Kara para fonu, otoyolları kapatan ve ünlü sanatı yok eden eko-aktivist gruplara milyonlarca dolar akıttı

FOX'TA BİR İLK: Vergi beyannameleri, dünya çapında kamuya açık sokaklarda ve müzelerde yüksek profilli yıkıcı eylemler düzenleyen iklim protestocularının finansmanında büyük bir artış elde ettiğini gösterdi.

Kara para fonu, otoyolları kapatan ve ünlü sanatı yok eden eko-aktivist gruplara milyonlarca dolar akıttı
Kara para fonu, otoyolları kapatan ve ünlü sanatı yok eden eko-aktivist gruplara milyonlarca dolar akıttı

FOX'TA İLK: FOX'un edindiği vergi beyanlarına göre, acemi bir kara para iklimi grubu geçen yıl yoğun otoyolları tıkayan ve dünya çapındaki şehirlerdeki ünlü sanat eserlerini yok eden yıkıcı aktivist protestolara milyonlarca dolar akıttı. Fox News Digital.

2019'da kurulduğundan bu yana büyük ölçüde Hollywood aktörleri ve yapımcıları tarafından finanse edilen Beverly Hills, Kaliforniya merkezli İklim Acil Durum Fonu (CEF), 2022'de 6,1 milyon dolar topladı Vergi beyanları, 2021'de topladığı 2,3 milyon dolara kıyasla %165'lik bir artış gösterdi. Finansmandaki keskin artış, CEF'in solcu protesto gruplarına 5 milyon dolar göndermesine yol açtı; bu, yıldan yıla %274 artış gösterdi.

"İklim Acil Durum Fonu, en cesur, en cesur iklim örgütlerinden bazılarını desteklemekten gurur duyuyor CEF'in genel müdürü Margaret Klein Salamon, Fox News Digital'e yaptığı açıklamada, "Dünyada sadece savaşmakla kalmayıp kazanan aktivistler var" dedi. "Tarih boyunca örgütlü, tutkulu ve kendini adamış insanlar, adaletsizlik konusunda kamuoyunun vicdanını uyandırdı ve bir zamanlar imkansız olduğu düşünülen değişimi başardı."

"Bu nedenle İklim Acil Durum Fonu, iklim değişikliğiyle mücadele etmeyen eylemci örgütleri destekliyor. Dünya çapında şiddetli protesto ve sivil itaatsizlik var" dedi. "Küresel felaket niteliğinde iklim olayları yaşıyoruz ve Avrupa'da aylarca süren yaz sıcak hava dalgalarından Antarktika deniz buzunun rekor düşük seviyelerine ve Florida kıyılarında 100 dereceyi aşan okyanus sıcaklıklarına kadar bu olaylar hızlanıyor."

BIDEN YÖNETİCİSİ, ANA GÜÇ KAYNAĞINI YIKMAK İSTEYEN GRUPLARLA SESSİZCE ANLAŞMA GELİŞTİRİYOR

Salamon, eyleme geçmenin kanıtlarının "her yerimizde" olduğunu ekledi " ve dünyanın "insanca mümkün olduğu kadar çabuk" sıfır emisyona ulaşmak için yarışması gerekiyor."

CEF'in vergi beyanlarında grup, geçen yıl desteklediği aktivist örgütlerin Türkiye'ye "yeni bir hayat ve güç getirdiğini" belirtti. iklim hareketi. Ayrıca bağış alanların 15.000'den fazla kişiye eğitim verdiğini, protestolarının 47.000 kişiyi kapsadığını ve eylemlerinin küresel medya kuruluşlarında 25.000 kez yer aldığını bildirdi.

CEF'in 2022 bağışlarının çoğunluğu (yaklaşık 4 milyon dolar) yurtdışına gönderildi. En büyük dilim ise Birleşik Krallık'taki iklim aktivistlerine gönderiliyor. CEF fonlarından en büyük yararlanıcının, Birleşik Krallık'ta trafiği durdurmak ve halka açık yerleri rahatsız etmekle defalarca manşetlere çıkan İngiliz aktivist grubu Just Stop Oil olduğu görülüyor.

İKLİM AKTİVİSTLERİ ZORLA SÜRÜKLENİYOR BIDEN ENERJİ SEKRETERİ JENNIFER GRANHOLM İLE ETKİNLİK

Örneğin, Just Stop Oil üyeleri geçen yılın sonlarında Londra Ulusal Müzesi'nde ünlü bir Vincent van Gogh tablosunun üzerine domates çorbası fırlatarak manşetlere çıkmıştı. Galeri. Günler önce, düzinelerce üyesi ayrı bir protesto sırasında ambulans da dahil olmak üzere acil servis araçlarının varış noktalarına gitmesini engellemişti.

"Bu galeride insanın yaratıcılığı ve dehası sergileniyor, ancak mirasımız korunuyor Just Stop Oil, domates çorbası protestosunun ardından yaptığı açıklamada, Hükümetimizin iklim ve yaşam maliyeti kriziyle ilgili harekete geçmemesi nedeniyle yıkıldı" dedi.

CEF, Fransa gibi diğer küresel gruplara ek 800.000 dolar gönderdi. merkezli Dernière Rénovation, Kanada merkezli Save Old Growth ve İtalya merkezli Ultima Generazione, hepsi 2022'de yıkıcı protestolar düzenledi.

CEF, ABD'de yerel gruplara 1 milyon dolar değerinde hibe imzaladı. Just Stop Oil'e benzer taktikler kullandı ve Başkan Biden'ı "iklim acil durumu" ilan etmeye çağırdı. En büyük yurt içi bağışın, Yokoluş İsyanı grubuna tahsis edilen Ulusal Akran Desteği Enstitüsü'ne gönderilen 206.000 dolarlık bir havale olduğu görülüyor.

AOC'NİN PAC'I, YIKICI İKLİM PROTESTOSUNU FİNANSE EDEN ORG'YE BİNLERCE KİŞİ AKTARDI GRUPLAR

Biden başkanlığının çoğunu iklim değişikliğiyle mücadeleye odaklamış olsa da henüz bunu resmi olarak ulusal bir acil durum ilan etmedi. İklim acil durumu beyanı, Biden'ın Kongre'yi baypas etmesine ve normalde Beyaz Saray'ın yetkilendirmediği bir dizi düzenleyici adımı atmasına olanak tanıyacaktır.

Kurucusu ve kurucusu Daniel Turner, "Soldaki çevre aktivisti organik bir hareket değil" Power The Future'ın genel müdürü Fox News Digital'e bir röportajda şunları söyledi. "Aktivizmleri iyi düşünülmüş ve merkezi olarak planlanmış, pankartları ve tişörtleri var; bunların hepsinin parasını birileri ödüyor, bunlar planlanıyor."

"Bazı gençlerin bu şekilde olduğunu görebilirsiniz. Turner, dava konusunda heyecanlı olduklarını ancak bu paranın projede parmak izlerini istemeyen kişiler tarafından ödendiğini fark ettiğinizde, orijinalliklerinin çoğunun sorgulanmaya başladığını söyledi. "Bunun organik olmadığını, ücretli aktivizm, ücretli öfke ve ücretli öfke olduğunu anladığınızda, her şeyin sadece devasa bir saçmalık olduğunu anlarsınız."

Vergi beyanına göre CEF, 50'den fazla bireysel isimsiz kişi aldı…

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; iklim acil durum, acil durum fonu, just stop, dünya çapında, vergi beyanları, durum fonu, dolar ve protesto kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.