Kirby, Hamas'ın ideolojisinin ortadan kalkmasının pek olası olmadığını öne sürüyor

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü John Kirby, İsrail'in Hamas'a karşı savaşına rağmen grubun ideolojisinin kaybolmasının pek mümkün olmadığını öne sürüyor.

Kirby, Hamas'ın ideolojisinin ortadan kalkmasının pek olası olmadığını öne sürüyor
Kirby, Hamas'ın ideolojisinin ortadan kalkmasının pek olası olmadığını öne sürüyor

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü John Kirby Perşembe günü, Filistinli terörist grup Hamas'ın ideolojisinin İsrail'in askeri operasyonlarıyla ortadan kaldırılmasının pek olası olmadığını öne sürdü.

Kirby, Başkan Biden'ın böyle düşündüğünü söylemesinden bir gün sonra konuştu. İsrail'in Gazze'deki askeri operasyonu, Hamas "artık İsraillileri öldürme, taciz etme ve onlara korkunç şeyler yapma kapasitesine sahip olmadığında" sona erecek.

"Kendi deneyimlerimizden öğrendiklerimiz... askeri ve Diğer bir deyişle, terörist grubun kendine kaynak sağlama, savaşçıları eğitme, savaşçıları işe alma, saldırıları planlama ve yürütme becerisi üzerinde kesinlikle önemli bir etkiye sahip olabilirsiniz," dedi Kirby Perşembe günü bir brifing sırasında.

"Demek istediğim, IŞİD'in şu anki gölgesine bakın, El Kaide'nin şu anki gölgesine bakın. Bu, ideolojinin de kuruyup öldüğü anlamına gelmiyor" diye devam etti. "Fakat bir terör örgütünün saldırılarını yürütme ve yürütme becerisi üzerinde kesinlikle pratik ve anlamlı bir etki yaratabilirsiniz."

CANLI GÜNCELLEMELER: İSRAİL HAMAS'LA SAVAŞTA 

Kirby ayrıca şunları söyledi: "Hamas liderleri 7 Ekim'den bu yana kamuoyuna açıklamalarda bulundular ve niyetlerinin İsrail'e tekrar tekrar saldırmak olduğunu söylediler ve oldukça açık bir şekilde şunu söylediler: o ülkeyi yeryüzünden silmek istiyorlar."

"İşte İsrail halkının Hamas'tan karşı karşıya olduğu tehdit bu" diye ekledi. "Ve askeri açıdan en aza indirmeye ve azaltmaya çalıştıkları tehdit de bu."

İsrail-Hamas savaşı, Perşembe günü itibarıyla yaklaşık altı haftadır sürüyor.

< Strong>BM YETKİLİSİ, İSRAİL'İN HAMAS TERÖRİSTLERİNE KARŞI KENDİNİ SAVUNMA HAKKINA SAHİP OLMADIĞI İDDİASIYLA KARŞILAŞMAYA YOL AÇTI

Çin Cumhurbaşkanı ile görüşmesinin ardından basın toplantısında konuşuyor Çarşamba günü Xi Jinping Biden, İsrail ordusunu sivil altyapı yakınındaki Hamas askeri hedeflerini takip ederken dikkatli olmaya çağırdı. İsrail Savunma Kuvvetlerinin "hedeflerinin peşinden giderken mümkün olduğu kadar dikkatli davranma yükümlülüğü" bulunduğunu söyledi.

Ancak şunu da ekledi: "Hamas İsraillilere yeniden saldırmayı planladıklarını söyledi ve bu da korkunç bir ikilem."

Biden ve yönetimi, İsrail'in Hamas'a karşı devam eden savaşına destek konusunda kararlı davrandı. ABD'li yetkililer, Hamas teröristlerinin Yahudi devletine sızarak 1.200 kadar insanı katlettiği ve yaklaşık 240 kişiyi rehin olarak Gazze'ye götürdüğü 7 Ekim'de İsrail'e düzenlenen terör saldırılarını güçlü bir şekilde kınadı.

Fox News ' Chris Pandolfo bu rapora katkıda bulundu.

Haberler

BM gıda programı şefi, örgütün Gazze'deki insani yardım...

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı başkanı Cumartesi günü yaptığı açıklamada, İsrail ile Hamas arasındaki savaş nedeniyle örgütün...

Haberler

Kenyalı tarikat lideri film ihlali nedeniyle 18 ay hapis...

Tartışmalı kıyamet vaizi Paul Mackenzie, yasadışı film dağıtımı ve prodüksiyonu nedeniyle hapis cezasına çarptırıldı, ancak lisansa...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; israil in hamas, hamas, kirby, terör, askeri, ideolojisinin, sürüyor ve perşembe kavramlarını ele aldı, haberler odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.