Meksikalı yetkililer, Teksas sınırı yakınında kaçırılan 31 göçmenin kurtarıldığını açıkladı

Meksikalı yetkililer, silahlı silahlı kişilerin Teksas sınırı yakınlarında kaçırılmasının ardından Ekvador, Kolombiya, Venezuela, Honduras ve Meksika'dan 31 göçmeni kurtardı.

Meksikalı yetkililer, Teksas sınırı yakınında kaçırılan 31 göçmenin kurtarıldığını açıkladı
Meksikalı yetkililer, Teksas sınırı yakınında kaçırılan 31 göçmenin kurtarıldığını açıkladı

Meksikalı yetkililer Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Meksika'da bir grup silahlı ve maskeli silahlı adamın onları hafta sonu Teksas sınırına giden bir otobüsten kaçırmasının ardından 31 göçmenin kurtarıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Jesús Ramírez, X'teki bir gönderide ordunun ve ulusal muhafızların kurtarma operasyonunun gerçekleştirilmesine yardım ettiğini söyledi. Göçmenlerin yetkililerin gözetiminde olduklarını ve tıbbi muayenelerden geçtiklerini söyledi.

Meksika İçişleri Bakanı Luisa Alcalde de kurtarma operasyonunun nasıl ve nerede gerçekleştiğine ilişkin daha fazla ayrıntı vermeden kurtarma işlemini doğruladı.

< p>Yetkililer, kaçırma işlemini gerçekleştiren silahlı grup veya kurtarılan göçmenler hakkında hemen herhangi bir ayrıntı vermedi.

GÖÇMEN SAYILARI REKORLAR PARÇALARKEN BİDEN YÖNETİCİSİ VENEZUELA'YA DAHA FAZLA SÜRGÜÇ UÇUŞU AÇIYOR

Federal Güvenlik Bakanı Rosa Icela Rodríguez Çarşamba günü erken saatlerde yaptığı açıklamada, Cumartesi günü Rio Bravo yakınlarında, Brownsville, Teksas'ın karşısındaki sınır şehirleri Reynosa ve Matamoros'u birbirine bağlayan otoyolda 36 kişiyi taşıyan otobüsün durdurulduğunu söyledi. .

Rodriguez, silahlı grubun tüm göçmenleri otobüsten indirdiğini ve 31 tanesini beş araçta kaçırdığını söyledi. Kaçırılan göçmenler Ekvador, Kolombiya, Venezuela, Honduras ve Meksika'dandı.

KUZEY MEKSİKA SINIR EYALETİNDEKİ PARTİYE SALDIRIDA SİLAHLI KİŞİLER 6 KİŞİ ÖLDÜRDÜ, 26 KİŞİYİ YARALANDI

Kaçırılan göçmenlerin aranması kapsamında cep telefonlarının izlenmesi, otobüsteki gözetleme videolarının incelenmesi ve helikopterle bölgede havadan arama yapılmasının yer aldığı belirtildi.

Sınır bölgesini düzenli olarak kontrol eden organize suç grupları göçmenleri fidye için alıkoymak amacıyla kaçırıyorlar; daha önce de Tamaulipas eyaletinde büyük adam kaçırma olayları yaşanmıştı.

Mart 2019'da 22 kişi otobüsten indirildi ve bir daha görülmedi. Zetas karteli ayrıca 2010 yılında San Fernando, Tamaulipas yakınlarında otobüslerden indirilen 72 Orta Amerikalı göçmeni de katletti.

Associated Press bu rapora katkıda bulundu.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Haberler

ABD Alev Alev! 10 Maddede George Floyd Olayının Perde Arkası

ABD'de son dakika, son durum. George Floyd da kim? Erdoğan George Floyd olayına ne dedi? Trump gizli ırkçı mı? Amerika'ya neler oluyor?...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; teksas sınırı, meksika, meksikalı yetkililer, silahlı, göçmenler, yetkililer, sınır ve göçmeni kavramlarını ele aldı, haberler odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.