NASA, 'gezegenimizin en büyük gizemlerinden birini' incelemek için yeni UFO araştırma direktörü atadı

NASA, UFO'ları daha fazla araştırmayı amaçladığı için tanımlanamayan anormal olaylar araştırma pozisyonu direktörünün oluşturulduğunu duyurdu.

NASA, 'gezegenimizin en büyük gizemlerinden birini' incelemek için yeni UFO araştırma direktörü atadı
NASA, 'gezegenimizin en büyük gizemlerinden birini' incelemek için yeni UFO araştırma direktörü atadı

NASA Perşembe günü yaptığı duyuruda, uzay ajansının "gezegenimizin en büyük gizemlerinden biri" olarak tanımladığı şeyi daha iyi anlamak amacıyla, tanımlanamayan anormal olaylar (UAP) araştırmasının yeni bir direktörünü atadığını duyurdu.

NASA'ya göre yeni pozisyon, hükümetin UFO'lardan bahsederken kullandığı terminoloji olan "gelecekteki UAP'nin değerlendirilmesi için sağlam bir veri tabanı oluşturmak amacıyla iletişimleri, kaynakları ve veri analitik yeteneklerini merkezileştirecek".

"NASA'nın yeni UAP araştırma direktörü, UAP'yi analiz etmek için diğer kurumlarla birlikte çalışmak üzere NASA'nın uzmanlığını kullanmak ve uzayda arama yapmak için yapay zeka ve makine öğrenimini uygulamak da dahil olmak üzere, NASA'nın UAP araştırmalarına yönelik bilimsel vizyonunun uygulanmasını geliştirecek ve denetleyecek. anormallikler için gökyüzü," NASA Yöneticisi Bill Nelson bir açıklamada söyledi. "NASA insanlığın yararına bu çalışmayı şeffaf bir şekilde yapacak."

Yeni pozisyonun duyurulması, NASA'nın astrobiyolojiden oşinografiye kadar çeşitli alanlardan 16 uzmanın yer aldığı bağımsız bir çalışma başlattığını açıklamasından sonra geldi. bilimsel açıdan balon, uçak veya bilinen doğa olayı olarak tanımlanamayan gökyüzündeki olaylardır."

Gazeteci, UFO DURUŞMASINDA 'İNSAN OLMAYAN UZAYLI CESETLERİ' İDDİASIYLA MEKSİKA KONGRESİ SUNUYOR

"NASA'da durum şu: DNA'mızı keşfedecek ve her şeyin neden böyle olduğunu soracağız. NASA'nın gelecekte UAP'yi nasıl daha iyi inceleyip analiz edebileceği konusunda fikir sağlayan bağımsız çalışma ekibine teşekkür etmek istiyorum" diye ekledi Nelson.

Yeni yönetmenin kimliği kamuya açıklanmadı. NASA'nın Bilim Misyonu Direktörlüğü bünyesinde araştırmadan sorumlu yardımcı yönetici yardımcısı Dan Evans, kişinin kimliğini gizli tutmanın gerekçelerinden birinin, ekip üyelerinin bu girişime başladıklarından beri "gerçek şiddet tehditlerine dönüşen" sürekli tacizle karşı karşıya kalması olduğunu söyledi.

ASTRONOT JOSE HERNANDEZ, UZAYDAKİ İLK GÖÇMEN İŞÇİ OLMADAN ÖNCE NASA TARAFINDAN 11 KEZ REDDEDİLDİ 

"NASA bağımsız çalışma ekibi, Reuters'e göre Perşembe günü düzenlenen bir basın toplantısında Nelson, "UAP'nin dünya dışı bir kökene sahip olduğuna dair herhangi bir kanıt bulamadık, ancak bu UAP'nin ne olduğunu bilmiyoruz" dedi.

NASA ayrıca Perşembe günü yaptığı duyuruda, "gelecekteki UAP olaylarını tanımlamak ve UAP çalışmalarının damgalanmasını ortadan kaldırmak için kullanılacak daha geniş, daha güvenilir bir UAP veri seti oluşturmak için kamu ve ticari pilotlarla etkileşime geçerek vatandaş raporlamasını geliştireceğini" duyurdu. "

Perşembe günü bağımsız çalışma ekibi tarafından yayınlanan raporun önsözünde, NASA'nın Bilim Misyonu Direktörlüğü yönetici yardımcısı Nicola Fox şunu yazdı: "Tanımlanamayan anormal fenomenler (UAP), gezegenimizin en büyük gizemlerinden biridir."

Fox News'ten Chris Eberhart bu rapora katkıda bulundu.

Bilim

Maui'deki orman yangınları Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan...

NASA, geçen hafta sonu Uluslararası Uzay İstasyonundan alınan ve Maui topluluğunu harap eden ölümcül Hawaii orman yangınlarının sahnesini...

Bilim

Ölümsüzlük Crispr Cas-9 ile Artık Mümkün

Bilim camiasını çıldırtan yepyeni bir gelişme yani crispr cas-9, yepyeni bir çağı başlattı. Pratikte crispr cas-9 tasarlanmış bebekler...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; nasa nın, bağımsız çalışma ekibi, çalışma ekibi, perşembe günü, tanımlanamayan anormal, nın, araştırma ve bilim kavramlarını ele aldı, bilim odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.