iOS 17'nin yeni etkileşimli Widget'lar özelliğinden en iyi şekilde nasıl yararlanılır?

Teknoloji sihirbazı Kurt "CyberGuy" Knutsson, cep telefonu kullanıcılarının Apple iPhone'daki Widget'ları bir profesyonel gibi nasıl kullanabilecekleri konusunda bazı yararlı ipuçları sunuyor.

iOS 17'nin yeni etkileşimli Widget'lar özelliğinden en iyi şekilde nasıl yararlanılır?
iOS 17'nin yeni etkileşimli Widget'lar özelliğinden en iyi şekilde nasıl yararlanılır?

Ana ekranınızı daha kişisel ve işlevsel hale getirebilirler ve en son iOS 17 güncellemesiyle yeni sürüme geçtiler.

İşte iPhone'unuzdaki Widget'ları bir profesyonel gibi nasıl kullanacağınız.

KURT'UN GÜVENLİK UYARILARI, HIZLI VİDEO İPUÇLARI, TEKNİK YORUMLARI İÇEREN ÜCRETSİZ CYBERGUY HABER BÜLTENİNİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Widget nasıl oluşturulur

Atlamadan önce, nasıl Widget oluşturulacağını açıklayayım.

DAHA FAZLA : TELEFONUNUZUN PİLİNİ NASIL DAHA UZUN ŞARJLI TUTURSUNUZ

Akıllı yığın özelliği nasıl oluşturulur

Ayrıca akıllı yığın özelliği de vardır. birden fazla Widget'ı tamamen eklemek için. Bu, her birine ulaşmak için kaydırarak ulaşabileceğiniz bir yığın oluşturur.

DAHA FAZLA: İŞİ KİŞİSEL HAYATINIZDAN AYIRMAK İÇİN IOS 17'DE SAFARI PROFİLLERİ NASIL KULLANILIR

Bir Widget'la nasıl etkileşimde bulunulur

iOS'un önceki sürümlerinde, bir Widget'a dokunarak onu doğrudan ilgili uygulamaya getirebiliyordunuz. Artık uygulamayı açmanıza gerek kalmadan Widget ile doğrudan etkileşim kurabilirsiniz. Favori şarkınızı veya podcast'inizi durdurup başlatabilir, yapılacaklar listenizdeki bir görevin üzerini çizebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

DAHA FAZLA: YENİ TAM EKRAN ÖZELLİĞİ 'BEKLEME' NASIL KULLANILIR IOS 17

Sizin için en iyi Widget'ı nasıl seçersiniz?

Hedefleriniz hakkında düşünün: Ne tür bir Widget'ı seçebilirsiniz? Cihazınızda sıklıkla ihtiyaç duyduğunuz bilgi veya görevler mi var? Günlük rutinlerinize uygun Widget'ları seçin. Bu, ortak görevlerde zaman kazanmanıza yardımcı olacaktır.

İşlevsellik ve kullanılabilirlik: Güzel görünen ancak fazla bir şey yapmayan gösterişli Widget'lara kapılmayın. Size doğru bilgileri veren ve kullanımı kolay widget'ları seçin. Bunlar daha kullanışlıdır.

Basit tutun: Kilit ekranınızı çok fazla bilgiyle aşırı yüklemeyin. Acil ihtiyaçlarınızı karşılayan birkaç önemli Widget'a odaklanın.

Deneyin ve ayarlayın: Farklı Widget'ları denemekten ve bunları istediğiniz gibi düzenlemekten çekinmeyin. Size en uygun karışımı bulmak için farklı seçenekleri test edin.

ÜCRETSİZ CYBERGUY HABER BÜLTENİYLE DAHA FAZLA GÜVENLİK UYARILARIM, HIZLI İPUÇLARI VE KOLAY VİDEO EĞİTİMLERİMDEN HABERDAR OLUN - BURAYA TIKLAYIN

Widget'lar nasıl kaldırılır

Widget'lar yararlı olabilir. Ayrıca yer kaplayabilir ve sizi ana hedeflerinizden uzaklaştırabilirler. İhtiyacınız olmayan Widget'ları kaldırmak istiyorsanız şu basit adımları uygulayabilirsiniz:

Widget'ları kaldırarak cihazınızın dağınıklığını ortadan kaldırabilir ve sizin için önemli olan şeylere odaklanabilirsiniz. Fikrinizi değiştirirseniz Widget'ları istediğiniz zaman yeniden yükleyebilirsiniz.

YENİ TEHDİTLERDEN KORUNUYOR MUSUNUZ? BURADA İNCELENEN EN İYİ ANTİVİRÜS KORUMASINA BAKIN

Kurt'un önemli çıkarımları

Widget'lar iPhone'unuzu daha kullanışlı ve eğlenceli hale getirmenin harika bir yoludur. İhtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uygun Widget'lar ile ana ekranınızı özelleştirebilir, favori uygulama ve bilgilerinize açmadan erişmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Widget'ların oluşturulması ve onlarla etkileşimde bulunulması kolaydır ve iPhone deneyiminizi geliştirebilirler.

iPhone'unuzda kullanmaktan en çok hangi Widget'ları heyecanlandırıyorsunuz? Günlük rutininizde vazgeçilmez olacak bazılarını zaten buldunuz mu? Cyberguy.com/Contact

adresinden bize yazarak bize bildirin

Teknik ipuçlarım ve güvenlik uyarılarım hakkında daha fazla bilgi için Cyberguy adresine giderek ücretsiz CyberGuy Rapor Bültenime abone olun. .com/Newsletter

Kurt'a bir soru sorun veya hangi hikayeleri ele almamızı istediğinizi bize bildirin

En çok sorulan CyberGuy sorularının yanıtları:

Telif Hakkı 2023 CyberGuy.com. Tüm hakları saklıdır.

Haberler

Tayvan, Çin hükümetinin ada yakınlarına yedi uçak ve beş...

Tayvan Milli Savunma Bakanlığı, Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun Tayvan yakınlarında yedi uçak sortisi ve beş gemi uçurduğunu söyledi.

Teknoloji

Basit bir Android ayarıyla pil ömrünüzü nasıl ikiye katlayabilirsiniz?

Kurt "CyberGuy" Knutsson, Android kullanıcılarının çoğu Android cihazda bulunan güç tasarrufu moduyla pil ömrünü nasıl uzatabileceklerini...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; widget ları, ları, ücretsiz cyberguy, cyberguy, bilgi, iphone, etkileşim ve özelliği kavramlarını ele aldı, teknoloji odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.