" diyor. Absolute Collagen şirketinden cilt bakımı araştırma bilimcisi, Fox News Digital'e bir e-postada şunları söyledi:

"Yazın nemi kaybolup, kışın kuru havası gelirken, cildinizin daha az nemlendiğini fark edebilirsiniz, bu da ciltte nem kaybına neden olabilir. Kızarıklığa ve çatlamaya yatkın, daha kuru, daha mat ve daha hassas bir cilt için."

YÜZÜNÜZÜ NE SIKLIKLA YIKAMANIZ GEREKİR? DERMATOLOJİLER GERÇEKLERİ ORTAYA ÇIKIYOR

Reilly, cildin taze görünmesini sağlamanın anahtarının nemini korumak olduğunu belirtti.

"Bol su içmek ve SPF'yi en üst düzeyde tutmak tüm yıl boyunca önemlidir, ancak aynı zamanda cilt bakım rutininizi daha yoğun bir gece ritüeli ile kışa dayanıklı hale getirmenin yanı sıra güneş koruyucuya yatırım yapmak da faydalı olabilir. nemlendiriciler gibi ev ürünleri" dedi.

Aşağıda cildinizin kış boyunca esnek ve "parlak" kalmasını sağlamanın beş yolu var.

Yaz aylarında su içmek ikinci bir şey gibi gelebilir Reilly, sıcak havaların soğuk içecekler istememize neden olduğunu ancak kışın ter yoluyla vücut suyunu daha az kaybettiğimiz için susuzluk tepkimizin azaldığını söyledi.

SAĞLIKLI YAŞLANMA VE İÇME SU: YENİ BİR ÇALIŞMADAN İLGİLİ BULGULAR

Cilt bakım uzmanı, soğuk havalarda bile gün boyunca bol miktarda su içmenin önemli olduğunu belirtti.

"Bunun üstesinden gelmekte zorlanıyorsanız, masanızın yanında tutmak için zaman işaretli bir su şişesini alabilir veya susuz kalmamak için yudumlamaya devam etmenizi hatırlatmak amacıyla yanınızda getirebilirsiniz," diye önerdi.

Absolute Collagen ekibine göre cildinizin parlaklığını artırmaya yardımcı olabilecek takviyeler mevcut.

"Vücut, sağlıklı ve daha sıkı bir cildi desteklemek için doğal olarak kolajen üretir ve kolajen takviyeleri alarak doğal ışıltınızı artırabilirsiniz" dedi Reilly.

GÜNEŞ KORUYUCUYU DOĞRU ŞEKİLDE NASIL KULLANILIR: SPF KILAVUZUNUZ

Özellikle kış aylarında D vitamini takviyesi almanın da yararlı olabileceğini belirtti, çünkü daha kısa sürüyor. günler, vücudumuzun kendi güneş ışığını üretmesi için yeterince yüksek kaliteli güneş ışığı alamadığımız anlamına gelir.

Güneşin daha yoğun olduğu yaz aylarında güneş koruyuculara daha fazla ağırlık verilirken, uzmanlar kışın SPF uygulamasının da aynı derecede önemli olduğu konusunda hemfikir.

Reilly, "Kış aylarında hala hasara neden olabilecek önemli miktarda UV radyasyonu var" dedi.

SAĞLIK BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Güneş koruyucu tüm zararlı UV ışınlarına maruz kalmayı ortadan kaldırmasa da, 30'luk bir SPF faktörü engelleyecektir Uzmanlar bunların %97'sinin olduğunu söylüyor.

Güneş koruyucunuzun hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma sağladığından emin olmanız da önemlidir.

Evinizde ısıyı açmak iç mekan havasını kurutabilir ve bu da cildi etkileyebilir.

Reilly, buna karşı koymak için nemin bir kısmını odaya geri verecek bir nemlendiriciye yatırım yapmanızı önerdi. hava.

Cilt bakım uzmanlarına göre nemlendirici yüz maskeleri kullanmak, cildi nemli tutmanın bir başka iyi yoludur.

Yüz maskeleri yaparken veya satın alırken aranacak en iyi nemlendirici bileşenler şunları içerir: bal, yoğurt, avokado ve muz.

Cilt bakım rutininizi tamamen elden geçirmeniz gerekmese de, geceleri daha fazla nem içeren bir rutin oluşturmak ve nemi hapsedecek ürünlere yatırım yapmak, Reilly, cildin gün boyunca nemli ve taze kalmasını sağladığını söyledi.

"Gliserin veya gül suyu karışımı gibi ürünleri, ürünlerin korunmasını ve cildinizin korunmasını sağlamak için nemlendiricilerin, kremlerin ve yağların üzerine uygulamak harikadır. cilt bunları tamamen emebilir" diye ekledi.

Reilly, kış cilt bakımı rutininize dudak balsamı eklemenin, nemlendirici veya SPF kadar önemli olduğunu belirtti.

Daha fazla Sağlık makalesi için www.foxnews.com/health.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Sağlık

US News'in yıllık sıralamasına göre bunlar 2024'ün en iyi...

US News, Amerikan pazar araştırma ve analiz şirketi The Harris Poll ve 43 sağlık uzmanından oluşan bir panel ile ortaklaşa 2024 En...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; cilt bakım, kış aylarında, güneş koruyucu, reilly cildin, cildi, bakım, aylarında ve nemlendirici kavramlarını ele aldı, sağlık odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.