'Seksi' işitme cihazları için tüm kulaklar: Tasarımcılar önemli cihazları harika aksesuarlara dönüştürüyor

Bazı tasarımcılar işitme cihazlarına "şaşırtma" ekleyerek onları saklanacak bir şey yerine moda ifadelerine dönüştürdüler. Odyologlar işitme cihazlarının evrimi üzerinde duruyorlar.

'Seksi' işitme cihazları için tüm kulaklar: Tasarımcılar önemli cihazları harika aksesuarlara dönüştürüyor
'Seksi' işitme cihazları için tüm kulaklar: Tasarımcılar önemli cihazları harika aksesuarlara dönüştürüyor

İşitme cihazları, büyükanne ve büyükbabalarımızın kullandığı cihazlardan çok uzun bir yol kat etti.

Bazı tasarımcılar işitme cihazlarına "gösteriş" ekleyerek onları saklanması zorunlu öğeler yerine moda ifadelerine dönüştürdüler.

Fox News Digital konuştu İşitme cihazlarını kişiselleştiren ve güzelleştiren benzersiz aksesuarlar bulmak için hastalarını Etsy, Instagram ve diğer web sitelerindeki bağımsız satıcılar da dahil olmak üzere sıklıkla bu tasarımcı satıcılara yönlendiren birçok odyolog.

ELF, İSTEK LİSTESİNİ 'İMZALAMASINA' YARDIMCI OLDUĞUNDAN SONRA, SAĞIR KIZ SONUNDA Noel Baba'ya Noel Baba'ya Ne İstediğini Söylüyor

Mevcut tasarımlar elmas kaplı eklentiler, kristal veya gümüş takılar ve zincirler, hatta çocuklar için süper kahraman takıları bile var.

Bazı satıcılar, insanların tarzlarını vurgulamalarına yardımcı olmak için kulağın etrafına takılan renkli ve inci tokalı kalıplar bile sunuyor.

Takılar genellikle kulağın bir parçasını saran bir toka aracılığıyla takılıyor. Bu satıcılardan birkaçı Fox News Digital'e işitme cihazı dedi.

"Sadece büyüleyici görünmekle kalmıyor, aynı zamanda zincirlerimiz ve kelepçelerimiz işitme cihazlarının kulaktan düşmesini önleyerek işlevsel bir amaç sunuyor. Ayrıca Indiana merkezli tasarım şirketi Deafmetal USA, web sitesinde fiziksel olarak aktif kişiler veya spor tutkunları için mükemmel" diyor.

Colorado'daki Purple Cat İşitme Cihazı Charms'ının sahibi Suzannah Parker, onlar için takılar ve takı aksesuarları tasarlamaya başladı. Kızının işitme güçlüğü çektiğini ve kendisine üç yaşındayken işitme cihazı takılması gerektiğini öğrendiğinde işitme cihazı kullanmaya başladı.

İŞİTME CİHAZI ÇALIŞTIKTAN SONRA SAĞIR BEBEK ANNESİNİN SESİNİ DUYDU

Kızının başkaları tarafından alay edilmesinden endişelenen Parker işitme cihazlarını eğlenceli bir deneyime dönüştürmenin yollarını aramaya başladı.

Parker, Fox News Digital'e "Küpeleri alet borusuna güvenli bir şekilde asmanın bir yolunu bulmayı başardım" dedi. "Onları çok sevdi, odyologunun ofisindeki insanlar da öyle. Bunları yabancılara göstermekten gurur duyuyordu."

Parker bu eklentileri diğer çocuklar için yapmaya başladı ve daha sonra şirketini kurdu.

"Diğer kız ve erkek çocukların yardım cihazlarını takmaktan gurur duymalarına yardımcı olmak, bunu eğlenceli hale getirmek ve belki de zorbalığı durdurmak için elimden geleni yapmaya karar verdim" dedi.

Parker ayrıca işitme cihazlarını yerinde tutacak ve hatta düşmeleri durumunda giysilere takılacak eklentiler de tasarladı.

"Amacım, işitme cihazlarının da normal bir şekilde görülmesini sağlamak. Fox News Digital'e şöyle dedi:

Fox News Digital'e konuşan başka bir tasarımcı, Florida merkezli Nikki Seagraves, onları takanlara güven ve gurur aşılamaya yardımcı olmak için işitme cihazı takıları yarattığını söyledi.

p>

KUZEY CAROLİNALI BEBEK BABASININ SESİNİ İLK DEFA DUYUYOR — HEMEN GÖZYAŞLARINA DÖKÜYOR

"Cazibeler, işitme cihazları ve bunların ne olduğu hakkındaki sohbete açılan bir kapıdır. Whatnot ve Wonder adlı bir şirket kuran Seagraves, "Bir yandan hâlâ eğlenceye odaklanıyoruz" dedi.

"Bu, diğer insanlara çekinmek veya varsayımlarda bulunmak yerine işitme cihazları hakkında soru sormanın daha kolay bir yolunu sunuyor."

Çok sayıda odyolog Fox News Digital'e bu moda işitme cihazlarının giderek büyüyebileceğini söyledi Aralarında işitme kaybının giderek yaygınlaştığı genç yetişkinlere hitap ediyor.

Long Island, New'da odyolog olan Dr. Tanya Linzalone, "Gürültü popülasyonu nedeniyle 40'lı yaşlarındaki kişilerde işitme kaybı tespit ediliyor" York ve New York Brookville'deki Long Island Üniversitesi Konuşma ve İletişim Bölümü'nden yardımcı profesör Fox News Digital'e şunları söyledi:

Linzalone, daha ileri moda tasarımlara ek olarak, Bluetooth teknolojisindeki ilerlemelerin genç yetişkinlerin işitme cihazı takma fikrine alışmalarına yardımcı olabileceğini söyledi.

GÖZ DAMLALARI DEVAM EDERKEN, İŞTE VİZYONUNUZU KORUMAK İÇİN BİLMENİZ GEREKENLER

"Onların LIJ Northwell Sağlık İşitme ve Konuşma Merkezi'nde konuşma ve odyoloji direktörü ve odyolog olan Dr. Leslie Rosenthal, "İşitme kaybı sosyal açıdan izolasyona neden olabilir" dedi. Long Island, New York'ta.

İşitme cihazı bazıları için bir zorunluluk olsa da Rosenthal, bunun bir aksesuar olarak da kullanılabileceğine ve çocuklardan genç yetişkinlere kadar tüm hastaların yaşlı bireyler bunları gururla takmalıdır.

"İşitme kaybınızı veya işitme cihazlarınızı saklamanıza gerek yok; artık seçenekler var" dedi.

Linzalone, işitme cihazlarının on yıllar içinde büyük ölçüde geliştiğini kabul etti.

"34 yıl önce başladığımda, işitme cihazları yalnızca cilt renklerinde veya saç renklerinde mevcuttu. mümkün olduğu kadar görünmezler" dedi Fox News Digital'e. "Artık mor, itfaiye kırmızısı, neon yeşili ve sarı gibi renklerle geliyorlar."

'ZOOM YORGUNLUK' UZAKTAN UZAK YALAN İÇİN ORTAK BİR MÜCADELEDİR…

Sağlık

Şükran Günü'nden sonra bunlar köpeğinizin bırakabileceği...

Şükran Günü artıklarını köpeğinizle paylaşmanın güvenli olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? American Kennel Club ve veteriner hekimler...

Sağlık

US News'in yıllık sıralamasına göre bunlar 2024'ün en iyi...

US News, Amerikan pazar araştırma ve analiz şirketi The Harris Poll ve 43 sağlık uzmanından oluşan bir panel ile ortaklaşa 2024 En...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; işitme cihazları, cihazları, işitme cihazı, long island, işitme kaybı, digital, cihazı ve odyolog kavramlarını ele aldı, sağlık odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.