Üniversitenin antisemitizmi ortadan kaldırma çabalarının başarısız olmasının nedeni

Amerikalılar üniversiteli çocukların soykırımın yanında yer alması karşısında şok oldular. Ama onlara bizzat üniversiteler tarafından yalanlar ve yanlış anlatılar öğretildi.

Üniversitenin antisemitizmi ortadan kaldırma çabalarının başarısız olmasının nedeni
Üniversitenin antisemitizmi ortadan kaldırma çabalarının başarısız olmasının nedeni

7 Ekim sabahı, Amerikalı üniversite öğrencileri sınıflara gittiler, öğretmenler ders verdi ve görünüşte her şey yeterince iyi görünüyordu. Ertesi gün, Hamas teröristlerinin toplu katliamları, tecavüzleri, işkenceleri ve adam kaçırmaları ile ilgili haberler yayıldıktan sonra, bu kampüsler birdenbire terörist sempatisinin ve açık antisemitizmin gösterilerinin yuvası haline geldi.

Amerikalılar üniversiteli çocuklarımızın ortaya çıkması karşısında şok oldular. soykırım tarafındaydık, ama olmamalıydık. 9 Ekim haftasında terörist gibi giyinen ve muhabirlerin etnik kökenlerini öğrenmek isteyen öğrenciler, 2 Ekim haftasında sınıfa yürüyen çocuklarla aynı çocuklardı.

Hazırlanmışlardı; üniversiteler tarafından yalanlar ve yanlış anlatılar öğretildi ve şu ana kadar hiçbir okul nefretin kökünü kazımak için gerekli adımları atmaya bile başlamadı.

Bazıları bunu denedi. Cuma günü, yüzlerce UCLA öğretim üyesi yönetime "Hamas terör saldırıları ve cinayetlerine yönelik her türlü kutlamayı mümkün olan en güçlü şekilde kınama" çağrısında bulundu ve üniversiteden mevcut kuralları kullanarak "bu tür kışkırtmalara doğrudan katılanları" sorumlu tutmasını istedi. şiddete teşvike karşı.

SKANDAL VERBİSLİ LİBERAL KOLEJ, ANTİSEMİTİZM VE HAMAS'IN KUCAKLANMASI KONUSUNDA YENİ BİR SORUŞTURMAYLA KARŞILAŞIYOR

320 çalışanın imzaladığı o mektup, Yahudileri korkutmak için üniversite kurallarını çiğneyen hiçbir öğrencinin okuldan uzaklaştırılmasını istemediğini söyleyen MIT ile tam bir tezat oluşturuyor çünkü bu onların geldikleri ülkelere sınır dışı edilmelerine neden olabilir. Korku.

Pazartesi günü MIT öğrencileri, enstitünün kendilerini cezalandırma girişimiyle alay etmek için kampüste "Utanç!" sloganları atarak toplandılar. hep birlikte.

Perşembe günü Harvard'da okul başkanı, 30'dan fazla resmi öğrenci örgütünün İsrail'i Hamas katliamından sorumlu tutan bir bildiriyi imzaladığı bir ortamda "katılımı" artırmayı amaçlayan yeni bir Antisemitizm Danışma Grubu duyurdu. ve İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinden altı kişi ikiye katlanan bir mektubu imzaladı. 

Bu hafta, öğretim üyelerinden 106 kişi üniversitenin yeni danışma grubunu protesto eden, bağışçı ve bağışçıya çağrıda bulunan bir mektuba imza attı. Mezunlar "patronluktan" ve ırkçılıktan endişe ediyor.

İSRAİL KARŞITI PROTESTOCULAR, KOLEJLERDEKİ ANTİSEMİTİZM KONGRESİ ÖNCESİNDE İfade Veren YAHUDİ ÖĞRENCİLERİN SÖZLERİNİ KESİYOR

Kolombiya, Hamas yanlısı iki grubu uzaklaştırdı yarıyılın geri kalanı. Eylemler, en az beş hafta boyunca onların üniversiteden fon almalarını veya kampüste faaliyet göstermelerini yasaklıyor; ancak gruplar okul kurallarını çiğnemeyi, şiddet içeren söylemler kullanmayı ve Yahudi öğrencileri korkutmayı bırakmazlarsa eylem devam edecek. Filistin'deki Columbia Adalet Öğrencileri, sosyal medyada meşum bir şekilde "eylem" tehdidinde bulunarak ve takipçilerine "Columbia'ya dikkat etmelerini" söyleyerek yanıt verdi.

Pennsylvania Üniversitesi, 1 Kasım'da eğitimi daha da artıracağını duyurdu. Antisemitizm farkındalığını, önlemeyi ve tepkiyi sağlamaya yönelik eğitim programları, öğretim üyeleri, personel ve öğrencilere yönelik eşitlik ve katılım programlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu hamleler, kampüste ve çevresinde yaşanan bir dizi Yahudi karşıtı olaydan sonra bağışçıların ayaklanmasını bastırmada başarısız oldu.

Cornell'deki bir yardımcı doçent, cinayetleri "heyecan verici" olarak nitelendirdikten sonra izne ayrıldı. ABD'de "isyan" çağrısı da dahil olmak üzere şiddet içeren ve ırkçı yorumlarının geçmişi en az on yıl öncesine dayanıyor.

Örnekler devam ediyor. En üst düzey üniversitelerden sonra en üst düzey üniversitelerde durum Amerika Birleşik Devletleri'nin her yerinde hemen hemen aynıydı.

ANTİSEMİTİZM ÜNİVERSİTE KAMPÜSLERİNE SIZDIĞINDAN, BU ÜCRETSİZ KONUŞMA ODAKLI OKUL BİR BAŞVURU AKIŞI BEKLİYOR

Amerikan akademisindeki Hamas yanlısı sahneyi incelerken, Bu fikirlerin boşlukta ortaya çıkmadığının farkına varmak çok önemli. Her ne kadar Çin'in TikTok algoritmaları tarafından kesinlikle teşvik edilseler de, etnik çalışmalar departmanları, toplumsal cinsiyet çalışmaları okulları, "Çeşitlilik Eşitliği ve Katılım" eğitimi ve daha iyi bilinen eleştirel ırk teorisinin temeli uzun süredir atılmıştı.

Gerçi, İsimleri farklı olsa da, özünde bu bölümler ve düşünce okulları, kampüslerde kitlesel eyleme yol açan mağdur-zalim modelini sürdürüyor. Bu bölümler ve okullar, artık sokaklarda küstahça söylendiğini gördüğümüz nefretin kaynaklarıdır. Bunlar, henüz tıraş olacak yaştaki çocukların seslerinde duyulan sahte entelektüel kendini beğenmişliğin kaynaklarıdır ve siz "gerçek kurban" olduğunuzda Yahudi bebeklerin neden hedef alınabileceğini açıklamaktadırlar.

Mağdur-zalim modeli geniş kapsamlıdır ve iç politikadan ebeveyn-çocuk ilişkilerine, uzak tarihten modern terörizme kadar her şeye uygulanabilir.

Daha fazla FOX HABER GÖRÜŞÜ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Eve daha yakın, örneğin polis memuru tarafından vurulan adam. çocuklarını kaçırmaya çalışırken polise bıçakla saldırmak mağdurdur. Nedeni? Tüm gerçekler onun Siyah olmasına ve dolayısıyla ezilmesine tabidir.

Eleştiri Köşesi

Biden'ın seçimleri gerçekte nasıl kazandığı konusunda Cumhuriyetçilerin...

Cumhuriyetçiler, Biden yönetiminin seçimler etrafında federal hükümeti nasıl silah haline getirdiğini anlamıyorlar. GOP'un bu yetki...

Eleştiri Köşesi

Biden Takımı, giderek tehlikeli hale gelen bir dünyada...

Amerika'nın düşmanları gün geçtikçe güçleniyor ama Biden yönetiminden gördüğümüz tek tepki zayıflık. Beyaz Saray ekibi yüzleşmek değil,...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; üniversite, okul, antisemitizm, hamas, yahudi, öğrencileri, öğretim ve eylem kavramlarını ele aldı, eleştiri köşesi odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.