Kavunlarla bağlantılı Salmonella salgını 2 kişiyi öldürdü, 99'a bulaştı: Bu bir 'uyandırma çağrısı'

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'nin uyarısına göre, geri çağrılan kavunlarla bağlantılı salmonella salgını nedeniyle toplam 99 hastalık rapor edildi.

Kavunlarla bağlantılı Salmonella salgını 2 kişiyi öldürdü, 99'a bulaştı: Bu bir 'uyandırma çağrısı'
Kavunlarla bağlantılı Salmonella salgını 2 kişiyi öldürdü, 99'a bulaştı: Bu bir 'uyandırma çağrısı'

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'nin (CDC) uyarısına göre, geri çağrılan kavunlarla bağlantılı bir salmonella salgını nedeniyle toplam 99 hastalık rapor edildi.

24 Kasım itibarıyla 45 kişi hastaneye kaldırıldı ve iki kişi hayatını kaybetti.

Şu ana kadar 32 eyalette insanları etkileyen etkilenen kavunların aktif olarak geri çağrılması ilk kez 24 Kasım'da yayınlandı. 17.

SALMONELLA İLE ENFEKTE KAVUNLAR 15 ÜLKEDE DÜZİNELERCE HASTA BIRAKTI: SAĞLIK YETKİLİLERİ

Aşağıdaki kavunlar CDC'ye göre geri çağırma.

TRUFRESH, OLASI SALMONELLA KİRLENMESİ NEDENİYLE ABD'DEKİ SAYISIZ EYALET VE KANADA'YA DAĞITILAN KAVUNLARI GERİ ÇEKİYOR

Şu ana kadar CDC, her eyaletten bildirilen vaka sayısının şu şekilde olduğunu bildiriyor: Arkansas (1), Arizona (7), California (1), Colorado (2), Georgia (3), Iowa (5), Illinois (4) ), Indiana (2), Kentucky (5), Massachusetts (1), Maryland (1), Michigan (1), Minnesota (13), Missouri (9), Mississippi (1), Kuzey Carolina (2), Nebraska ( 4), New Jersey (1), Nevada (2), New York (1), Ohio (8), Oklahoma (1), Oregon (1), Pensilvanya (1), Rhode Island (1), Güney Carolina (3) ), Tennessee (4), Teksas (3), Utah (1), Virginia (1), Washington (1) ve Wisconsin (8).

Salmonella, yiyeceklerde bulunan ve sindirim hastalığına neden olabilen bir bakteri türüdür.

Enfekte olan kişilerin çoğunda ishal, ateş ve mide krampları görülür. Kirlenmiş gıdayı tükettikten altı saat ila altı gün sonra.

Birkaç gün içinde çoğu insan kendi kendine iyileşir; ancak yüksek risk gruplarındaki bazı kişiler ciddi şekilde hastalanabilir ve acil tedavi veya hastaneye kaldırılmayı gerektirebilir. CDC'ye başvurun.

Geri çağrılan kavunları tüketen herkes, aşağıdaki belirtilerden herhangi biriyle karşılaşırsa derhal tıbbi yardım aramalıdır:

Dr. NYU Langone Tıp Merkezi'nde klinik tıp profesörü ve Fox News'un tıbbi katkılarından biri olan Marc Siegel, salmonella'nın birçok toksin ürettiğini söyledi.

Fox News Digital'e "Semptomlar arasında ishal, kanlı ishal ve aşırı kusma yer alıyor, bu nedenle dehidrasyon birincil endişedir" dedi.

SAĞLIK BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Enfeksiyon özellikle çok küçük çocuklar, yaşlılar ve yaşlılar için problemlidir. Doktor, bağışıklık sistemi zayıf olan, bakterileri kolayca temizleyemeyen ve çok hastalanabilecek, hastaneye kaldırılabilecek veya ölebilecek kişiler olduğunu belirtti.

"Kavunlar Meksika'dan geliyor ve bakteriler gıda işleyicilerinden veya hayvan veya sulama kontaminasyonundan kaynaklanabilir" dedi Siegel.

Doktor bunu "ABD'nin çok az kontrolü olduğu veya hiç kontrolü olmadığı bir yerde yetiştirilen ürünlerin birçok eyalette paketlenip satılabileceği ve birçok insanı tehlikeye atabileceği bir başka uyandırma çağrısı" olarak nitelendirdi.

Daha fazla Sağlık makalesi için www.foxnews.com/health adresini ziyaret edin. .

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Sağlık

US News'in yıllık sıralamasına göre bunlar 2024'ün en iyi...

US News, Amerikan pazar araştırma ve analiz şirketi The Harris Poll ve 43 sağlık uzmanından oluşan bir panel ile ortaklaşa 2024 En...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; salmonella salgını, kavunlar, kavunlarla bağlantılı, hastalık, kontrol, hasta, bağlantılı ve salgını kavramlarını ele aldı, sağlık odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.