Kongre eyaletleri refahı düzeltme konusunda serbest bırakmalıdır. Bir eyalet bunun yapılabileceğini kanıtladı

Yaklaşık 25 yıldır bir eyalet, federal işgücü geliştirme ve güvenlik ağı programlarını, insanları sosyal yardımdan hızla işe taşıyan yenilikçi bir modelle entegre ediyor.

Kongre eyaletleri refahı düzeltme konusunda serbest bırakmalıdır. Bir eyalet bunun yapılabileceğini kanıtladı
Kongre eyaletleri refahı düzeltme konusunda serbest bırakmalıdır. Bir eyalet bunun yapılabileceğini kanıtladı

Memleketlerimiz Teksas ve Louisiana'nın Kongre'den basit bir isteği var: Utah'ın yolundan gidelim.

Utah, yaklaşık 25 yıldır federal işgücü geliştirme ve güvenlik ağı programlarını yenilikçi bir modelle entegre ediyor. Bu, insanları hızlı bir şekilde refahtan işe taşıyor. Ancak Kongre diğer eyaletlerin bu yolu izlemesini yasaklıyor, bu da daha fazla insanın daha iyi işler bulmasına yardımcı olmayan refah ve işgücü programlarına başvurmasına yol açıyor.

Önümüzdeki ay, Kongre eyaletlerimizi refah ve iş gücü gelişimini düzeltme konusunda serbest bırakmalı; ekonomilerimizi dönüştürürken vergi mükelleflerinin parasından tasarruf etmelerini sağlamalıdır.

Kongre'yi İşgücü İnovasyonunda reform yapmaya çağırıyoruz. ve federal işgücü geliştirme programlarını düzenleyen ve şu anda yeniden yetkilendirilme aşamasında olan Fırsat Yasası. 1998'den bu yana, bu yasa eyaletleri başarısızlıkla eşanlamlı olan, herkese uyan tek boyutlu bir işgücü geliştirme sistemine zorladı.

BIDEN REFAH SİSTEMİMİZİ KIRDI. ÇALIŞMADIKLARI İÇİN İNSANLARA ÖDEME YAPMAYI BIRAKMASI GEREKİYOR

Louisiana eyalet denetiminin bu sonbaharda kanıtladığı gibi, federal programlara katılan kişiler genellikle daha düşük maaşlı işlere giriyor. Programlar aynı zamanda düzenli olarak programların etkililiğini yanlış tanıtıyor ve insanların aslında yardım aramadıkları halde iş bulduklarını söylüyor.

2022'de yaklaşık 4 milyar dolara mal olan bu başarısız sistemin amacı, güvenlik ağını kullanan, çalışabilme becerisine sahip aynı kişilere hizmet etmektir. Ancak vergi mükelleflerine yılda yüz milyarlarca dolara mal olan sosyal yardım programlarıyla büyük ölçüde bağlantısız.

Utah daha iyi bir yol gösteriyor. 1997'den bu yana Beehive Eyaleti, federal işgücü geliştirme finansmanını kullanarak yeni bir sistem oluşturdu.

Bugüne kadar işsizlik sigortası, yemek pulu, Medicaid veya nakit yardım için başvuran bir Utah vatandaşıysanız eyaletin İşgücü Hizmetleri Departmanına başvurmanız gerekir. Vaka çalışanınız güvenlik ağına erişmenize yardımcı olurken aynı zamanda iyi maaşlı bir işe mümkün olan en kısa sürede geri dönmenize yardımcı olacak kişiselleştirilmiş bir eylem planı geliştirir.

Sistem, insanların taşınmasına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. devlete bağımlılıktan bireysel başarıya kadar.

SOSYAL GÜVENLİK, SAĞLIK DURUMDA – VE HER BİR TARAFTA HİÇ BİR LİDER HAREKETE GEÇMEK İSTEMİYOR

Utah'ın modeli şöyle: ABD Haberleri ve Dünya Raporu'ndan Amerikan Yasama Değişim Konseyi'ne kadar herkese göre, ülkenin en güçlü ekonomisi olan gelişen ekonomisinin önemli bir parçası.

Utah, yemek kuponu alan en düşük sakin oranına sahip, Medicaid için ise ikinci en düşük nüfus oranına sahip. Aynı zamanda ülkedeki en yüksek devlet işgücüne katılım oranına ve ulusal düzeydeki %12,8'e kıyasla %8,6'lık bir yoksulluk oranına sahiptir.

Ve Utah, pandemiden diğer eyaletlerden daha hızlı kurtuldu ve kaybedilen her iş için neredeyse iki işin yerini aldı; bu, ülkedeki en iyi rekordu. Utah'ın başarısı aynı zamanda akıllı politikaları ve kültürel değerleri yansıtsa da, refah ve işgücü gelişimini birbirine bağlayan benzersiz sistemi önemli bir faktördür.

Kongre, Utah'ın modelini 1998'de büyükbaba olarak kabul etti, ancak devletin inovasyonunu engellemek açıkça işe yaramadı çünkü eyaletlerimiz bunu doğrulayabilir. Teksas yasama meclisi, Kongre'den bu yılın başında Utah'la aynı yetkiyi vermesini isterken Louisiana, reform ihtiyacını kanıtlamak için son işgücü geliştirme denetimini gerçekleştirdi.

Geçen ay, Utah Temsilcisi Burgess Owens, Sekiz eyaleti federal kelepçelerden kurtaracak "İşe Tek Kapı Yasası". Temsilciler Meclisi Eğitim ve İşgücü Komitesi, dört küçük eyaletin uygun gördükleri şekilde yenilik yapmasına izin verilmesi yönünde oy kullandı.

GÖRÜŞ BÜLTENİNİ ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bu, statükonun üzerinde bir ilerleme olsa da, en iyi seçenek, her eyalete federal işgücü finansmanını kendi gördükleri şekilde kullanma yetkisi vermektir. yerleştirmek. Bazıları Utah'ınki gibi gerçek anlamda entegre, tek duraklı bir mağaza yaratabilir. Diğerleri kendi yenilikçi sistemlerini tasarlayabilirler.

Utah'ın gösterdiği gibi, sürücü koltuğuna federal bürokratlar değil, eyalet yetkilileri oturduğunda, yaklaşımlarını vatandaşlarının benzersiz ihtiyaçlarına göre uyarlayabiliyorlar. Hizmet verdiğiniz kişileri tanımanıza yardımcı olur.

Ülke çapında fırsatlar çok büyük. 40 milyonu aşkın Amerikalı gıda yardımından yararlanıyor, 80 milyonu da Medicaid'den yararlanıyor, ancak bunların neredeyse hiçbiri kasıtlı olarak işgücünün geliştirilmesiyle bağlantılı değil. Bu tür bir ayrım, milyonlarca insanın, işe yönlendirilebilecekleri ve yönlendirilmeleri gerektiği halde sosyal yardımdan yararlanmalarını sağlar.

Kongre eyaletlere yenilik yapma özgürlüğü verirse, sosyal yardım kayıtlarını genişletirken küçülterek vergi mükellefleri için para tasarrufu sağlayacaklardır. fırsat ve gelişen ekonomiler yaratmak.

Utah neyin mümkün olduğunu kanıtlıyor. Louisiana ve Teksas daha da iyisini yapabileceklerini kanıtlamaya hazır.

GREG SINDELAR'DAN DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

< i>Daniel J. Erspamer, Pelican Kamu Politikası Enstitüsü'nün CEO'sudur. Örgütleri İttifakın bir parçası…

Eleştiri Köşesi

Amerikalıların ifade özgürlüğü için ATEŞTE olmaları gerekiyor

İfade özgürlüğü mücadelesi üniversite kampüslerinden toplumumuzun geri kalanına yayıldı. İktidardakilerin çoğu bu özgürlüğü kötüye...

Eleştiri Köşesi

Amerika'daki yoksul çocukların sayısı iki katına çıktı...

Çocukluk çağındaki yoksulluk rakamları iki katına çıktı. Şu anda 9 milyon yoksul çocuk var ve ekonomik sorunlar, başarısız eğitim...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; federal işgücü geliştirme, işgücü geliştirme, eyalet, utah, sosyal yardım, güvenlik ağı, yardım ve vergi mükellefleri kavramlarını ele aldı, eleştiri köşesi odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.