FAA, kendilerini uçmaya uygun hale getirmeyecek koşulları saklamakla suçlanan yaklaşık 5 bin pilotu soruşturuyor: rapor

Federal Havacılık İdaresi, yaklaşık 5.000 pilotun, tıbbi sorunları gizlemek amacıyla tıbbi kayıtlarında tahrifat yaptıkları iddiasıyla soruşturma altında olduğunu söyledi.

FAA, kendilerini uçmaya uygun hale getirmeyecek koşulları saklamakla suçlanan yaklaşık 5 bin pilotu soruşturuyor: rapor
FAA, kendilerini uçmaya uygun hale getirmeyecek koşulları saklamakla suçlanan yaklaşık 5 bin pilotu soruşturuyor: rapor

Federal Havacılık İdaresi, güvenli bir şekilde uçma becerilerini etkileyebilecek tıbbi sorunları gizlemek için tıbbi kayıtlarında tahrifat yaptığı iddia edilen yaklaşık 5.000 pilotu araştırıyor.

ABD'de uçma lisansına sahip pilotlar, emekli askerlerdir. The Washington Post'a göre, kuruma uçmaya uygun olduklarını iddia ettiler ancak çeşitli engellilik durumları nedeniyle uçmalarına izin verilmesini engelleyebilecek yardımlar aldıklarını açıklamadılar.

Gazi İşleri müfettişleri başlangıçta Yayının haberine göre, usulsüzlüklerle iki yıldan fazla bir süre önce karşılaşılmıştı ancak FAA soruşturmanın çeşitli yönlerini kamuya açıklamamıştı. Şu ana kadar yaklaşık 4.800 pilot soruşturuldu ve davaların yarısı kapatıldı.

FAA sözcüsü Matthew, ajansın tıbbi başvurularının bir parçası olarak yanlış veya yanlış bilgi vermiş olabilecek pilotları araştırdığını söyledi. Lehner, çıkışa yaptığı açıklamada şunları söyledi. Bu pilotlardan 60'ının "havacılık güvenliği açısından açık bir tehlike oluşturduğunu" ve kayıtlar incelenirken uçmalarına izin verilmediğini söyledi.

FAA, HAVAYOLU ÇALIŞANININ ÖLÜMÜ VE YARALANMASINDAN SONRA GÜVENLİK UYARISI YAYINLADI

Davaları açık kalan pilotların büyük çoğunluğu "uzlaşma sürecini tamamlarken güvenli bir şekilde çalışmaya devam edebilir" dedi Lehner.

Soruşturma altındaki yaklaşık 600 pilotun lisanslı olduğu belirtiliyor İsmini belirtmeden konuşan üst düzey bir ABD'li yetkili gazeteye, yolcu havayollarında uçtuğunu, diğerlerinin çoğunun ise kargo firmaları ve diğer müşteriler tarafından kiralanmalarına izin veren ticari lisanslara sahip olduğunu söyledi.

Pilotların düzenli sağlık taramalarından geçmesi gerekiyor, ancak pilotlar Rapora göre testler her zaman kapsamlı olmuyor. Sınavları denetleyen doktorlara göre FAA, pilotların depresyon veya travma sonrası stres gibi yetkililerin bulamayabileceği koşulları açıklamasına güveniyor.

Bazı gazilerin sağlık durumlarını pilotlara küçümsediği iddia ediliyor. The Post'un haberine göre FAA, bu kişilerin uçmaya uygunluğunu korumaya çalışırken aynı zamanda engellilik ödemelerini artırmak için Gaziler İşleri'ne sağlık durumlarının ciddiyetini abartıyor.

FAA ayrıca soruşturması sırasında şunları keşfetti: Yetkililer, sözleşmeli doktorlarından bazılarının pilotlara tıbbi durumlarını gizlemelerini tavsiye ettiğini söyledi.

HOUSE, HAVA SEYAHATİNDEKİ GECİKMELERİ VE İPTALLERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN FAA'YA DAHA FAZLA PARA VERME ÖNLEMİNİ ONAYLADI

The Post tarafından elde edilen kayıtlar, FAA Havacılık ve Uzay Tıbbı Ofisi'nin, soruşturma altındaki pilotların sertifika kayıtlarının ek incelemelerini yürütmek üzere tıbbi personel tutmak üzere 3,6 milyon dolar ayırdığını ortaya çıkardı.

Lehner ve pilotların avukatlarına göre, kapatılan bazı vakalardaki pilotlardan doğru kayıtları yeniden sunmaları ve yeni sağlık muayeneleri yaptırmaları istendi, ancak bazılarının ise FAA tarafından onaylanana kadar uçması mümkün olmadı.

The Post'a konuşan iki kaynak, Gazi İşleri Genel Müfettişliği'nin bazı pilotları araştırdığını ve Adalet Bakanlığı'nın olası yardım dolandırıcılığına bulaşıp karışmaması gerektiğine karar vereceğini söyledi.

FAA'nın bu durumu bildiği iddia ediliyor. Yirmi yıldır binlerce pilot önemli sağlık sorunlarıyla uçuyor olabilir, ancak ulaştırma yetkilileri pilotlar için daha kapsamlı özgeçmiş kontrollerine karşı çıktı.

Pilotlarla ilgili soruşturma, uygulama başarısızlığı iddiası nedeniyle FAA'nın eleştirilmesine yol açtı. sondalar eşit şekilde.

2018'den bu yana en az 10 pilot, FAA'ya yalan söylemekten dolayı federal suçlamalarla yargılandı; bunların arasında, geçen ay tıbbi sertifikasının süresi dolduktan sonra bir kargo şirketi için uçması yasaklanan eski Ordu pilotu Rick Mangini de bulunuyor. uyku apnesini açıklamayı başaramadı. Mangini, durumunun ayrıntılarını vermesi gerektiğinin farkında olmadığını söyledi.

Mangini The Post'a "FAA'ya söylemedikleri [tıbbi koşullar] hakkında bana bilgi veren birçok pilot tanıyorum" dedi. . "Gazilere ne yapıyorlar? Tacizin tanımı budur."

FAA, Fox News Digital'in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Seyahat

Eğlenceler, oyunlar ve daha fazlasıyla kamp yapmayı herkes...

Yıldızların altında uyumak ve açık ateşte yemek pişirmek her zaman herkese hitap etmez. İşte kampa ekstra eğlence katmanın yolları.

Seyahat

Şükran Günü'nde uçabileceğiniz yiyeceklerle ilgili TSA...

Şükran Günü tatili çevresinde seyahat etmek çok popüler. Hatta bazı aileler, özellikle yiyecek fiyatlarının daha yüksek olduğu bölgelerde,...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; pilot, tıbbi, soruşturma, uçma, iddia, kayıtlar, gazi ve post kavramlarını ele aldı, seyahat odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.