NASA, kayıp asteroit 2007 FT3'ün 2024'te Dünya'ya çarpma ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor

NASA'ya göre, daha önce Dünya'ya doğru gittiği düşünülen 54 milyon tonluk bir asteroit bu yıl gezegenimize çarpmayacak.

NASA, kayıp asteroit 2007 FT3'ün 2024'te Dünya'ya çarpma ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor
NASA, kayıp asteroit 2007 FT3'ün 2024'te Dünya'ya çarpma ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor

NASA, 54 milyon tonluk kayıp bir asteroitin bu yıl potansiyel olarak Dünya'ya çarparak gezegenin büyük bölgelerini yok edebileceği yönündeki endişeleri bastırdı.

Uzay ajansı, GB News'in Kasım ayı raporuna yanıt olarak bir açıklama yayınladı; bu raporda, 2007 FT3'ün 2024'te Dünya'ya çarpma şansının düşük olduğu belirtiliyordu. 

Bilim insanları sonunda izini kaybettiler 2007 yılında ilk kez tespit edilen 384 metrelik asteroit, onu "kayıp asteroit" olarak sınıflandırıyor.

NASA MERKEZİ 2023 YILININ EN İYİ FOTOĞRAFLARINI YAYINLIYOR: MUHTEŞEM RESİMLERİ GÖRÜN

Büyük Britanya Haberleri o zamanlar şansın kabaca 10 milyonda 1 olduğunu bildiriyordu 3 Mart 2030'a kadar asteroitin Dünya'ya çarpma ihtimali veya 5 Ekim 2024'te Dünya'ya çarpma ihtimali 11,5 milyonda 1. 

NASA, The Standard'a şunları söyledi: "Dünyaya yönelik bilinen herhangi bir asteroit çarpma tehdidi yok Gelecek yüzyılda herhangi bir zamanda. NASA ve ortakları, Dünya'ya yaklaşanlar da dahil olmak üzere asteroitleri ve Dünya'ya yakın nesneleri (NEO'lar) bulmak, takip etmek ve sınıflandırmak için gökyüzünü özenle izliyor."

Bilim insanları asteroitin izini kaybetmeden önce onun hakkında bilgi toplayabildiler. Asteroit, Dünya'yı etkileme potansiyeli olan nesnelerin NASA'nın Nöbetçi Risk Tablosu'na girdi.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Bilim

Ölümsüzlük Crispr Cas-9 ile Artık Mümkün

Bilim camiasını çıldırtan yepyeni bir gelişme yani crispr cas-9, yepyeni bir çağı başlattı. Pratikte crispr cas-9 tasarlanmış bebekler...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; dünya ya çarpma, çarpma ihtimali, asteroit, 2024 te dünya, nasa, kayıp ve ihtimali kavramlarını ele aldı, bilim odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.