UFC'den Dana White, Sean Strickland-Dricus Du Plessis'in yakın dövüşünü suçluyor: 'Bu ne kadar aptalca?'

UFC Başkanı Dana White, Sean Strickland ile Dricus Du Plessis arasında UFC 296 tribünlerindeyken çıkan arbedenin suçunu üstlendi.

UFC'den Dana White, Sean Strickland-Dricus Du Plessis'in yakın dövüşünü suçluyor: 'Bu ne kadar aptalca?'
UFC'den Dana White, Sean Strickland-Dricus Du Plessis'in yakın dövüşünü suçluyor: 'Bu ne kadar aptalca?'

UFC Başkanı Dana White, Cumartesi gecesi Sean Strickland ve Dricus Du Plessis dövüşçülerinin dahil olduğu yakın dövüş hakkında soru sorulduğunda sözlerini esirgemedi.

İkili, 1 Ocak'ta UFC 297'nin önünde tribünlerde dövüştü. 29. Ana etkinliği Colby Covington ve Leon Edwards tarafından düzenlenen UFC 296'ya katıldılar. White, iki güçlü oyuncuyu yan yana koyduğu için kendisini suçlayarak kavganın sorumluluğunu üstlendi.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

"Strickland du Plessis'in yanında nasıl bir pislik duruyor," diye sordu White retorik bir tavırla. "Bu... her bir... her oturma görevini ben yapıyorum. Bu ne kadar aptalca? Yani cidden, Strickland'ı hangi insanların yanına oturtabileceğinizi bilmiyorum ama kesinlikle Du Plessis değil. Bunu nasıl kaçırdığımı bilmiyorum."

"Böyle bir şeyin olmayacağından emin olmak benim işim. Eğer ben bir pislik olmasaydım o ikisi olurdu "Birbirimizin yanında oturuyorduk. Bunu ağzımdan kaçırmış olmam aklımı başımdan alıyor."

Du Plessis, Strickland'ı yuhalarken Strickland ayağa kalktı, hayali bir silahı ona doğrulttu ve ateş etti. İşte o zaman Strickland arkasını döndü ve Du Plessis ile konuşmaya başladı. Strickland daha sonra kendisiyle Du Plessis arasındakilere (arkasındaki sırada en az bir çocuk vardı) kenara çekilmelerini söyledi.

Kameralar hâlâ üzerlerindeyken Strickland, Du Plessis'e yaklaştı ve yumruk atmaya başladı. sağ elini defalarca Du Plessis'in başına koyuyor.

DONALD TRUMP ALKIŞLANDI, UFC 296 'EN BÜYÜK HAYRAN' COLBY COVINGTON'UN DÖVÜŞÜNE GELDİĞİNDE HAYRANLARI BEŞLİK ÇALADI

Kavga daha sonra sosyal medyaya da sıçradı.

"Bunu tanıdığım herkese sert davranıyorum, köpeğini besleyen izzy ağız, Dricus koçunu öpüyor ve fincanını kapıyor," diye yazdı Strickland. X, bu süreçte UFC savaşçısı arkadaşı Israel Adesanya'ya sesleniyor. "[Sean] Omalley (aynen böyle) bir podcast'te karısını paylaşmaktan bahsediyor. Sen dünya sahnesinde bunu herkesin önünde yapan bir erkeksin."

Du Plessis de kendisininkine karşılık verdi.

"Şimdi neden %33 bitirme oranın olduğunu anlıyorum, kız gibi vuruyorsun, ayrıca 20 Ocak'ta ben zirvedeyken güvenlik hayatını kurtarmak için orada olmayacak #rentfree," Du Plessis tweet attı.

Strickland MMA kariyerinde 28-5 ve UFC'de 15-5 puan aldı. Du Plessis tüm zamanların 20-2'si ve UFC'de 6-0'dır.

UFC 297 Toronto için ayarlandı.

Fox News'ten Scott Thompson bu rapora katkıda bulundu.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Spor

USC'den Caleb Williams son kaybın ardından medyadan uzak...

USC yıldızı Caleb Williams, Truva atlarının Cumartesi günü UCLA'ya karşı 38-20'lik yenilgisinin ardından medyadan uzak durduğu için...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; plessis, strickland, sean strickland, dana white, white, dövüş, dricus ve soru kavramlarını ele aldı, spor odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.