Maske zorunluluğu, COVID ve grip vakalarındaki artışın ortasında NYC ve diğer bazı eyaletlerdeki hastanelere geri dönüyor

New York City kamu hastaneleri, vakalardaki marjinal bir artışın ortasında maske zorunluluğunu yeniden uygulamaya koymak için ülke çapındaki eyaletlerdeki giderek artan sayıda sağlık tesisiyle birleşiyor.

Maske zorunluluğu, COVID ve grip vakalarındaki artışın ortasında NYC ve diğer bazı eyaletlerdeki hastanelere geri dönüyor
Maske zorunluluğu, COVID ve grip vakalarındaki artışın ortasında NYC ve diğer bazı eyaletlerdeki hastanelere geri dönüyor

Birçok rapora göre, New York City kamu hastaneleri, maske zorunluluğunu yeniden yürürlüğe koymak için ülke genelinde eyaletlerdeki giderek artan sayıda sağlık tesisiyle birleşiyor.

İç mekanda maske zorunluluğu 11 hastanede yürürlükte. Yakın zamanda yayınlanan bir habere göre, NYC Health + Hospitals sisteminin parçası olan 30 sağlık merkezi ve beş uzun süreli bakım tesisi.

Yetkiler, artışa yanıt olarak veriliyor Pandemi sırasında görülen ani artışlarla karşılaştırıldığında mevcut artış minimum düzeyde olmasına rağmen, her ne kadar pandemi sırasında görülen ani artışlarla karşılaştırıldığında minimum düzeyde olsa da, COVID-19 vakalarında ve influenza solunum yolu enfeksiyonlarında.

FAUCİ 'ENDİŞELİ' İNSANLAR MASKELEME ÖNERİLERİ DÖNÜŞ YAPARSA UYMAZ: 'UMARIM' 'KABUL EDERLER'

1 Ocak 2024 itibarıyla New York'taki yedi günlük COVID vakası ortalaması New York Şehri Sağlık ve Zihinsel Hijyen Departmanına göre York City 2.131 kişiydi.

Bu, önceki haftalara göre hafif bir artış olsa da, iki yıl önce 1 Ocak'ta görülen sayının çok altında. 2022'de, yedi günlük ortalama 41.910 idi; bugün olduğundan neredeyse 20 kat daha yüksek.

Grip için, 30 Aralık 2023'te sona eren haftada pozitif vakalarda %3'lük bir artış vardı. New York Şehri Sağlık ve Ruhsal Hijyen Bakanlığı.

Pozitif RSV vakaları aslında önceki haftaya göre %18 azaldı.

YENİ KOVİD ANKETİ: DEMOKRATLAR 'Özellikle olumsuz' bir bakış açısına sahip olanlar, büyük olasılıkla maske takmaya devam edecekler

Sağlık Komiseri Dr. Ashwin Vasan, iç mekanda maskeleme zorunluluğunun yalnızca tesislerdeki hasta bakım alanları için geçerli olduğunu söyledi. yerel bir haber kaynağı.

Maskeleme zorunluluğunun devam ettirilmesinin tıbbi çalışanları solunum yolu hastalıklarından korumanın bir yolu olarak görüldüğünü söyledi.

Ancak hiçbiri Vasan, şehir hastanelerinin şu anda hastalarla dolup taştığını ekledi.

Başkan Dr. Aaron Glatt, "Maskeleme, COVID ve grip de dahil olmak üzere solunum yolu viral enfeksiyonlarının bulaşmasını azaltmanın son derece önemli ve etkili bir yolu olmaya devam ediyor" dedi. Fox News Digital'e New York, Long Island'daki Mount Sinai Güney Nassau Hastanesi'ndeki bulaşıcı hastalıkların durumu.

New York'a ek olarak en az altı eyaletteki hastane sistemleri — Son raporlara göre Kaliforniya, Illinois, Massachusetts, Kuzey Carolina, Washington ve Wisconsin de maske zorunluluğu getirdi.

Bunlardan bazıları arasında Cincinnati'deki UC Health; Sonoma (California) Valley Hastanesi; Chicago Üniversitesi Tıp Merkezi; Duarte, California'daki Umut Şehri; Kaliforniya'daki Kaiser Permanente Santa Rosa Tıp Merkezi; Becker's Hospital Review'a göre Massachusetts, Worcester'daki UMass Memorial Tıp Merkezi ve diğerleri arasında.

Ulusal düzeyde, COVID-19 nedeniyle hastaneye kabuller u> Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) göre 23 Aralık'ta sona eren haftada %16,7 artışla 29.059'a yükseldi.

Omikron varyantı JN.1'in yaklaşık %39'u oluşturması bekleniyor. 23 Aralık tarihli CDC verilerine göre ABD'de dolaşımdaki varyantların %50'si.

Varyantın hızlı büyümesine rağmen kurum, "JN.1'in artan bir risk sunduğuna dair hiçbir kanıt bulunmadığını" söyledi hastalığın şiddetinde artışa yol açmadığı için "şu anda dolaşımda olan diğer değişkenlere göre halk sağlığına zararlıdır".

Griple bağlantılı hastaneye kabuller de arttı 23 Aralık'ta sona eren haftada ülke genelinde 14.732'ye ulaştı.

BİLİMSEL İNCELEMELER, YÜZ MASKELERİNİN KOVİD'İN YAYILMASINI ÖNLEMEDE 'AZ YA DA HİÇ BİR FARK YARATTIĞINI BULDU

"CDC, bu sezon şu ana kadar en az 7,1 milyon hastalığın, 73.000 hastaneye yatışın ve 4.500 gripten ölümün gerçekleştiğini tahmin ediyor," diye belirtti kurum kendi web sitesinde.

Yaklaşık %44 CDC verilerine göre ABD'deki yetişkinlerin oranı Aralık ayı sonuna kadar grip aşısı olmuştu ve Aralık başı itibarıyla yalnızca tahmini olarak %19'u güncellenmiş COVID-19 aşılarını almıştı.

Glatt, Fox News Digital'e şunları söyledi: "Maske takılmasını zorunlu kılma kararı (sadece şiddetle tavsiye etmek yerine) kısmen COVID ve grip vakalarına, seçilen birimlerde bağışıklığı zayıf hastaların varlığına ve diğer birçok değişkene bağlı olacaktır." p>

CDC, kişileri ve kurumları, ne zaman maske takacakları veya maskeye ihtiyaç duyacakları konusunda bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olacak bilgiler için ajansın web sitesini ziyaret etmeye çağırıyor.

Kararını etkilemesi gereken bazı faktörler arasında yerel olanlar da yer alıyor. COVID hastaneye kabul düzeyleri ve bireyin ileri yaş, hamilelik ve belirli tıbbi durumlar gibi şiddetli hastalık için altta yatan risk faktörleri.

"Her kurumun bu parametrelerin tümünü değerlendirmesi ve Uygulanabilecek ve gerektiğinde kolayca değiştirilebilecek uygun bir politika bulun," diye ekledi Glatt.

Sosyal medyada insanlar maske zorunluluğunun geri getirilmesiyle ilgili görüşlerini dile getiriyor.

Bir kişi bir YouTube başlığında benim hakkında yazdı…

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Sağlık

US News'in yıllık sıralamasına göre bunlar 2024'ün en iyi...

US News, Amerikan pazar araştırma ve analiz şirketi The Harris Poll ve 43 sağlık uzmanından oluşan bir panel ile ortaklaşa 2024 En...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; maske zorunluluğu, hasta, sona eren haftada, covid ve grip, york city, artış, solunum yolu ve eren haftada kavramlarını ele aldı, sağlık odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.