Virginia Yasama Meclisi, Wizards ve Capitals'ın 2024 oturumunda stadyuma taşınması önerisini ele alacak

Virginia Yasama Meclisi, İskenderiye'de hem Washington Wizards'a hem de Capitals'a yeniden ev sahipliği yapacak yeni bir spor arenası kompleksi geliştirme planını uzun süre değerlendirmeye başlayacak.

Virginia Yasama Meclisi, Wizards ve Capitals'ın 2024 oturumunda stadyuma taşınması önerisini ele alacak
Virginia Yasama Meclisi, Wizards ve Capitals'ın 2024 oturumunda stadyuma taşınması önerisini ele alacak

Virginia Valisi Glenn Youngkin'in Kuzey Virginia'da yeni bir profesyonel spor arenası ve eğlence bölgesi inşa etme planının savunucuları, projenin nesiller boyu istihdam yaratacak kadar kazançlı olacağını ve kendi masrafını çıkaracağını söylüyor.

Eleştirmenler Bu arada, NBA'den Washington Wizards ve NHL'den Washington Capitals'ı Potomac üzerinden ülkenin başkentinden çekme önerisinin, takımların ana şirketlerinin zengin sahiplerine abartılı bir vergi mükellefi yardımı anlamına geleceğini savunuyor.

Çarşamba günü başlayacak olan 2024 yasama oturumuna yaklaşırken, Virginia milletvekilleri, bu hareketi mümkün kılmak için karmaşık mevzuatı ele alırken, bu ayrım hakkındaki konumlarını netleştirmek zorunda kalacaklar.

WASHINGTON SİHİRBAZLARI, CAPITALS AYRILMAYI PLANLIYOR SUÇ KRİZİ YOĞUNLAŞIRKEN DC; YOUNGKIN HAREKETİ KUTLUYOR

Cumhuriyetçi Youngkin ve ultra zengin eski AOL yöneticisi ve Monumental Sports and Entertainment'ın CEO'su girişimci Ted Leonsis, Aralık ayında kamuya bir anlaşmaya vardıklarını duyurdu. ekiplerin yerini değiştirme konusunda anlaşmaya varıldı. Eğer sonuç alınırsa Youngkin büyük bir galibiyet elde edebilir. Virginia, spor yanlısı büyük bir franchise'ın bulunmadığı, ülkenin en kalabalık eyaletidir ve her iki partinin hükümet yetkilileri de onlarca yıldır bunu değiştirmeye çalıştı.

Plan — yeni bir spor tesisi dalgasının ortasında geliyor ülke çapında inşaat - İskenderiye'nin Potomac Yard bölümünde, Capital One Arena'dan sadece birkaç mil uzakta, Monumental için bir arena, antrenman tesisi ve şirket merkezinin yanı sıra ayrı bir performans sanatları mekanını içeren 2 milyar dolarlık bir gelişme yaratılması çağrısında bulunuldu. takımların şu anda Washington'da oynadığı yer. Monumental, anlaşmayı gerçekleştirmek için Richmond'un en iyi lobicilik mağazalarından birkaçını işe aldı.

Monumental, 403 milyon doları peşin ödeme sözü verdi. Alexandria, belediye meclisinin onayına kadar gösteri sanatları mekanı ve otopark için 106 milyon dolarlık ön ödeme yapacak. Geriye kalan 1,5 milyar dolarlık finansmanın çoğu, stadyum otoritesi tarafından ihraç edilecek tahviller şeklinde gelecek; milletvekillerinden arazi ve binaların sahibi olacak ve bunları Monumental'a kiralayacak bir devlet kurumu oluşturmaları isteniyor.

Teklif kapsamında, halka açık belgelere ve Youngkin'in ofisi tarafından sağlanan ayrıntılara göre, projeden elde edilen yeni vergi gelirleriyle yaklaşık 1 milyar dolarlık tahvil geliri geri ödenecek; Youngkin, kalkınma olmasaydı bu paranın var olmayacağını öne sürüyor .

Youngkin'in sözcüsü Christian Martinez, AP'nin sorularına yanıt olarak tahvil paketinin "ihtiyatlı bir şekilde yapılandırılacağını ve muhafazakar bir şekilde boyutlandırılacağını" ve gelirlerin ihtiyaç duyulan borcun iki ila üç katı kadar olmasının beklendiğini söyledi. hizmet kapsamı. Ancak yetkililer bu sonuca varan dış analizleri kamuoyuna açıklamadı.

Diğer 416 milyon dolarlık tahvil, Capitals ve Wizards'ın ödediği kira yoluyla geri ödenecek. Martinez, ekiplerin İskenderiye'de 35 yıllığına taahhütte bulunmalarının beklendiğini ve ayrılmaları halinde Monumental'ın ödenmemiş tüm yetki borçlarını ödeyeceğini söyledi.

Son haftalarda çeşitli sunumlara ve forumlara ev sahipliği yapan şehir yetkilileri Anlaşmada, şehir ve eyaletin projeyi finanse etmek için borçlanma gücünü ödünç vereceği, ancak paranın büyük çoğunluğunun sonuçta Monumental tarafından ödenmesinin beklendiği vurgulandı.

"Yüzde doksan beş Alexandria Şehir Müdürü James Parajon halka açık bir sunum sırasında şunları söyledi.

Ancak örgütlenmelerini hızlandıran muhalifler bu tanımlamaya karşı çıkıyor. İskenderiye konseyinin eski bir üyesi ve Potomac Yard'daki Arenayı Durdurma Koalisyonu'nun organizatörlerinden Andrew Macdonald, arena projesinin yeterli gelir getirmemesi durumunda vergi mükelleflerinin zor durumda kalacağına dikkat çekti.

Perşembe günü düzenlenen bir mitingde Arena muhalifleri arasında İskenderiye sakini Shannon Curtis, para Monumental'da değerlendirilen vergilerden gelse bile bunun hâlâ vergi mükellefleri tarafından finanse edilen bir proje olduğunu söyledi.

"Vergi geliri vergi mükelleflerinin parasıdır. Valiye ait değildir. Bu Belediye başkanına ait değil. Ted Leonsis'e ait değil" dedi. "Bu kamu parası."

Grup ayrıca, profesyonel spor franchise'larından elde edilen ekonomik faydaların abartıldığını söyleyen spor ekonomistlerinin çalışmalarına atıfta bulunarak ekonomik beklenmedik bir gelişme öngörülerini de sorguladı.

Birkaç kişi. miting konuşmacıları, Alexandria'nın, birçok yetkilinin Sihirbazlar ve Başkentlerin varlığının şehrin şehir merkezini desteklemek için çok önemli olduğunu söylediği Columbia Bölgesi'nden ekipleri kaçırarak ekonomisini canlandırmaya çalışması fikrinden hoşlanmadıklarını söyledi.

"Bu yeni bir ekonomik fayda değil. Sadece onu başka bir yerden alıp bu yeni, gösterişli alana koymaktır," dedi Curtis.

KANUN KOMPLEKSİ EYALET ÇAPINDA KUMAR ORTAMINDA KUZEY VİRGİNYA'DA CASINO KOMPLEKSİ TEKLİF EDİYOR GENİŞLEME

Birçok Cumhuriyetçi yasa koyucu,

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; monumental, arena, spor, youngkin, vergi, virginia, proje ve capitals kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.