Yeni ankette ABD'li yetişkinler uyku sorunlarının kış aylarında kötüleştiğini söylüyor

Mattress Firm tarafından görevlendirilen ve OnePoll tarafından yürütülen 2.000 ABD'li yetişkinle yapılan bir ankete göre Amerikalıların yarısı daha iyi uyku karşılığında bir yıllık internet erişimini feda ediyor.

Yeni ankette ABD'li yetişkinler uyku sorunlarının kış aylarında kötüleştiğini söylüyor
Yeni ankette ABD'li yetişkinler uyku sorunlarının kış aylarında kötüleştiğini söylüyor

10 Amerikalıdan altısı, kış aylarında uyku rutinlerinin diğer mevsimlere göre farklı hissettiğini söylüyor.

Bu, Mattress Firm tarafından görevlendirilen ve OnePoll tarafından 26 Eylül arasında yürütülen 2.000 ABD'li yetişkinle yapılan bir ankete göre. ve 29 Eylül, SWNS tarafından bildirildiği üzere.

Yanıt verenler ayrıca daha iyi uyku için fedakarlık yapmaya daha istekli. Amerikalıların neredeyse yarısı, geceleri daha iyi uyuyabilselerdi bir yıl boyunca internetten vazgeçerdi.

UYKU YETERSİZLİĞİ DEPRESYONU HAFİFLETEBİLİR ANCAK DOKTORLARIN PAYLAŞTIĞI GİBİ, YALNIZCA GEÇİCİ OLARAK DAHİL OLABİLİR. UYARILAR

Diğer %43'ü telefonunu takas edecek, %41'i arabasından vazgeçecek ve %37'si iş terfisini kaçıracaktı.

Son zamanlarda Yaz saati uygulamasının sona ermesi, insanların ekstra uyku için fedakarlık yapma istekliliğiyle ilgili olabilir. Ankete katılanların %48'i daha erken yorgun hissettiklerini belirtirken, %41'i hava daha erken karardığında uyku saatlerini artırdıklarını söyledi. .

Katılımcıların yaklaşık beşte dördü (%78) günlük ritimlerinin ne zaman bozulduğunu fark edebildiklerini söyledi.

Kişilerin dörtte biri uyanmanın en zor olduğunu söyledi. Yılın diğer zamanlarına kıyasla kış aylarında.

ÇOCUKLARIN UYKU SORUNLARI KALITILI OLABİLİR, YENİ ARAŞTIRMALAR ÖNERİYOR

Ayrıca ankete göre kış mevsimi insanları özellikle yorgun (yanıt verenlerin %21'i) veya üzgün (%20) hissettiriyor.

"Sirkadiyen ritim bozukluklarının etkisine bu kadar duyarlı olmamız gerçekten dikkate değer. SWNS tarafından bildirildiği üzere Kuzey Carolina'daki Mattress Firm'da uyku danışmanı olan Dr. Jade Wu, özellikle mevsimlerdeki ve gün ışığının uzunluğundaki değişiklikten kaynaklandığında" dedi.

"Vücudumuzun bu değişikliklere karşı keskin farkındalığı, iç saatlerimiz ile dış çevre arasındaki karmaşık bağlantıyı hatırlatıyor."

Ankete katılanların %40'ı şunları söyledi: Mevsimsel duygudurum bozukluğu (SAD) tanısı konan kişilerin toplam %53'ü bu hastalığa sahip olduğuna inanıyor.

UYKU EKSİKLİĞİ YETİŞKİNLERİN %78'İNİN RUH SAĞLIĞINI ZORLAŞTIRIYOR, ANKET BULGULAR

En sık bahsedilen "kış duyguları" arasında ilgisizlik (%32), genel hoşnutsuzluk (%32), yalnızlık (%29), ruh hali değişimleri (%28) vardı. ), ilgi kaybı (%26), kaygı (%22), üzüntü (%16), aşırı uykululuk (%15) ve yorgunluk (%10).

Bu umutsuz duyguların uykuyu olumsuz etkilediği görülüyor. , insanların %49'u battaniyelerin altına giriyor, %48'i gerektiği kadar uyumuyor ve diğer %48'i de kendilerini bir o yana bir bu yana dönüp duruyor buluyor.

SAĞLIĞIMIZA KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN BÜLTEN

"Kış genellikle kasvetli bir duyguyla birlikte gelir çünkü gündüz aktivite seviyelerinde uzun süreli bir durgunluk yaşanır ve bu da gecelerinizi daha az huzurlu hale getirebilir. " diye devam etti Wu, SWNS'e göre.

"Vücudunuz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, gün boyunca aktif olmak ve ona uyku için rahatlatıcı bir ortam sağlamaktır."

OnePoll niceliksel araştırmalar yürütür ve çevrimiçi olarak çalışır anketler, web sitesi ayrıntıları.

Daha fazla Sağlık makalesi için www.foxnews.com/health adresini ziyaret edin. .

Sağlık

Araştırmaya göre insanlar ne kadar çok egzersiz yaparsa,...

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, yapılandırılmış bir egzersiz rutinini takip ederek harcadığınız zaman miktarı, diğer günlük...

Sağlık

Güneybatı Ohio'da çocukluk çağı zatürre salgını bildirildi:...

Ohio'nun güneybatısındaki Warren County'de pediatrik bir pnömoni salgını rapor edildi. Warren County Sağlık Bölgesi, ağustos ayından...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; uyku, kış aylarında, mattress firm, ankete, yetişkinle, aylarında, firm ve onepoll kavramlarını ele aldı, sağlık odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.