CDC, çocukluk çağı aşılarının tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu ortaya koyuyor

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'nin Perşembe günkü raporuna göre, devletin zorunlu kıldığı dört çocukluk aşısı için çocukların aşılanma oranları tüm zamanların en düşük seviyesinde.

CDC, çocukluk çağı aşılarının tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu ortaya koyuyor
CDC, çocukluk çağı aşılarının tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu ortaya koyuyor

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'nin (CDC) Perşembe günü yayınladığı bir rapora göre, bu ülkede çocukların aşılanma oranları rekor düzeyde düşük.

Raporda şu açıklamalar yapıldı: 2022-2023 öğretim yılına devletin zorunlu kıldığı aşağıdaki dört çocukluk aşısından en az birinden muafiyetle başlayan Amerikalı anaokulu öğrencilerinin sayısı:

Kızamık, kabakulak ve kızamıkçık aşısı (MMR)

Difteri, tetanoz ve aselüler boğmaca aşısı (DTaP)

Çocuk felci virüsü (çocuk felci) aşısı

Su çiçeği aşısı (su çiçeğine karşı korur)

p>

FLORIDA GENEL CERRAHI YENİ KOVİD AŞISI 'İNSAN DIŞI' Diyor: 'BÜYÜK GÜVENLİK SORUNU'

Son olarak Okul yılında bu aşılar için muafiyet oranı %2,6'dan %3'e çıktı; bu, CDC raporuna göre ülkede bugüne kadar bildirilen en yüksek oran.

Muafiyetler 41 eyalette arttı, 10 eyalet rapor verdi muafiyet oranları %5'e kadar çıkıyor.

CDC raporunda, %5 veya daha yüksek bir muafiyet oranının "aşıyla önlenebilir hastalıkların salgın riskini artırdığını" belirtti.

PEKÇOK GENÇ ÇOCUK 'HAYAT KURTARAN' AŞILARI OLMUYOR, ÇALIŞMA BULGULARINA GÖRE: 'TREND İLE İLGİLİ'

"Genel Raporda, anaokulu öğrencilerinin %3,0'inin bir veya daha fazla gerekli aşıdan muafiyete sahip olduğu (%0,2 tıbbi ve %2,8 tıbbi olmayan) ifadesine yer verildi.

"Tıbbi olmayan muafiyetler, bildirilen muafiyetlerin %90'ını (daha fazlasını) ve ulusal muafiyet oranındaki artışın da yaklaşık %100'ünü oluşturuyor."

CDC şunu kaydetti: " bunun aşıya karşı muhalefette gerçek bir artışı mı yansıttığı, yoksa ebeveynlerin aşılamanın önündeki engeller veya kolaylık nedeniyle tıbbi olmayan muafiyetleri mi tercih ettiği açık değil."

TIKLAYIN SAĞLIK BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK İÇİN BURADAN

Sağlık kurumu, çalışmanın bazı sınırlamalarını kabul etti.

Örneğin, aşı gerekliliklerinde bazı farklılıklar var. eyalete göre.

Ayrıca, veri toplama süreleri ve yöntemlerindeki farklılıklar da bulguları olumsuz etkileyebilir.

Ayrıca verileri etkileyebilecek "yanlış veya eksik belgeleme" olasılığı da mevcuttur.

CDC, aşı kapsamının artırılmasına yardımcı olmak için "okul aşı gerekliliklerinin uygulanması, okul tabanlı aşı klinikleri, hatırlatma ve geri çağırma sistemleri ve yetersiz aşılanmış öğrencilerin takibi" çağrısında bulundu.

Daha fazla Sağlık makalesi için www.foxnews.com/health.

Sağlık

Potansiyel kanser atılımında, yeni bulunan 'öldürme anahtarı'...

Kaliforniya, Sacramento'daki UC Davis Kapsamlı Kanser Merkezi'ndeki bilim insanları, sağlık alanında çığır açan bir buluşla, CD95...

Sağlık

Arkadaşlar lupus tedavisi için koşuyor ve uzun süredir...

Üç kadın, lupusla yaşayan uzun süredir arkadaşlarının onuruna New York Maratonu'nu koştu. Dört arkadaş motivasyonlarını ve deneyimlerini...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; aşı, muafiyet, çocuk, aşısı, rapor, tıbbi, hastalık ve oranları kavramlarını ele aldı, sağlık odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.