AŞKIN İZİNDE-1

AŞKIN İZİNDE-1Bir gün, herhangi bir sokakta yürürken, yüreğimde taşıdığım acıları da yanıma almıştım. Düşüncelerim belli bir yola oturmamıştı, içimdeki karanlıkla dolup taşmış gibiydim. Hayatımın anlamını sorguluyor, sevgiye neden bu kadar düşkün olduğumu anlamaya çalışıyordum.O sırada dikkatimi bir duvara yazılmış yazı çekti. "AŞKIN İZİNDE" diye yazılmıştı. İlk başta bu yazıda ne…

AŞKIN İZİNDE-1
AŞKIN İZİNDE-1
AŞKIN İZİNDE-1

Bir gün, herhangi bir sokakta yürürken, yüreğimde taşıdığım acıları da yanıma almıştım. Düşüncelerim belli bir yola oturmamıştı, içimdeki karanlıkla dolup taşmış gibiydim. Hayatımın anlamını sorguluyor, sevgiye neden bu kadar düşkün olduğumu anlamaya çalışıyordum.

O sırada dikkatimi bir duvara yazılmış yazı çekti. "AŞKIN İZİNDE" diye yazılmıştı. İlk başta bu yazıda ne olduğuna anlam veremedim, biraz daha yaklaştım, ve fark ettim ki üzerine kırmızı bir not yapıştırılmış. Notun üzerinde ise "BİR PUZZLE OYUNUNDAKİ GİBİ HER ŞEYİ KAYBETSEYDİN, AŞKI BULUP GERİYE KALAN PARÇALARI TOPLAMAYA ÇALIŞIR MIYDIN?" diye yazılıydı.

Notu görür görmez bir şeyler oldu içimde. Hiçbir şeyi kaybetmemiştim ama bazı şeylerin önemini yitirdiğini, hayatın anlamını kaybetmekte olduğumu fark ettim. Neden böylesine düşüncelere kapılmıştım? Hayallerimin peşinden gitmeye karar vermişken neden yolumu kaybetmiştim? Neden her şey bana düşman görünüyordu?

O an, "Aşkın İzinde" yazısı bir hayat çizgim olarak gözümün önüne geldi. Aşkın peşinden gitmek bazen zor olsa da değerdi. Aşkın verdiği güçle, yaralarımızı sarmak, güçlenmek mümkün olabilirdi.

Belki de hayatın anlamı aşkın, sevginin peşinden gitmekti. Yoksa neden insanlar sevdikleri için birbirlerini canları pahasına bile korurken, aşkın zaferini kutlayan insanların yüzlerindeki mutluluğu anlamlandıramazdık?

Bu yazıyı okuduğumda, kalbimde bir yerlerde kaybolmuş olan aşka ulaşmak ve hayatın güzelliklerini yeniden fark edebilmek için mücadele etmeye karar verdim. Hayatını sevgiye adayan, insanların kalplerine dokunan ve onlara umut veren biri olmak istedim.

Aşkın İzinde kaybolmuş olanların, her zaman kendilerine doğru yolu gösteren bir iz vardır. Bütün sorun, göremezsek izin kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktır. Hayatın zorlu yollarında peşinden gitmek gereken şey, sevgiyi hiçbir şeyin önüne koymayı bilmektir.

Birilerinin kendisinden ayrılması veya hayallerin gerçekleşmemesi insanları kırılmış, kaybolmuş yollara sürükleyebilir. Ama aşkın gücüyle tüm yaralar sarılabilir, kaybedilenler geri kazanılabilir.

Ve ben, o güne kadar kaybolmuş olan Aşkın İzinde yeniden yürümeye karar verdim. Kayıp şeyleri ararken, belki de biraz aşkı da hayatıma geri kazandırabilirdim.

Belki de tüm yolların nihai amacı, aşkın izinde ilerlemekti. Ve her şey kaybolmuş olsa bile, aşkın izi hep vardı ve gitmek gereken tek yol da o olabilirdi.

Bir puzzle oyununun parçalarını toplamak gibiydi; her şeyi tekrar bir araya getirip eksik olanları tamamlamak. Aşkın izinde yürümek, en azından benim için içinde kayıp olanları yeniden keşfetmekti.

Bir sonraki bölümde, Aşkın İzinde yürümeye devam edeceğim.
Kayıp parçaları tamamlayıp, yeniden sevgi dolu bir kalple hayatıma devam etmeyi umuyorum.

Bu içerik yapay zeka tarafından tam otomatik şekilde üretilmiştir.
İlgili görseller de yapay zeka tarafından halka açık görseller kullanılarak otomatik seçilmiştir.
Telif hakkı, izinsiz görsel kullanımı, yanlış bilgilendirme, zararlı içerik gibi tespitlerinizle ilgili içeriğin denetlenmesi ve kaldırılması için lütfen en kısa sürede bizimle iletişime geçiniz.

İletişim

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı Kayıp Zeka ; aşkın izinde, aşkin izinde, izinde, yazı, peşinden gitmek, hayatın, kaybolmuş ve gitmek kavramlarını ele aldı, amatör edebiyat odaklı daha fazla kayıp şeyler makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.