Tüketicilik geleneksel aile Noelini baltalıyor, ancak bunu düzeltmenin yolları var

Tüketimcilik ile geleneksel aile Noeli arasındaki savaşta, dine olan inancımız azaldıkça inanç ve aile kaybediyor. İşte bunu düzeltmenin bazı yolları.

Tüketicilik geleneksel aile Noelini baltalıyor, ancak bunu düzeltmenin yolları var
Tüketicilik geleneksel aile Noelini baltalıyor, ancak bunu düzeltmenin yolları var

Bu yaygın bir tatil trajedisidir: Anne ve babası Suzie'nin listesindeki her hediyeyi bulmak için alışveriş merkezini çılgınca tarayarak kaç gün veya hafta harcarsa harcasın, gerçekten istediği oyuncağın çorabında olmaması onu üzecektir. Yorgunluktan bitkin düşen ebeveynleri, son hediyeyi satın almak için kalabalık alışveriş merkezine "sadece bir" Noel Arifesi gezisi daha yapacak, ancak bunun stokta kalmadığını keşfedecek.

Tanıdık geliyor mu?

Hayatımızın bir noktasında, bu tür tatil kaosu ve tüketim çılgınlığı nedeniyle her birimiz huzurumuzu kaybetmişizdir. Ancak 2023 Gallup anketine göre bugün pek çok Amerikalı, dini bağlılığın yerine para ve servete yönelik düzensiz bir odaklanmayı tercih ediyor. Tüketimciliğin, özellikle de yılın dini kutlamalara adanan bir döneminde, Tanrı'ya olan inancın yerini almasına izin vermek, pek çok Amerikalının endişeli, stresli ve tatminsiz hissetmesine neden oluyor.

YÜZYILLARLIK ADVERT GELENEĞİ LAS POSADAS, İNANÇ DOLU 'BARIŞ FIRSATLARINI' PAYLAŞIYOR

Kültürümüzün, barıştan ilham alan kalıcı mutluluğu yeniden keşfetmesinin zamanı geldi. şükran ve Yahudi-Hıristiyan değerleri.

Geçen yirmi yılda kişisel değerlerde meydana gelen değişim, Amerikan toplumu için mutsuz bir gelecek öngörüyor. Gallup anketine göre, 2002'den bu yana Amerikalıların para kaygısı yüzde 12 artarak yüzde 67'den yüzde 79'a çıktı.

Bu arada, Amerikan Psikiyatri Birliği tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, Amerikalıların yaklaşık üçte birinin bu tatil sezonunda geçen yıla göre daha fazla stresli olduğunu ortaya çıkardı. Tatil hediyeleri ve yemeklerin maliyeti de dahil olmak üzere mali kaygılar, katılımcılar tarafından bildirilen kaygı kaynakları arasında en üst sırada yer aldı.

Artan materyalist stres, Amerikan halkı arasında dindarlıkta keskin bir düşüşle birlikte geliyor. Gallup anketi, Amerika'nın dine duyduğu ilginin son yirmi yılda yüzde 12 oranında azaldığını ortaya koyuyor. Bugün Amerikalıların yalnızca %45'i dinin günlük yaşamlarında çok önemli olduğunu söylerken, yalnızca %25'i oldukça önemli olduğunu söylüyor. Anket sonuçları iç karartıcı olsa da şaşırtıcı değil.

Genellikle "hiçbiri" olarak adlandırılan, herhangi bir dini bağlantısı olmayan Amerikalıların sayısı, ABD nüfusunun yaklaşık %20'sine ulaştı. ABD'li yetişkinlerin ortalama %30'u son yedi gün içinde kiliselere, sinagoglara, camilere veya tapınaklara gittiklerini iddia ederek kiliseye katılım azaldı.

Neyse ki Amerikalılar, eğer ulusumuzun üzerine kurulu olduğu Yahudi-Hıristiyan ideallerini benimseme yetkisine sahip olurlarsa, çocuklarını başıboş materyalizmin zihinsel ve ruhsal yorgunluğundan kurtarabilirler. Böyle bir canlandırma sınıfta ve mutfak masasında başlamalıdır.

Klasik eğitim çok uzun bir süre bir kenara itildi ve Amerikan gençliği arasında yaygın hoşnutsuzluğa yer açıldı. Onun yerine öğrenciler, K-12 eğitiminde yeri olmayan siyasi gündemlerin istilasına uğradı.

DAHA FAZLA FOX HABER GÖRÜŞÜ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Son zamanlarda, kolay etkilenebilen genç beyinler, cinsel içerikli materyaller ve cinsiyet ideolojisi gündemlerini öne çıkaran öğretmenler tarafından çarpıtılıyor. Bu ideolojiyi benimseyen öğrencilerin birçoğunda ruh sağlığı bozuklukları ortaya çıkmakta ve bunun sonucunda da yoğun psikolojik sıkıntılar yaşanmaktadır.

Aslında hem gençler hem de genç ruhlular, yetersiz eğitimin etkilerinden acı çekiyor. 2022'de ankete katılan yetişkinlerin yarısından azı Amerikan hükümetinin üç kolunun adını verebildi. Gelecek nesil, açgözlülük yerine şükran duygusu uyandırmak için tarih, matematik ve yurttaşlık eğitimi konularında bütünsel bir çalışmaya geri dönmelidir.

Bu arada ebeveynler de çocuklarının kişisel gelişiminin dışında bırakılmamalı. Bazı eyaletlerde, aileleri, öğrencilerini, çocuklarının ahlaki gelişimine en uygun okul ortamına kaydettirmeye teşvik etme çabaları sürüyor. Eğitimi ebeveynlerin ellerine bırakmak aynı zamanda eğitimin evde başladığına dair hayati bir hatırlatmadır.

FOX NEWS UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Çocuklarına Şükran Günü hikayesini okuyan aileler, onların takdirine ilham verebilir. aile, topluluk ve din dahil tüm yıl boyunca önemli olan şeyler için. Daha da iyisi, her tatil sezonunda George Washington'un Şükran Günü Bildirisini okumak veya masanın etrafında doğuş hikayesini okumak, ana akım tatil kaosuna karşı hayat boyu sürecek dersler ve gelenekler aşılayabilir.

Bu dünyadaki şeylere yönelik düzensiz ilgi her zaman tatminsizliğe yol açacaktır. Bu sezonun neyle ilgili olduğunu hatırlayarak Noel sevincini tüm yıl boyunca kalbimizde tutmak hepimizin görevi: Yemliğe yatırılan ve hepimiz için hayatını veren bir bebek.

TIMOTHY HEAD'DAN DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Eleştiri Köşesi

Morning Glory: Trump'ın ikinci dönemine yönelik fantastik...

Hugh Hewitt, eski Başkan Trump'ın, bağış toplama ve medya desteğine hızlı bir başlangıç ​​yapmak için ikinci dönemi için potansiyel...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; buraya tiklayin, tatil, eğitim, anket, aile, amerikan, genç ve amerika kavramlarını ele aldı, eleştiri köşesi odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.