DeSantis, ABD'nin Filistin'den mültecileri kabul etmemesi yönündeki talepten geri adım atmayı reddetti

Florida Valisi Ron DeSantis, Hamas'ın "zehirli bir kültür" yarattığını söyleyerek, ABD'nin Filistin'den mülteci kabul etmemesi gerektiği yönündeki tutumundan geri adım atmadı.

DeSantis, ABD'nin Filistin'den mültecileri kabul etmemesi yönündeki talepten geri adım atmayı reddetti
DeSantis, ABD'nin Filistin'den mültecileri kabul etmemesi yönündeki talepten geri adım atmayı reddetti

Florida Valisi ve GOP başkan adayı Ron DeSantis Pazar günü, İsrail ile devam eden çatışma sırasında ABD'nin Filistin'den mültecileri kabul etmemesi gerektiği şeklindeki tavrını sürdürdü.

"Filistinli Araplar Arap ülkelerine gitmeli, Pazar günü CBS'nin "Face the Nation" programına katılan DeSantis, ABD'nin bunların hiçbirini özümsememesi gerektiğini söyledi.

Florida valisinin sözleri, Cumartesi günü Iowa'daki kampanya süreciyle ilgili yapılan yorumlarla tartışmalara yol açmasının ardından geldi. , izleyicilere mültecilerin "Yahudi karşıtı" olacağını savundu.

HERO İSRAİL K-9 BİRİMİ, HAMAS TERÖR SALDIRISI SIRASINDA 200'DEN FAZLA SİVİLİ KURTARDI

DeSantis etkinlik sırasında "Biden'ın ne yapacağını bilmiyorum ama Gazze'den bu ülkeye mülteci olarak insanları kabul edemeyiz" dedi. "Nasıl davrandıklarına baktığınızda hepsi Hamas değil ama hepsi Yahudi düşmanı. Hiçbiri İsrail'in var olma hakkına inanmıyor."

Yorumlar İsrail'in sivilleri uyarmasının hemen ardından geldi. Hamas'ın geçen hafta İsrail'e yönelik sürpriz saldırılarına yanıt olarak ülkenin savunma güçlerinin bölgeye planlı kara saldırısı öncesinde Gazze Şeridi'ni tahliye etmek üzere yola çıktı.

DeSantis'in yorumları eski Arkansas Valisi'nin geri çevrilmesine neden oldu. ve NBC News'in bir raporuna göre, New Hampshire'daki gazetecilere "bir grup insanı basitçe antisemitik olarak sınıflandırmanın tehlikeli olduğunu" söyleyen GOP umutlu arkadaşı Asa Hutchinson.

Fakat Desantis daha sonra konu Gazze'deki gerçeklere gelince "kafalarını kuma gömdüklerini" öne sürerek eleştirmenlere karşılık verdi.

HAMAS'IN İSRAİL'E SALDIRISINDAN BERİ KAYIPLAR, KAÇIRILMALAR VE DAHA FAZLA SAYI

NBC News raporuna göre DeSantis, "Bu ülkelerin bazılarında şiddetli antisemitizmin norm olmadığını söylemek isteyen herkese meydan okuyacağım" dedi ve şunu ekledi: " eğer bunu kabul etmeye istekli değilseniz, o zaman kafanızı kuma gömmüşsünüz demektir."

DeSantis Pazar günü yaptığı röportajda sözlerini savunmaya devam etti ve "Ulusla Yüzleşin" Hamas'ın oluşmasına yardımcı olduğunu söyledi. Gazze Şeridi'nde "zehirli bir kültür" var.

"Onlar Hamas'ı seçtiler, bu konuda açık olalım. Herkes Hamas'ın üyesi değil, büyük olasılıkla değil, ama 2006'da Hamas'ı seçtiler" diyen DeSantis, şöyle konuştu: "Bu uzun zamandır devam eden bir sorundu. Çocuklara Yahudilerden nefret etmeyi öğretiyorlar, ders kitaplarında haritada bile İsrail yok. Çok küçük çocukları terörist saldırılara hazırlıyorlar. Dolayısıyla bunun toksik bir kültür olduğunu düşünüyorum ve eğer bunlardan büyük bir kısmını Amerika Birleşik Devletleri'ne ithal edersek, bu ülkedeki antisemitizmi artıracaktır ve bence Amerikan karşıtlığını da artıracaktır."

Kripto Paralar

PariDEX Kriptopara Projesi, Avantajları Neler?, Nasıl Çalışır?,...

PariDEX, gerçek hayattaki para birimleri, hisse senetleri ve emtialara kolay, vergisiz, hızlı ve maliyetsiz yatırım yapmak için gelişmiş...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; desantis, florida valisi, pazar günü, hamas, israil, mülteci, filistin ve valisi kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.