Homo Vitula Eligans - İnek Adam

Bu yazımızda homo sapiens varyasyonu homo vitula eligans türünü inceleyeceğiz. Homo vitula eligans eğitimde ön sıraların fatihi, hocaların ders çıkışı mesaisi, "Yok, kanka ben hiç çalışmadım." yalanının sapiens tarihindeki mucididir.

Homo Vitula Eligans - İnek Adam

Genel Yaşantısı ve Motivasyonu

   Homo vitula eligans 18-25 yaşları arasında zirve dönemini yaşar. Bu yaşlarda homo vitula eligans dönem dönem -özellikle sınav sürecinde- sürünün en arzulanan erkeği yahut en arzulanan dişisi olduğunu zanneder. Bu inancını, sınav sonuçlarını duyan diğer homo vitula eligansların ona bakışıyla ve not isteyen tür dışı popülasyonların yoğunluğu ile sağlar.

    Beynindeki sosyal tatmin duygusunun getireceği dopamini yüceltmek adına bu dönemde homo vitula eligans sınavlar konusunda üzerindeki beklentiyi düşürür, her aşamada mütevazi rolü yapar, homo vitula eligans olmayanlara not vermez, kendi türüne ise hiç bir zaman istemese de bazı bazı rant odaklı not verir. 

    Homo vitula eligans rutin bir yaşantı sürmektedir. Homo vitula eliganslarda sigara kullanımı nadir ve alkol kullanımı ise neredeyse hiç yoktur. Şiddete yatkınlık yüceltilmiş itaat duygusu ile baskılanmıştır. Anlık dürtülerini ve bireysel düşüncelerini ustalıkla bastırır ki bu sayede homo vitula eligans itaat odaklı, saatler süren, mutlak gördüğü liderlerinin seçtiği kutsal metinler içeren ritüellerini sınav öncesi ve sonrası farketmeksizin ustalıkla yapar. Akıllı ya da zeki olarak içten içe kendilerini betimleseler de aslında homo vitula eligansların büyük çoğu beyinlerinde itaat haricinde özel bir adaptasyona yahut modifikasyona sahip değildir.

    Motivasyonlarının gelecekleri olduğu yönünde çoğu kanaat getirse de özünde motivasyonları sosyal statü ve itaate ait ödül-ceza mekanizması odaklıdır. Bu sosyal statü arayışı kabileye yeni katılan homo vitula eliganslarda uzun vade odaklıyken zamanla genç homo vitula eliganslar kendini anlık, haftalık ya da yıllık sahte sosyal statülerin arayışla hipnoz olmuş halde bulur. Evet, sınav sonuçlarının, not isteyenlerin, sorular soranların, liderin(genelde öğretmeni ve ailesi) koymuş olduğu ödül-ceza mekaniğinin getirmiş olduğu sosyal statü sahte ve geçicidir. Bu sahteliği homo vitula eligansların oyunculuk yeteneği, yalan söylemekteki başarısı, rant odaklı samimi olmayan davranışlarından, liderlerinin rant, mesleki başarı ve para odaklı sahte ilgisinden, sınav döneminde not isteyen ve soru soran kabile dışı canlıların oyunculuk yeteneğinden alır. Homo vitula eligansların cinsel yaşamına ve geleceğine dair inceleme yaptığımızda bu sosyal statünün sahteliği daha net ortaya çıkacaktır.

Cinsel Yaşamı

    Homo vitula eliganslar dışarıdan aseksüel gibi görünürler ama özlerinde ciddi miktarda birikmiş bir üreme isteğini baskılarlar. 

    Sosyal statüleri kurgu temelli yani sahte olduğu için sürünün erkekleri dişilerin dikkatini çekmez. 

    Dişileri ise genelde eril, bakımsız, sıkıcı ve düşünmeyen bir yapıda olduğundan erkeklerin dikkatini çekmez.

    Homo vitula eligans sahte sosyal statüye, aseksüelliğe ve en önemlisi halk arasında argo olarak otuzbir de denilen ergen ritüeli sık aralıklı yoğun  masturbasyona mahkumdur.

Geleceği

    Homo vitula eligansların ömrü 25 küsürlü yaşlarında eğitim hayatı bitip iş hayatı başladığında sonlanır ve homo vitula eligans zaten hayalinin peşinden değil de sahte statü dayatmaları ile geldiği iş hayatında daha kötü, iş verenine salt itaat sergileyen, düşünmeyen homo sapiens varyasyonlarına evrilir ve malesef motivasyonuyla dolduğu o müthiş yaşamı ve sosyal statüyü asla edinemez yahut çabalarının karşılığı onu yeterince tatmin etmez ve sorgulayarak gerçek sosyal statünün peşine düşer. Bu türün en tehlikelisi ise iş hayatında eski liderinin türüne evrilmiş halidir, öğretmense öğrencilere, yönetici ise çalışanlara eziyet çektirir. Homo vitula eligansın gelecekte evrildiği varyasyonlar için Kaybolmuşlar'ı yer imlerine ekleyin ve beni aşağıdaki bölümden profilime gidip takip edin.

Teşekkürler, ben PrincepsTenebris.

 

Amatör Felsefe

Düşünmeye Dair 13

13 adetti düşünmeye dair, kafa bu oğlum kafa, zeka mı ala akıl mı zekadan? Fiilsiz cümlelerin hissiyatı gibi boştu işte. Belki de...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; homo vitula eligans, vitula eligans, sosyal statü, eligans, statü, sınav, odaklı ve dönem kavramlarını ele aldı, i̇nsan odaklı daha fazla hobi & yaşam makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.