Adam Johnson'ın korkunç ölümü, İngiliz Buz Hokeyi Birliği'nin boyun korumasını zorunlu kılmasına yol açtı

Hafta sonu hokey oyuncusu Adam Johnson'ın buzda korkunç bir kaza sonucu hayatını kaybetmesinin ardından, İngiltere Buz Hokeyi Birliği 2024 yılında boyun korumalarının zorunlu olacağını duyurdu.

Adam Johnson'ın korkunç ölümü, İngiliz Buz Hokeyi Birliği'nin boyun korumasını zorunlu kılmasına yol açtı
Adam Johnson'ın korkunç ölümü, İngiliz Buz Hokeyi Birliği'nin boyun korumasını zorunlu kılmasına yol açtı

İngiliz Buz Hokeyi Birliği (EIHA) oyuncusu Adam Johnson'ın paten bıçağıyla boğazından kesilmesinin ardından korkunç ölümü, büyük bir kural değişikliğine yol açtı.

EIHA, Johnson'ın trajik kazasından iki gün sonra Pazartesi günü, oyuncuların 2024'ten itibaren boyun koruyucuları ve koruyucuları takmalarının zorunlu olacağını belirten bir duyuru yaptı.

Johnson, Nottingham'da oynuyordu Cumartesi günü Elit Buz Hokeyi Ligi'nde (EIHL) Sheffield Panthers'a karşı oynanan maçta Panthers'ın boğazı bir paten bıçağıyla kesildi.

FOXNEWS'DEKİ DAHA FAZLA SPOR HABERLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN .COM

EIHA, "Kuşkusuz, zamanın bu anı, küresel spor topluluğumuzun üzerine kasvetli bir gölge düşürüyor ve sporun koruyucuları olarak kolektif sorumluluklarımızı net bir şekilde hatırlatıyor" dedi. Bir deyim. "Tüm sporlarda olduğu gibi, oyuncularımızın güvenliği her şeyden önce gelmelidir. Bu tür trajik bir olayın bir daha sporumuzun başına gelmemesini sağlamak için mümkün olan her yolu tüketme yükümlülüğümüze sıkı sıkıya bağlıyız."

EIHA, boyun koruyucuları ve koruyucuları takma tavsiyesinin İngiliz buz hokeyinin tüm seviyelerinde kısa vadeli bir güvenlik protokolü olduğunu açıkladı. Bu öneri 31 Aralık'a kadar geçerli olacak. 

Yeni yıl geldiğinde her seviyede boyun koruyucuların takılması zorunlu olacak.

ESKİ NHL OYUNCUSU ADAM JOHNSON, 29, OYUN SIRASINDA GEÇEN 'UCUZ KAZA'DA KORKUNÇ BOYUN YARALANMASI SONRA ÖLDÜ

Fakat bu, mücadelenin yalnızca ilk adımı EIHA'nın planı. Ağız koruyucuları, kasklar, yüz siperlikleri ve daha fazlasını içeren oyuncu güvenliği ekipmanlarının tüm yönleriyle ilgili olarak EIHA ile yapılan incelemeye "ilgili paydaşların" katılmasını istiyorlar.

Son olarak EIHA, böyle bir durumun bir daha asla yaşanmaması için ligde yer alan kişilerle oyuncu güvenliği için yapılabilecek iyileştirmeler konusunda sürekli görüşme yapılmasını istiyor.

EIHA açıklamasında "Herhangi bir oyuncunun spor yaparken hayatını kaybetmesi kabul edilemez" dedi. "Sorumluluğumuz sadece böylesine yürek parçalayan bir kazanın tekrarını önlemek değil, aynı zamanda gelecekte yaşanabilecek diğer öngörülebilir olaylara da önceden önlem almaktır. Ölçülü ve pragmatik bir şekilde yanıt verme konusunda hem yasal hem de ahlaki bir yükümlülüğümüz var.

"Uluslararası düzeyde kapsamlı değerlendirmelerin ortaya çıkması ihtimali belirgindir ve EIHA bu kapsamlı süreçte aktif ve yapıcı bir rol üstlenmeye kararlıdır."

Hokey Dünya çapındaki topluluk Johnson'ın kaybıyla sarsıldı. Kız arkadaşı Ryan Wolf, Pazartesi günü sosyal medyada ona yürek parçalayan bir saygı duruşunda bulundu. 

"Tatlı meleğim" diye Instagram Hikayesinde şu fotoğraftan bir fotoğraf paylaştı: önceki takımı Augsburger Panther. "Seni sonsuza kadar özleyeceğim ve seni her zaman seveceğim."

ÖLÜMÜN KIZ ARKADAŞI ESKİ NHL OYUNCUSU, POLİS 'UCUZ KAZA' SORUŞTURMASI OLARAK Yürek Kıran Mesajı PAYLAŞIYOR

ÖLÜMÜN KIZ ARKADAŞI ESKİ NHL OYUNCUSU Strong>

Pazar gecesi Edmonton Oilers ve Calgary Flames arasındaki Heritage Classic'in başlamasından önce Johnson onuruna bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Johnson'ın ölümünün ardından EIHL Pazar günkü tüm maçları erteledi.

Minnesota yerlisi olan Johnson, daha önce 2018-19 ve 2019-20 sezonlarında Pittsburgh Penguins adına 13 maç oynamıştı ve takım onu ​​kendi açıklamasıyla onurlandırmıştı.

Takım yaptığı açıklamada, "Pittsburgh Penguenleri, hayatı trajik bir şekilde çok erken sona eren Adam Johnson'ın hayatının yasını tutmak için tüm hokey dünyasına katılıyor." dedi. "Adam'ın ailesine ve arkadaşlarının yanı sıra Adam'ın geçmişteki ve şimdiki tüm takım arkadaşlarına ve antrenörlerine en derin başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Adam her zaman Penguins ailesinin bir parçası olacak."

Johnson, Penguins'te bir gol ve üç asist kaydetti.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Spor

USC'den Caleb Williams son kaybın ardından medyadan uzak...

USC yıldızı Caleb Williams, Truva atlarının Cumartesi günü UCLA'ya karşı 38-20'lik yenilgisinin ardından medyadan uzak durduğu için...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; oyuncusu adam johnson, adam johnson, ingiliz buz hokeyi, boyun koruyucuları, johnson, hokeyi birliği, eiha ve koruyucuları kavramlarını ele aldı, spor odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.