Dışişleri Bakanlığı Meksika'da seyahat edenleri suç ve adam kaçırma konusunda uyardı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Meksika'ya giden Amerikalı gezginler için "artan suç ve adam kaçırma riski" konusunda uyarıda bulunan bir seyahat tavsiyesi yayınladı.

Dışişleri Bakanlığı Meksika'da seyahat edenleri suç ve adam kaçırma konusunda uyardı
Dışişleri Bakanlığı Meksika'da seyahat edenleri suç ve adam kaçırma konusunda uyardı

ABD'den gelen gezginler, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın "artan suç ve adam kaçırma riskini" gerekçe göstererek gezginler için güncellenmiş bir Seyahat Uyarısı yayınlamasıyla Meksika seyahat planlarını yeniden gözden geçirmek isteyebilir.

Dışişleri Bakanlığı şunu kaydetti: cinayet, adam kaçırma, araba kaçırma ve soygun gibi şiddet içeren suçların Meksika'da "yaygın ve yaygındır".

Güncellenmiş Seyahat Uyarısı Coahuila, Meksika, Nayarit ve Zacatecas eyaletleri hakkında yeni bilgiler içermektedir.

Gezginler Coahuila, Meksika ve Nayarit'e "seyahat ederken daha dikkatli davranmalı" ve Zacatecas'a "seyahat etmemelidir".

Ayrıca Colima, Michoacan, Sinaloa, Tamaulipas, Zacatecas, Baja California, Chihuahua, Guanajuato, Jalisco, Sonora, Nuevo León, Puebla, Quintana Roo eyaletleri için "kaçırılma riski" hakkında güncel bilgiler bulunmaktadır. ve San Luis Potosi.

YÜZLERCE MEKSİKA ULUSAL MUHAFIZ BİRLİĞİ, KARTELLERDEN KAYNAKLANAN ŞİDDET NEDENİYLE TIJUANA'YA GÖNDERİLDİ

tavsiye niteliğinde, "ABD vatandaşlarına ABD hükümeti çalışanlarının seyahatleriyle ilgili kısıtlamalara uymaları tavsiye edilir." Bazı kısıtlamalar arasında sokaktan taksi çağırmamak, bunun yerine Uber gibi araç paylaşımı hizmetlerini veya düzenlemeye tabi taksi duraklarını kullanmak ve uzak yerlere yalnız seyahat etmemek yer alıyor.

Danışma belgesinde ayrıca Hastalık Kontrol Merkezlerinin de dikkat çektiği belirtildi. ve Önleme (CDC), Meksika'da yüksek düzeyde COVID-19 bulunduğunu tespit etti ve ziyaretçileri en son Seyahat Sağlığı Bilgilerini görmeye teşvik etti.

Geçen hafta, Dışişleri Bakanlığı ABD'ye bir yerinde barınma uyarısı yayınladı. Tijuana ve çevresinde "çok sayıda araç yangını, barikatlar ve yoğun polis faaliyeti" bildiren vatandaşlar.

MEKSİKA BAŞKANI LOPEZ OBRADOR, KARTEL ŞİDDETİNDE SAKİN OLMALARINI İSTEDİ, ABD HÜKÜMETİ PERSONELİNE YERİNDE Sığınmalarını SÖYLEDİ

Yaklaşık 350 Ulusal Muhafız Reforma'nın haberine göre, halihazırda Baja California eyaletinde bulunan binlerce federal birliğe destek olmak üzere birlikler uçakla gönderildi.

Tijuana'da herhangi bir yaralanma bildirilmemesine rağmen, suç şehirdeki trafiği karıştırdı ve ABD sınır kapısına erişimi geçici olarak engelledi.

İşte seyahatin gerçekleştiği Meksika eyaletlerinin listesi. şu anda tavsiye edilmiyor:

Seyahat

Uzaktan çalışma seyahati değiştiriyor. İşte bilmeniz gerekenler

Daha fazla iş, çalışanların uzaktan çalışmasına izin verdikçe, insanlar seyahat ederken işlerini de yanlarında getiriyorlar. Bu esnekliğin...

Seyahat

Şükran Günü'nde uçabileceğiniz yiyeceklerle ilgili TSA...

Şükran Günü tatili çevresinde seyahat etmek çok popüler. Hatta bazı aileler, özellikle yiyecek fiyatlarının daha yüksek olduğu bölgelerde,...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; dışişleri bakanlığı, suç ve adam, adam kaçırma, seyahat, meksika, bakanlığı, kaçırma ve gezginler kavramlarını ele aldı, seyahat odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.