Yapay zeka şeffaflığı akıllıdır ancak hükümetin başka yerlerde teknoloji şeffaflığına gerçekten ihtiyacı var

Hükümet, yapay zeka için şeffaflığa odaklanıyor ancak bu kara kutu yapay zeka sistemlerinin nasıl içerik ürettiğine ilişkin bilgileri yayınlamaya yönelik kuralları gözden kaçırıyor.

Yapay zeka şeffaflığı akıllıdır ancak hükümetin başka yerlerde teknoloji şeffaflığına gerçekten ihtiyacı var
Yapay zeka şeffaflığı akıllıdır ancak hükümetin başka yerlerde teknoloji şeffaflığına gerçekten ihtiyacı var

Başkan Joe Biden'ın yapay zekaya ilişkin 30 Ekim tarihli idari emri çok geniş kapsamlı ve güvenliğe büyük ölçüde odaklanıyor, ancak özgürlüğe çok az odaklanıyor.

Kişisel gizliliğin korunması ve eğitim verilerinin telif haklarının korunması, yapay zeka içeriklerinin ve derin sahtekarlıkların filigranlanması, adil sivil haklar, çalışanların yapay zeka teknolojisiyle değiştirilmesi ve askeri veya kritik altyapıyı etkileyebilecek kullanım durumlarının güvenliğine ilişkin maddeler içerir .

Ayrıca yapay zeka şirketlerinin, sonunda Ulusal Standartlar Enstitüsü tarafından henüz geliştirilmemiş standartların kriterlerini takip edecek olan platformlarının kırmızı takım güvenlik testlerinin sonuçlarını paylaşmalarını zorunlu tutarak asgari şeffaflığa belirsiz bir gönderme yapıyor. ve Teknoloji.

BIDEN, ASKERİ ANLAŞMA İLE ÇİN'E BÜYÜK KAZANÇ SAĞLADI, UZMANLAR DİYOR: 'İNANILMAZ DERECE KÖTÜ KARAR'

Ticaret Bakanlıkları, Hazine Müsteşarlığı, Enerji, Savunma ve Ulusal Güvenlik, yapay zeka düzenlemeleri ve güvenlik standartlarındaki rollerle çağrılıyor. Gerçekten de, yapay zekanın düzenlenmesine katılmak için doğrudan çağrılmayan yalnızca birkaç yalnız kurum var.

Yapay zekanın güvenli ve askeri olmayan kullanımlarını sağlama hedefleri övgüye değerdir. Eksik olan şey, bu kara kutu yapay zeka sistemlerinin içerik oluşturma şeklini ve "güvenlik" standartlarının bakış açısı tarafsızlığını içerip içermeyeceğini belirleyen eğitim verileri ve içerik kısıtlamaları konusunda gerçek şeffaflıktır.

Bir veya birkaç yapay zeka platformu tekel haline gelirse ve potansiyel olarak Google arama platformlarının mevcut tekelinin yerini alırsa, bu tür bir şeffaflık ve bakış açısından tarafsızlık hayati önem taşır. Bu, hükümetin o zamanki mevcut söylemini destekleyen sözde yetkili kaynaklardan gelen haberlerin, görüşlerin ve akademik tartışmaların sansür veya önyargı olmaksızın özgür ve adil dağıtımını sağlayacaktır.

Günümüzde birkaç iyi bilinen çevrimiçi sosyal medya, arama ve video paylaşım platformu zaten içeriğin görünürlüğünün ve paylaşımının %80-90'ına tamamen hakim olan tekel haline gelmiş durumdadır.

Amerikalılar artık haberlerinin çoğunu bu çevrimiçi kaynaklardan aldıklarını bildiriyor, dolayısıyla bu tekel platformları haberlerin, siyasi görüşlerin ve akademik tartışmaların yeni merkezi haline geldi. Bir içerik oluşturucu veya haber sitesi Google arama sonuçlarının ön sayfasında görünmüyorsa, o site okuyucu erişimi açısından dünyadan kaybolacaktır.

Hem çevrimiçi güvenliği hem de bakış açısı tarafsızlığını sağlamak, mevcut bölünmüş Kongremiz için üstesinden gelinemeyecek kadar uzak bir köprü ise, iki partili desteği toplayabilecek ve güçlü bir olumlu etki yaratabilecek ilk adım, çevrimiçi ortamda kamu şeffaflığını zorunlu kılmaktır. bu tekel platformların içerik denetleme kuralları. Böyle bir şeffaflığın şirketlerden ticari sırlarını ve temel fikri mülkiyetlerini açıklamalarını istemesine gerek kalmayacak, ancak aşağıdaki konulara odaklanılacaktır:

1. Kullanıcıların hangi içeriğe izin verildiğini ve hangi içeriğin bir şekilde denetlenebileceğini kolayca anlayabilmesi için çevrimiçi içerik denetleme standartlarını örneklerle birlikte yayınlayın.

2. Herhangi bir yaptırım işlemi için, hangi belirli içerik kurallarının ihlal edildiğine ve hangi belirli içeriğin kuralları ihlal ettiğine ilişkin bir açıklama.

3. Yaptırım eylemine herhangi bir üçüncü taraf teyitçinin dahil olması durumunda, her bir teyitçinin veya teyit kuruluşunun adlarını, niteliklerini, fon sağlayıcılarını ve geçmişini yayınlayın.

Daha fazla FOX HABER GÖRÜŞÜ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

4. Devlet tarafından finanse edilen kuruluşlar, bu kuruluşların tüm çalışanları ve yüklenicileri de dahil olmak üzere devlet kurumlarıyla yapılan/onlardan gelen tüm iletişimlerin hızlı bir şekilde kamuya raporlanması. Resmi polis veya ulusal güvenlik gereksinimleri için istisna.

5. Bir yapay zeka platformu, aktif kullanıcılar veya gelirler tarafından ölçülen yapay zeka içeriği oluşturmada %50'den fazla payla tekel statüsüne yaklaşırsa, söz konusu platformun, söz konusu yapay zeka platformu tarafından oluşturulan içerikle ilgili tüm ilgili eğitim veri kaynaklarını ve içerik kurallarını yayınlaması gerekecektir.

Yaptırım, sahte reklamların yaptırımı gibi ele alınabilir ve içerik denetleme kurallarını yayınlamayan ve bunlara uymayan platformlara sahip şirketler için mali cezalar uygulanabilir. Bununla birlikte, tanıtımın parıltısı, bu şirketlerin makul içerik kurallarını yayınlamalarına ve tutarlı ve adil bir şekilde takip etmelerine yardımcı olmak için muhtemelen daha güçlü ve önemlidir.

Bu gereklilikler veya benzer şeffaflık kuralları, Kongre'nin hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi taraflarından gelen çeşitli tekliflerde ayrı ayrı yer aldı.

Şeffaflık tek başına çevrimiçi güvenlik ve bakış açısı tarafsızlığı ile ilgili tüm zorlukları ve mevcut Bölüm 230 yasasıyla ilgili sorunları çözmez, ancak bu güçlü bir başlangıçtır ve geçiş için iki partiden de destek alma şansı çok daha yüksektir.

MICHAEL MATTHYS'TEN DAHA FAZLA BİLGİ OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Eleştiri Köşesi

JFK suikastı amcamın vizyonunu yarıda kesti ama onu yeniden...

Amcam Başkan John F. Kennedy, 22 Kasım 1963'te suikasta kurban gitti. Ölümünün üzerinden 60 yıl geçti ama onun barışçıl bir ulus olarak...

Eleştiri Köşesi

Biden Takımı, giderek tehlikeli hale gelen bir dünyada...

Amerika'nın düşmanları gün geçtikçe güçleniyor ama Biden yönetiminden gördüğümüz tek tepki zayıflık. Beyaz Saray ekibi yüzleşmek değil,...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; yapay zeka platformu, zeka platformu, içerik denetleme, bakış açısı, eğitim veri, kuralları, güvenlik ve çevrimiçi kavramlarını ele aldı, eleştiri köşesi odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.