İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce parayla yüzleşti

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi hakkında sorgulandı.

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce parayla yüzleşti
İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce parayla yüzleşti

Missouri'deki aşırı sol "Takım" Temsilcisi Cori Bush'un kocası, karısının kampanyasından elde ettiği binlerce dolar nakit nedeniyle geçen hafta sonlarında Washington D.C. sokaklarında baskı altına alındı.

Fox News Digital, ilk başta kameramana kampanyada bir rolü olmadığını söyledikten sonra kampanyadaki rolü konusunda geri adım atan Cortney Merritts ile karşı karşıya geldi.

Merritts o tarihten bu yana 102.500 ABD doları tutarında ödemeyi cebine attı. Fox News Digital'in haberine göre Bush, onu Ocak 2022'de "teminat" ödemeleri olarak işaretlediği ödemeler için kampanyasının maaş bordrosuna ekledi, ardından Nisan ayında açıklamalarını "maaş giderleri" olarak değiştirdi.

Fox News Digital, Bush'un kampanyasıyla iletişime geçti Geçtiğimiz iki yıl içinde güvenlik ödemeleriyle ilgili olarak birkaç kez - ilk olarak polisin finansmanını kesmeye çalışırken genel olarak güvenlik ödemeleriyle ilgili, ardından Merritts'e yapılan ödemelerle ilgili - ancak Bush'un kampanyası tek bir soruşturmaya bile yanıt vermedi.

'TAKIM' TEMSİLCİSİ CORI BUSH, KOCALARINA ÖZEL GÜVENLİK ÖDEMELERİ ÜZERİNDE FEC ŞİKAYETİYLE VURULDU

Çift, Perşembe gecesi D.C.'de Kaliforniya Demokrat adayı Derek Marshall için bir bağış toplama etkinliğinden ayrılırken, Fox News Digital, Merritts'e yaklaştı ve onu para ve kampanyadaki konumu konusunda sorguladı.

Kameracı "Sana bir sorum var" dedi. "Şu anda kampanyadaki rolünüz nedir?"

Merritts "Kampanyada benim bir rolüm yok dostum" diye yanıt verdi.

"Senin bir yanıtın yok hiç rol?" kameraman buna karşı çıktı. "Kampanyada güvenlik nedeniyle maaş aldığınızı bildirmişlerdi ve bu genel bir maaştı. Ben sadece kampanyada ne yaptığınızı merak ediyordum?"

"Evet, yani yapabilirsiniz Google'da ne var," diye yanıtladı Merritts. "Ayrıca FEC raporunun 5-0 sonuçlandığını, her şeyin tamamen abartıldığını Google'da aratabilirsiniz."

"Yani onun kampanyasıyla ilgili artık bir çalışma yapmıyor musunuz?" dedi kameraman.

"Kampanyayla ilgili bir çalışma yapıyor muyum?" dedi Merrits. "Açıkçası öyleyim. Hala [duyulmuyor], değil mi?"

"Sen hâlâ bunun bir parçası mısın?" kameraman sordu.

"Hala bu işte çalışıyor muyum? Evet, açıkçası onunla çalışacağım" dedi Merritts. "Bütün bu 'buldum' da ne...? Ben politikacı değilim dostum, o yüzden bana erkek erkeğe bir soru sor, ben de cevaplayayım. Peki senin sorunun ne?"

"Kampanyayla ilgili olan buydu," diye yanıt verdi kameraman.

"Hala kampanyanın içindeyim; kampanyanın güvenliğini hâlâ yapıyorum. İyi geceler dostum. Dikkatli ol." Merritts, Bush'la arabaya binmeden önce bunu söyledi.

Bush'un kampanyası St. Louis merkezli güvenlik şirketlerine önemli miktarda para harcadığı için Merritts altı haneli toplam ödeme biriktirdi. Politikacıların, adil piyasa değeri üzerinden "iyi niyetli" hizmetler sundukları sürece aile üyelerine kampanyalarından ödeme yapmalarına izin veriliyor.

Çift Şubat ayında evlendikten sonra, ofisi bir yıldan uzun süredir birlikte olduklarını açıkladı. Komitesi 2022'nin başlarında ona ödeme yapmaya başlamadan önce. "Takım" üyesinin kampanyası, Merritts'e düzenli olarak iki ayda bir 2.500 dolarlık çekler gönderirken, yüzbinlercesini de başta PEACE Security olmak üzere diğer koruma firmalarına dağıttı.

CORI BUSH, GEORGE MASON'DA LİSANSÜSTÜ DÜZEYDE TAZMİNAT DERSİ ÖĞRETMEK İÇİN BİNLERCE KİŞİYİ CEP ETTİ, AÇIKLAMALAR GÖSTERİYOR

Bu arada Merritts'in özel güvenlik lisansı yoktu. Fox News Digital'in bildirdiğine göre Şubat ayı sonlarında. Ayrıca Washington D.C.'nin lisanslı güvenlik uzmanlarından oluşan veri tabanında da yer almadı.

Ödemeler daha sonra muhafazakar gözlemci gruplarından en az iki şikayeti tetikledi.

St. Louis Dispatch'in haberine göre, etik komite kısa süre önce Başkanı Yenme Komitesi'nin şikayetiyle Bush'u temize çıkardı. Sorumluluk ve Sivil Güven Vakfı'nın sunduğu ikinci şikayet ise hâlâ beklemede.

Bush'un kampanyası Fox News Digital'in yorum talebine yanıt vermedi.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

DeSantis, ABD'nin Filistin'den mültecileri kabul etmemesi...

Florida Valisi Ron DeSantis, Hamas'ın "zehirli bir kültür" yarattığını söyleyerek, ABD'nin Filistin'den mülteci kabul etmemesi gerektiği...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; bush un kocası, cori bush, ödeme, bush un kampanyası, merritts, kampanyası, digital ve kampanyada kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.