Tayvan'daki seçim bedavasında yanlış giden çamaşır deterjanı kapsüllerini şeker sanan 3 kişi hastaneye kaldırıldı

Tayvan'da, bedava kampanya kapsamında dağıtılan renkli kapsüller halinde sıvı çamaşır deterjanını yanlışlıkla tüketen en az üç kişi hastaneye kaldırıldı.

Tayvan'daki seçim bedavasında yanlış giden çamaşır deterjanı kapsüllerini şeker sanan 3 kişi hastaneye kaldırıldı
Tayvan'daki seçim bedavasında yanlış giden çamaşır deterjanı kapsüllerini şeker sanan 3 kişi hastaneye kaldırıldı

Tayvan medyasında çıkan haberlere göre, Tayvan başkanlık yarışında kampanya hediyesi olarak dağıtılan renkli kapsüller halinde sıvı çamaşır deterjanını yanlışlıkla yiyen en az üç kişi hastaneye kaldırıldı.

Kurbanlardan biri şunu söyledi: Merkezi Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre kapsüller şeker gibiydi.

Kapsüller, Milliyetçi Parti adayı Hou Yu-ih ve aday arkadaşının fotoğraflarının yer aldığı kısmen şeffaf ambalajlarda geldi. Çantanın üzerinde, üçlü yarışta Milliyetçilerin bileti için oy pusulasındaki yer olan "3 numaraya oy verin" yazıyor ve her kapsülün 18 pound'a kadar çamaşır yıkayabileceği yazıyor.

< Strong>GENÇLER, TRENDİ DURDURMA ÇABALARINA RAĞMEN, HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA TIDE KAPSÜL YİYOR

Milliyetçi bir kampanya ofisi yaklaşık 460.000 kapsül dağıttı. Haber ajansı, Tayvan'ın merkezindeki ofisin başkanı Hung Jung-chang'ın olaydan dolayı özür dilediğini söyledi.

"Bir sonraki ev ev ziyaretlerinde bu tür dağıtımlar yapmayacağız kampanya materyali" dedi Hung, SET iNews'te yayınlanan bir videoda. "Aynı zamanda köylülerimize, onların şeker değil, çamaşır yumağı olduklarını vurgulayacağız."

DOKTORLAR, SON SOSYAL MEDYA SORUNLARINDA TIDE KAPSÜLLERİNİ YEMEYE KARŞI UYARIYOR

Hastaneye kaldırılanlar arasında, mideleri yıkandıktan sonra serbest bırakılan 80 yaşında bir erkek ve 86 yaşında bir kadın da vardı, haber ajansına göre. Milliyetçi Parti aynı zamanda Çince adı olan Kuomintang veya KMT ile de bilinir.

Hou, Cumartesi günkü seçimlerde iktidardaki Demokratik İlerleme Partisi'nden William Lai ve Tayvan Halk Partisi'nden Ko Wen-je'ye karşı yarışıyor. Oylama hem Pekin'de hem de Washington'da yakından izleniyor. Çin, Tayvan'ın kendi topraklarının bir parçası olduğunu iddia ederken ABD, herhangi bir saldırıya karşı savunma sağlamak için özerk adaya silah satıyor.

Teknoloji

Fox News Yapay Zeka Bülteni: Yapay zeka plajda nasıl hayat...

Yapay zeka teknolojisindeki en son gelişmeler hakkında güncel bilgi edinin ve yapay zekanın şimdi ve gelecekte sunduğu zorluklar ve...

Haberler

ABD Alev Alev! 10 Maddede George Floyd Olayının Perde Arkası

ABD'de son dakika, son durum. George Floyd da kim? Erdoğan George Floyd olayına ne dedi? Trump gizli ırkçı mı? Amerika'ya neler oluyor?...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; hastaneye kaldırıldı, haber ajansı, tayvan, kapsüller, çamaşır, kampanya, milliyetçi ve parti kavramlarını ele aldı, haberler odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.